Vitapol a VItapol Premium?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: Tofcia »

Jakie są różnice skoro to nadal Vitapol? Może mi ktoś to wyjaśnić. W Vitapol Premimum jest w składzie produkty piekarnicze które nie wiadomo co oznaczają ale jest be skoro w meganie sa be te właśnie składniki ??? Jak to jest skąd info, że cos jest syfem a drugie jest ok?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: smeg »

Vitapol zwykły dla szczura:
ziarno zbóż i produkty zbożowe 53,00%, mieszanka paszowa uzupełniająca granulowana 20,00%, warzywa 10,00%, produkty piekarnicze 7,00%, nasiona oleiste 5,00%, owoce 3,00%, produkty pochodzenia zwierzęcego 2,00%

Vitapol Premium Line dla szczura:
Skład: ziarno zbóż i produkty zbożowe 17,60%, mieszanka paszowa uzupełniająca granulowana 28,00%, nasiona i owoce oleiste 9,20%, inne rośliny 6,80%, owoce 10,40%, warzywa 24,00%.

Nie ma tu żadnych produktów piekarniczych. Wystarczy porównać wygląd obu karm - w Premium Line gołym okiem widać dużo suszonych warzyw i owoców, nie tylko suche ziarno, są jakieś zioła, karma przyjemnie naturalnie pachnie i wygląda. Widać, że składniki są różnorodne, a nie dwa rodzaje ziarna na krzyż. Może nie jest to najlepsza karma na rynku i jak na swoją jakość jest dosyć droga (bo dostępna tylko w małych opakowaniach), ale spokojnie nadaje się do podawania szczurom i nie będę jej nikomu odradzać. Sama byłam sceptycznie do niej nastawiona, bo "przecież to Vitapol" :P Ale dostałam ją kiedyś za darmo i byłam pozytywnie zaskoczona ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: Tofcia »

hmmm zerknę skład bo chyba już poknociłam ::) w versele laga coś barwniki a produkty piekarnicze to chrupki czy co?
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: Tofcia »

http://www.zooexpress.pl/go/_info/?id=7 ... cwodHjAAYA
Białko 12,2%
Tłuszcz 8,6%
Włókno 6,3%
Popiół surowy
2,77%

Pełnowartościowe pożywienie dla szczura.

Pokarm Premium to odpowiednio zbilansowana mieszanka, w której ilość zbóż została zredukowana na rzecz różnego rodzaju granulatu oraz witaminizowanych ekstrudatów. Ich różnorodność zapewnia dostęp do szerokiej gamy składników pokarmowych.

Skład: mieszanka paszowa uzupełniająca granulowana- 28%, warzywa- 24%, ziarno zbóż i produkty zbożowe- 17,6%, owoce- 10,4%, nasiona i rośliny oleiste- 9,2%, inne rośliny- 6,8%, produkty piekarnicze- 4%.

Zawiera naturalne witaminy. Stosować 2-3 razy dziennie według zapotrzebowania zwierzęcia.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: smeg »

Tak, produkty piekarnicze to chrupki o nieregularnych kształtach - sama ich obecność nie jest jakaś specjalnie szkodliwa, chociaż nie są wartościowe, ale w wielu karmach niestety barwione są na jaskrawe kolory (jakiś żarówiasty zielony, czerwony itp.). Te zwykłe chrupki w naturalnych kolorach, obecne w wielu karmach, są opisywane w składzie jako granulat albo "mieszanka paszowa uzupełniająca granulowana".

