Versele Laga

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Bananiq
Posty: 11
Rejestracja: sob sty 03, 2015 12:27 pm

Versele Laga

Post autor: Bananiq »

Witam. Byłam dzisiaj w zoologicznym w Leopardusie i widziałam popularną karmę Versele Laga. Mój problem polega na tym, że nie ma karmy dla szczurów tylko jest dla chomików, wiewiórek, ptaków. Porównywałam karmy dla chomików i wiewiórek. U wiewiórek jest więcej owoców, ale chomików jest bardziej zbliżone do szczurów(więcej ziaren itp.) Która karma będzie smaczniejsza?
Ze mną Luna(husky) Gabi(kapturek), Roksi(kapturek)
<:3)~ LOVE RATS <:3)~
Na moim zdjęciu profilowym widnieje Gabi <3
Awatar użytkownika
Vess
Posty: 81
Rejestracja: czw sie 27, 2015 6:24 pm
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Versele Laga

Post autor: Vess »

Nie znam dokładnego składu, ale smaczniejsza dla szczura będzie pewnie z owocami :P . Myślę, że powinnaś jednak wybrać tą zbliżoną do tej dla szczurasów. Raczej będzie zdrowsza. Kup jakieś owoce i podawaj im osobno, takie świeże będą na pewno lepsze :) A jeszcze lepiej, jakbyś im dawała warzywka ;)
Z nami: Kajtek♥♥♥
Na zawsze w moim serduszku: Łapek♥♥♥ (Raven)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Versele Laga

Post autor: IHime »

Powinnaś zwrócić przede wszystkim uwagę nie na smaczność, a na dostosowanie karmy do potrzeb biologicznych szczurków. Różnią się dość znacząco od chomików i wiewiórek. O ile awaryjnie, jednorazowo można kupić dowolną karmę, o tyle na dłuższą metę powinna ona spełniać zapotrzebowanie szczura. W skrócie: szczury potrzebują bardzo mało tłuszczu i cukrów prostych, mało białka, ale koniecznie potrzebują odrobiny białka zwierzęcego (albo roślinnego uzupełnianego aminokwasami, ale to na dłuższą rozmowę), tolerują niską zawartość błonnika.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”