Karma dla maluchów

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
somenthe
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 29, 2014 5:44 pm
Lokalizacja: Szczecin

Karma dla maluchów

Post autor: somenthe »

No właśnie - jaką polecacie? Obecnie mam Vitakraft Emotion Beauty, no ale nie ubywa jej. Wiek 4 tygodnie. Z góry dziękuję i przepraszam, jeśli temat się powtórzył <3
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karma dla maluchów

Post autor: smeg »

4-tygodniowy szczur powinien być jeszcze z matką, samce oddziela się w wieku min. 4,5 tygodnia, samiczki najlepiej w wieku min. 5 tygodni.

Maluchy potrzebują więcej białka (ok. 20%) niż dorosłe szczury (ok. 12-15%), więc najlepsza będzie karma z jego podwyższoną zawartością - np. Beaphar Care+ Rat, Versele Laga Rat Complete. Można też podawać standardową karmę spośród polecanych dla dorosłych szczurów i dodatkowo suplementować białko podając jajka, mięso, twaróg.

Nie należy też zbytnio rozpieszczać szczurów, dogadzając im z najpyszniejszymi karmami. Jeśli nie chcą jeść zdrowej, polecanej karmy o dobrym składzie, trzeba je trochę przegłodzić - w końcu zjedzą. Nie powinno się też dosypywać nowej porcji, dopóki stara nie zostanie zjedzona, bo w ten sposób szczury będą wyjadały tylko swoje ulubione składniki, zamiast jeść zbilansowany pokarm/

Czy Twój szczurek ma towarzystwo innego szczura tej samej płci? Szczury to silnie stadne zwierzęta, nie można ich trzymać pojedynczo. Pomijając aspekty psychologiczno-behawioralne, które są w tym przypadku najważniejsze, ma to też wpływ na jedzenie - samotne szczury lub żyjące w małych stadkach częściej wybrzydzają, w większych stadach jedzą wszystko, bo jest większa konkurencja do miski. Bywa też na odwrót - samotne szczury czasem jedzą ponad miarę z nudów, stają się otyłe i chorują.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
somenthe
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 29, 2014 5:44 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karma dla maluchów

Post autor: somenthe »

No to na razie zostanie ta karma. Tak - nie napisałam nigdzie, że mam jednego szczura, nie napisałam też, że kilka :P Mam dwa. Ale zauważyłam, że ta kwestia musi paść w każdym temacie...
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Karma dla maluchów

Post autor: yss »

somenthe: w każdym temacie, w którym pojawia się nowicjusz :) taka informacja gratis.
ten się nie myli, kto nic nie robi
somenthe
Posty: 35
Rejestracja: sob mar 29, 2014 5:44 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karma dla maluchów

Post autor: somenthe »

Tylko, że już jakiś czas na forum jestem i to nie jest moja pierwsza przygoda ze szczurkami :p
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Karma dla maluchów

Post autor: yss »

Posty: 12 ;)
No dobra dobra, smeg po prostu ma wbudowane instrukcje dotyczące szczurów i każdemu je pisze na wszelki wypadek :) Nie masz na czole wypisanego doświadczenia.
Szczecinianka jak widzę - sporo się ostatnio zjawia ludzi ze Szczecina. Do tej pory zdawało mi się że jestem tu na bezludnej wyspie. Witaj! Będzie z kim robić zakupy w zooplusie i w Hipciu. ::)
Polecam karmę Vilmie z takich ogólnoszczurowych, u nas znika bardzo szybko.
ten się nie myli, kto nic nie robi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”