Właśnie zauważyłam tę rozbieżność składów na różnych stronach :/ Na tamtej, z której kopiowałam skład było napisane też, że ma 15% białka i ok. 4 % tłuszczu. Być może zmieniali recepturę, tylko nie wiadomo, która jest aktualna - najlepiej sprawdzić w sklepie na opakowaniu. 12% białka to byłoby nieco za mało, tak jak 8,6% tłuszczu to za dużo.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Zyga
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 6:33 pm

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: Zyga »

Oprócz tego co producent napisał na opakowaniu jest kwestia wiarygodności. Bo niby jeśli producent napisał nieprawdę to co możemy mu zrobić? Nic, a cierpieć będą nasze zwierzęta. Ja Vitapolowi nie ufam i koniec . Zmiana polityki P.R. , poprawa estetyki opakowania i wyprodukowanie jednej średniej klasy mieszanki to dla mnie za mało bym im zaufał tym bardziej że dalej produkują towar który tylko z nazwy nadaje się dla zwierząt. Karma Vitapol Premium jest lepsza niż to co do tej pory oferowali na rynku, jednak w stosunku do jakości moim zdaniem za droga i traktowałbym ją raczej jako karmę "awaryjną".
A tak przy okazji zastanawialiście się może nad tym że np. ziarna pszenicy wysokobiałkowej raczej nie mogą być podawane w nadmiarze? A jak sprawdzicie jaka pszenica jest w karmie? Producenci latami pracują na zaufanie, przecież to co jedzą nasze ogony ma bezpośredni wpływ na ich zdrowie i długość życia.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: smeg »

To co napisałaś może dotyczyć każdej karmy - w żadnej nie sprawdzimy własnoręcznie jakości ziaren i wiarygodności składu, musimy zaufać producentowi. Według mnie np. wychwalana wszem i wobec Versele Laga Rat Nature to słaba karma, zbyt tłusta, mało różnorodna i niechętnie jedzona przez szczury - opieram się na własnych obserwacjach i informacjach podanych przez producenta na opakowaniu. Nawet Vitapol Premium Line prezentuje się dużo lepiej. W tym przypadku również firma "jedzie na marce", tylko że pozytywnej - ale czy z pozytywnym skutkiem dla zwierząt?
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: Tofcia »

O każdej marce możemy tak powiedzieć zgadzam sie ze smeg. Wiesz nie wiem jak z tą żywotnością ale znajomy karmi papugi meganem i z żadnym z nich nie ma problemu więc nie wiem jak z ta zywotnością bo są zdrowe podobno
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: cane »

smeg pisze:To co napisałaś może dotyczyć każdej karmy - w żadnej nie sprawdzimy własnoręcznie jakości ziaren i wiarygodności składu, musimy zaufać producentowi.
Właśnie jestem na etapie kombinowania i namawiania paru osób, żeby mi sprawdziły Vitapol Premium... Jeśli mi się uda to podam tutaj wyniki. Niestety uprzedzam, szanse są małe...

Ps. Luby pracuje w firmie kontrolującej jakość zbóż i pasz >:D
Zyga
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 6:33 pm

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: Zyga »

smeg pisze:To co napisałaś może dotyczyć każdej karmy - w żadnej nie sprawdzimy własnoręcznie jakości ziaren i wiarygodności składu, musimy zaufać producentowi. Według mnie np. wychwalana wszem i wobec Versele Laga Rat Nature to słaba karma, zbyt tłusta, mało różnorodna i niechętnie jedzona przez szczury - opieram się na własnych obserwacjach i informacjach podanych przez producenta na opakowaniu. Nawet Vitapol Premium Line prezentuje się dużo lepiej. W tym przypadku również firma "jedzie na marce", tylko że pozytywnej - ale czy z pozytywnym skutkiem dla zwierząt?
:) Masz rację i o tym napisałem tylko może innymi słowami :). To kwestia zaufania na które firmy pracują latami latami. I chciałem uświadomić może bardziej dobitnie niektórym że nie należy bezkrytycznie podchodzić do tego czym karmią swoje zwierzęta. To że na opakowaniu karmy jest napisane np. "dla szczurów" i to że produkt jest sprzedawany w sklepie ZOO to żadna gwarancja że jest to pokarm który jest odpowiedni dla szczurków. :).
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: smeg »

