Karmy - małe podsumowanie

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: Megi_82 »

Sądzę, że gdyby szczury robiły mi numery typu zemsta w postaci nasikania do miski czy wywalenie z miski czy coś, to spróbowałabym próby sił inie dosypała przez taki czas, żeby zrozumiały, że albo jedzą, co jest, albo będą siedzieć głodne.
Ale zaznaczam, że to wypowiedź czysto mądralińsko-teoretyczna ;), bo nie miałam takiej sytuacji. Moim babom, owszem, jedna karma smakuje bardziej, druga mniej, ale generalnie jedzą, co jest, jeśli nic innego nie ma.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: noovaa »

Miałam 2 tymczasówki nauczone jeść czekoladę, chleb i psie czekoladowe roladki. "Bo nic innego nie lubią"
Po 3 dniach głodowania, w końcu zaczęły jeść to co miały. Na zdrowiu im się to nie odbiło.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: limomanka »

Na zdrowiu im się to nie odbiło.
Chyba wręcz przeciwnie ;)
Megi_82, Twój sposób stosuje wielu użytkowników forum przy zmianie karmy - sama miałam okazję i muszę przyznać, że jest skuteczny. Może nie dla opiekunów o słabych nerwach i podatności na szczurze żulenie, ale na pewno, jeśli w grę wchodzi zdrowie ogonków, warty zastosowania.
Trzeciego, czwartego dnia już im wszystko smakuje i błagają o dosypanie tego dobrego, co ostatnio dostały 8)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
NatalyJa
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 26, 2013 8:54 am

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: NatalyJa »

Myślę, że to też kwestia karmy, nasza jest raczej średniej jakości. W przyszłym tygodniu pojadę kupić którąś z polecanych i wtedy zobaczymy :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: noovaa »

Nataly, ja swoje szczury karmię, najbardziej nielubianą statystycznie karmą jaka jest - labofeed'em ;]
Nie ma że boli. Jak szczur jest głodny, to szczur zje.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
NatalyJa
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 26, 2013 8:54 am

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: NatalyJa »

Rozumiem ale my mamy jakąś kiepską mieszankę z innego zoologa niż zwykle, a i poczytałam, że mieszanki to kiepski pomysł. Poszukam im czegoś zdrowszego i może jakieś suszone warzywka do wymieszania.
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: limomanka »

Warzywka lepiej dawać świeże. Do mieszanki możesz za to dodać suszone zioła.
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
NatalyJa
Posty: 51
Rejestracja: śr cze 26, 2013 8:54 am

Re: Karmy - małe podsumowanie

Post autor: NatalyJa »

Daję świeże ale nie zawsze się skuszą. Widziałam taką fajną mieszankę suszonych warzyw, dokupię może różnych nasion, ziaren, suszonych owoców i płatków plus jakieś ziółka i będzie (mam nadzieję) smacznie i zdrowo ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”