WIELKI problem z karmą!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
DolceVita123
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 06, 2016 10:18 am
Lokalizacja: Opole

WIELKI problem z karmą!

Post autor: DolceVita123 »

Mam bardzo wielki problem, bo kupiłam dzisiaj karme dla szczurów, na początku było okej, ale po jakiś 2-3h zajrzałam do karmy i bałam się zdjąć wieczka ( było ono tylko położone na pudełku, karma nie była zamknięta ) pełno moli zaczęło chodzić po wieczku ( od strony karmy ) oraz pełno takich malutkich, białych, pełzających robaczków, które można spotkać na dworze ( coś podobnego do larw ) :o
Boję się podać im drugą miseczkę ( jutro ).
Pierwszą miseczke podałam im za nim zauważyłam że robactwo mam w karmie. Ten sam problem mialam z poprednią karmą...
Mam jednego małego łobuza, lecz jestem szczęśliwa że go wg mam :)
Awatar użytkownika
DolceVita123
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 06, 2016 10:18 am
Lokalizacja: Opole

Re: WIELKI problem z karmą!

Post autor: DolceVita123 »

PS.
Nigdy takiego problemu z karmą nie miałam... :-\ :o
Mam jednego małego łobuza, lecz jestem szczęśliwa że go wg mam :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: WIELKI problem z karmą!

Post autor: nienazwana »

Po prostu w karmie były mole. A te białe robaczki to larwy moli. Jeśli jest ich dosyć dużo to karma jest do wywalenia, nie nadaje się. Jeśli jest ich mało to większym problemem jest że mole rozlezą się po domu. To są mole spożywcze, zalęgną się w jedzeniu typu mąka, kasze itp. Trudno się ich pozbyć z domu, trzeba wszystko wyrzucić. Jeśli moli jest mało można spróbować karmę zamrozić na jakiś tydzień, powinno zabić robactwo albo wyprażyć w piekarniku ale to dosyć obrzydliwe. Poza tym nie wiadomo co jeszcze w tej karmie jest :(. Moim zdaniem nadaje się do wyrzucenia. Można reklamować w sklepie jak się ma paragon.
Awatar użytkownika
DolceVita123
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 06, 2016 10:18 am
Lokalizacja: Opole

Re: WIELKI problem z karmą!

Post autor: DolceVita123 »

Tylko że ja tą karmę kupiłam w zoologicznym... Ale ten sklep jest sprawdzony... Wcześniej też mialam tą samą karmę i nie miałam tego problemu... Boje sie o moich podopiecznych... Mogą im jakoś zaszkodzić?
Mam jednego małego łobuza, lecz jestem szczęśliwa że go wg mam :)
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: WIELKI problem z karmą!

Post autor: nienazwana »

Generalnie mole nie są trujące ;). Jak kilka zjadły nic im nie będzie. To trochę dodatkowego białka ;). Ale można przypuszczać że karma może być np stara lub spleśniała a to już gorzej......
A że sklep sprawdzony? Po prostu miel partię trefnego towaru, zdarza się w najlepszych sklepach. Powinni oddać kasę jeśli masz paragon lub jakiś inny dowód kupna.
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: WIELKI problem z karmą!

Post autor: nienazwana »

No i odchody moli jak było ich dużo do zdrowych dla szczurów nie należą.
Ale nie bój się, nie zaszkodzi im tylko nie dawaj więcej, nie warto oszczędzać.....
Awatar użytkownika
DolceVita123
Posty: 83
Rejestracja: śr sty 06, 2016 10:18 am
Lokalizacja: Opole

Re: WIELKI problem z karmą!

Post autor: DolceVita123 »

tylko że ja nie wiem czy pani by mi przyjęła tą karmę, a stara nie mogła być bo właśnie kończyła odbierać towar... kupiłam cały kg za 12 zł, nie chce aby to poszło w błoto... no ale co innego mogę zrobić, najwyżej przejdę się i powiem aby mi wymieniła na inną karmę też za tą cenę i też kg, ale nie wzięłam paragonu... :-\ :-\ :-\ ??? ???
Mam jednego małego łobuza, lecz jestem szczęśliwa że go wg mam :)
Awatar użytkownika
zosiek29
Posty: 72
Rejestracja: sob lut 20, 2016 10:50 am

Re: WIELKI problem z karmą!

Post autor: zosiek29 »

Masz pełne prawo, aby zareklamować tą karmę. Jako klient oczekujesz, że sprzedawca oferuje Ci świeży produkt, bez żadnych "niespodzianek". Idź i zażądaj zwrotu kasy lub wymiany na coś innego za tą samą kwotę.
egzystencja jest nader niewytłumaczalna, wręcz niemożliwa...
.... jak moje przejście na dietę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”