Tak samo jak to, że na opakowaniu napisane jest "Vitapol" nie znaczy, że od razu należy skreślać karmę ;) Zła opinia dotyczy ich podstawowych najtańszych karm w kartonikach, Premium jest nowa i nie zdążyła sobie jeszcze wyrobić własnej.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Zyga
Posty: 27
Rejestracja: śr kwie 29, 2015 6:33 pm

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: Zyga »

smeg pisze:Tak samo jak to, że na opakowaniu napisane jest "Vitapol" nie znaczy, że od razu należy skreślać karmę ;) Zła opinia dotyczy ich podstawowych najtańszych karm w kartonikach, Premium jest nowa i nie zdążyła sobie jeszcze wyrobić własnej.
Dla mnie fakt że świadomie produkuję "syf" i sprzedają go jako karmę dla "zwierząt" przekreśla firmę bo widzę że nie przeszkadza jej to że konsekwencje spożywania ich karmy mogą być dla zwierząt bardzo przykre. I by dalej się nie rozwodzić to tak jak napisałem wcześniej "jedna jaskółka nie czyni wiosny" dlatego jeśli Vitapol nie zmieni podejścia do zwierząt to ja ani nie polecę ani nie będę karmił moich szczurków żadną karmą produkowaną przez tą firmę. To moje zdanie :).
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: cane »

Zyga poszukaj dokładnie do kogo należy dana firma produkująca karmę... w 90% przypadków producent ma de facto 2-3 marki - od "superdobra" do "świństwo nie do podawania zwierzakowi" ::) .

W psich karmach kiedyś to sprawdzałam... Jak porządnie pokopiesz to [po za mały firmami] każda większa, bardziej znana marka należy do kogoś, kto produkuje też szajs >:( .
pupillo_pl
Posty: 71
Rejestracja: pn gru 15, 2014 9:33 am

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: pupillo_pl »

Zyga pisze:
smeg pisze:Tak samo jak to, że na opakowaniu napisane jest "Vitapol" nie znaczy, że od razu należy skreślać karmę ;) Zła opinia dotyczy ich podstawowych najtańszych karm w kartonikach, Premium jest nowa i nie zdążyła sobie jeszcze wyrobić własnej.
Dla mnie fakt że świadomie produkuję "syf" i sprzedają go jako karmę dla "zwierząt" przekreśla firmę bo widzę że nie przeszkadza jej to że konsekwencje spożywania ich karmy mogą być dla zwierząt bardzo przykre. I by dalej się nie rozwodzić to tak jak napisałem wcześniej "jedna jaskółka nie czyni wiosny" dlatego jeśli Vitapol nie zmieni podejścia do zwierząt to ja ani nie polecę ani nie będę karmił moich szczurków żadną karmą produkowaną przez tą firmę. To moje zdanie :).

Czyli grupa VAG - odniesienie do aut - też świadomie produkuje syf? Skoda to nie to samo co VW, a jednak jeden właściciel. Czy wg Ciebie Porsche a Seat to nie jest ten sam właściciel? A jednak, i porównaj jakość Porsche a Seata...

Nie masz całkowicie racji, choć tak jak wspomniano, VP ma karmy niskiej jakości oraz te nieco lepsze, co nie czyni ich oczywiście najlepszymi w klasie. temat drążony na forum już niejednokrotnie, w kilku tematach, może czas wreszcie skończyć z tym, poszukać opinii użytkowników, hodowców, itp? Tak jak napisałeś/aś, Ty nie musisz tego kupić, ktoś inny może, każdy podejmuje własną i suwerenną decyzję, której zabronić mu nie możesz. Można z nim dyskutować, ale mają argumenty, nie tylko stwierdzenia, pochodzące od uprzedzeń do marki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Vitapol a VItapol Premium?

Post autor: Tofcia »

Przetestowałam już premium i excellent. Obie karmy szczurom smakują.Premium jest przyjemniejsze dla nosa bo excellent śmierdzi jak typowe psie karmy. ;D
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”