Urozmaicone jedzonko dla malych szczurkow

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Zeus
Posty: 10
Rejestracja: sob maja 07, 2016 3:19 am

Urozmaicone jedzonko dla malych szczurkow

Post autor: Zeus »

Mam dwoch malych samcow, czy zlym pomyslem jest wkladanie raz dziennie oprocz karmy nowego smakolyku? Dawalem do tej pory np. jajko gotowane na twardo, pomidora, marchewke (codziennie cos nowego). Czy po prostu stopniowo dokladac im nowosci powiedzmy raz na tydzien cos nowego? I czy karma z vitapolu jest az taka zla? Kupilem wczesniej bez namyslu dwa opakowania i szkoda wyrzucic.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Urozmaicone jedzonko dla malych szczurkow

Post autor: Paul_Julian »

Jesli kupiłes Vitapol premium to nie jest taka zła. A jesli inną, to dokup lepsza karme i pomieszaj.
Urozmaicone dodatki to dobry pomysł, ale nie musisz im dokładac codziennie czegos nowego- nic sie nie stanie jesli 2-3 dni pod rząd zjedzą ogórka :)
Za to białko ( sery zółte i białe, jajko, mięso) moga dostawac tylko raz w tygodniu w małej ilości ( czyli np. 1/4 jajka na jednego szczurka), bo nadmiar białka prowadzi do przebiałczenia. Bedą wtedy mieć krostki na ciele, podobnie jak przy świerzbie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
zielono_mi
Posty: 6
Rejestracja: sob lis 05, 2016 4:25 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Urozmaicone jedzonko dla malych szczurkow

Post autor: zielono_mi »

Proszę o doradzanie, nie chce popełniać błędów z poprzednim szczurkiem.

Niedługo odbieram zamówione 2 samczyki.
Kiedy jest najlepiej karmić? Rano czy wieczorem? Wystarczy, że raz dziennie nasypę im dajmy na to 30 g karmy + jakiś smakołyk typu jabłko, marchew itp?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”