Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

Duana pisze:W ramach ciekawostki: w Niemczech na karmy typu Vilmie, JR Farm uczta szczura czy Tima Rattima mówi się "śmieci" i NIKT ich właścicielowi szczuractwa nie poleci.
Najbardziej polecane jest mieszanie swoich karm i zabawa w wyliczenia zawartości procentowej białka, tłuszczu, węglowodanów...
Ewentualnie z gotowych mieszanek poleca się Shorty's Rattenfutter Premium: [url]http://www.tierisch-natürlich.de/epages/62731138.sf/sec30187498ed/?ObjectPath=/Shops/62731138/Products/N-370/SubProducts/N-370a[/url]
Czyli karma VIlmie, JR Farm i Tima Rattima nie urzeka jakoś specjalnie skoro dla niemców jest to karma smieci.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Właśnie przyszła do mnie po raz pierwszy Mixerama i jestem zachwycona, jak ładnie i bogato wygląda - tyle różnych składników nie widziałam w żadnej innej karmie. Żeby nie było za tłusto, wymieszałam 4 kg Vilmie z 2,5 kg Mixeramy, różnorodność jest zachowana i nadal wygląda nieźle ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

Czy ktoś ma mozliwość cyknąć fotkę worka 10 kg Vilmie? Chce wiedzieć ile to zajmuje miejsca.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: IHime »

Nie ma worka 10kg, są tylko po 2kg.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

ooo to się zdziwiłam teraz a jak wygląda ta karma po 2 kg jak duzy jest ten worek?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Zamawiając 10 kg dostaje się 5 worków po 2 kg. Worki są dość małe, wielkości ok. kartki A4 i wysokości ok. 25 cm.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Sheelka
Posty: 75
Rejestracja: sob cze 06, 2015 7:22 am
Numer GG: 2340536
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Sheelka »

Nie mogłam znaleźć - albo jestem ślepa ; _ ; czy karma Beaphar Care + jest dobra dla ogonków? Bo dziś pani ją poleciła w sklepie.
Ze mną: Zjawa i Czarna <3
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

Sheelka pisze:Nie mogłam znaleźć - albo jestem ślepa ; _ ; czy karma Beaphar Care + jest dobra dla ogonków? Bo dziś pani ją poleciła w sklepie.
dobra ;)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Sheelka
Posty: 75
Rejestracja: sob cze 06, 2015 7:22 am
Numer GG: 2340536
Lokalizacja: Warszawa

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Sheelka »

To się cieszę. Bo drogie to cholerstwo.. A śmierdzi! Normalnie jak bym się narkotyzowała syropem tymiankowym. Ale jak dobre to dobrze, bo poprzednia to świństwo jakieś chyba było bo wszystkożerna Zjawa prawie nie tykała
Ze mną: Zjawa i Czarna <3
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Tofcia »

Jaka data ważności jest jak się kupuje worki Vilmie?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Malachit »

Moje zamówione na początku stycznia mają datę do końca maja 2016.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Paul_Julian »

smeg pisze:Właśnie przyszła do mnie po raz pierwszy Mixerama i jestem zachwycona, jak ładnie i bogato wygląda - tyle różnych składników nie widziałam w żadnej innej karmie. Żeby nie było za tłusto, wymieszałam 4 kg Vilmie z 2,5 kg Mixeramy, różnorodność jest zachowana i nadal wygląda nieźle ;)
Ja tez kupiłem Mixeramę na próbę i wygląda całkiem ładnie. Faktycznie jak na zdjeciu http://hipcio.sklep.pl/produkt/mixerama ... tawowa-1kg
Nie wiem tylko jak długo taka ładna pozostanie, bo Tima i VL też się pogorszyły. Producent niemiecki http://www.mixerama.de/component/virtue ... l?Itemid=0 , dostawca polski. Nie wiem czy jest kupowana w duzych workach i pakowana w Polsce

Podrzucam fotki Mixeramy :
Obrazek Obrazek Obrazek
A tu Vilmie :
Obrazek Obrazek

Fajnie je bedzie pomieszac, to na pewno. Sama Vilmie w porównaniu do Mixeramy wygląda ...biednie, ale to tez kwestia granulek w Vilmie. No i ceny...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pupillo_pl »

Vilmie i Mixerama to zupełnie inne karmy, inna forma do podania, dla oko, na pewno Mixerama ma lepszy wygląd. Beaphar też nie wygląda smakowicie, a jednak jest dobrze zbilansowaną karmą, to nie moja opinia.

Co do wielkości opakowań Mixeramy, to kupujesz gotowe np 0,5kg, 1 kg, 2,5kg itp, niczego nie rozsypujesz, tak, żeby zawsze było świeże. 10kg karmy po jakimś czasie sa zleżałe, wywietrzałe, mimo, że data dłuuuuga. Taka jest tego prawidłowość.
Obrazek
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Vilmie też jest sprzedawane w opakowaniach po 2 kg, nawet jeśli zamawia się 10 kg z zooplusa ;) Więc nic nie wietrzeje.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Karmy POLECANE

Post autor: pupillo_pl »

Nie napisałem, że Vilmie wietrzeje, powiedziałem, że 10kg opakowania wietrzeją po ich otwarciu, bo to sporo, więc zanim zejdą, potrafią już wyglądać mniej ciekawie.

Co do Mixeramy czy Bunny, też są różne opakowania, 500g, 1,5kg czy 4kg - sa ok, bo mimo, że jest więcej niż w najmniejszym, to nie stoją tak długo jak 10kg.

Ja wolę zamówić np 2x500 czy 750g niż od razu 2,5kg, bo nie mam tego dłuuuugiego wietrzenia, nawet przy 2-3 zwierzakach 2,5kg to już sporo.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”