Opinie o karmie Burgess Rat Royale dla Szczura

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Anakonda
Posty: 7
Rejestracja: śr lip 01, 2015 11:57 am

Opinie o karmie Burgess Rat Royale dla Szczura

Post autor: Anakonda »

Ostatnio internetowy sklep Hipcio wprowadził całą serię Burgess do sprzedaży. Szukając opinii na temat tych karm znalazłam tylko szczątkowe informacje. Czy ktoś z was miał styczność z tą karmą? Co o niej sądzicie? ??? Przyznam, że cena bardzo atrakcyjna i zastanawiam się czy zaryzykować. ;)
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Opinie o karmie Burgess Rat Royale dla Szczura

Post autor: Vess »

Nigdy nie miałam z nią styczności, ale skład jest ciekawy.
Skład: pszenica, kukurydza, kurczak, mączka sojowa, mączka wołowa, pulpa buraczana, tłuszcz drobiowy, płatki owsiane, sól, minerały, fruktooligosacharydy (0,25%).
Nie widzę tu żadnych... syfów za przeproszeniem. Poza tym karma jest w granulacie (właściwie wygląda nie jak granulat tylko psia karma), więc wygląda ciekawie (a do tego w promocji xD). Takiej jeszcze nie widziałam :P . Ciekawe tylko czy czury się nią szybko nie znudzą? Chociaż sama nie wiem, mój Kajtek mógłby wyżyć na samym chlebie ;) . Białka ilość odpowiednia, zero chemii (przynajmniej w składzie). Dla mnie bomba. Myślę, że warto spróbować. Jeśli zdecydujesz się kupić to napisz tu jak się sprawdza :). Jestem Ciekawa, ale już mam zapas jedzonka. :P
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Opinie o karmie Burgess Rat Royale dla Szczura

Post autor: IHime »

Skład: pszenica, kukurydza, kurczak, mączka sojowa, mączka wołowa, pulpa buraczana, tłuszcz drobiowy, płatki owsiane, sól, minerały, fruktooligosacharydy (0,25%).

Analiza: białko 15%, tłuszcz 5%, włókno surowe 4%, popiół 5%.
Wg. mnie karma jest taka sobie. Skład jest bardzo skromny. Miło, że zawiera fruktooligosacharydy, ale na przykład prawie w ogóle nie zawiera naturalnych witamin i antyoksydantów (są jakieś dodane jako konserwant), ma za dużo białka dla dorosłego szczura, żadnego (!) źródła niezbędnych tłuszczów (ten tłuszcz drobiowy nikomu na zdrowie nie wyjdzie).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”