Brak apetytu u szczurzycy...

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Zza
Posty: 26
Rejestracja: śr paź 29, 2014 6:49 pm
Kontakt:

Brak apetytu u szczurzycy...

Post autor: Zza »

Hejka ;)
Od paru dni mam problem z apetytem u jednej ze szczurzyc. Przestała jeść i pić. Jest w klatce ze swoją siostrą, i obydwie mają ukończone 2 lata. Problem zauważyłam, że gdy dałam im kolbę do gryzienia, pełną miskę jedzenia i poidełko picia, to po czterech dniach było wypite trochę wody i zjedzone jedzenie z góry miski. Zazwyczaj razem wypijają całe poidełko wody w jakieś ok. 3 dni a jedzenie z miski wyjadają w ok. jeden dzień razem z nocą. Teraz widać, że piła i jadła sama Bala (czyli ta ,,normalna'' szczurzyca) a Lala w ogóle. Dodam jeszcze, że Lala to albinoska. Ma problemy ze wzrokiem lecz nie wiem czy jest to jakoś powiązane. Cały czas śpi a gdy daję jej coś pod nosek to chowa łepek. Czytałam też, że albinoski żyją krócej. Czy to prawda ? I co zrobić żeby miała znowu normalny apetyt ? Proszę o szybką odpowiedź :(
Balusia i Lalusia ♥
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Brak apetytu u szczurzycy...

Post autor: Paul_Julian »

Najlepiej idź do weta, bo trudno stwierdzić co sie dzieje. Być moze problemem jest jakis uraz w pyszczku ( ropień, ranka, za długi ząb), ale moze być tez choroba.
Szczególnie gdy wcina tylko przysmaki, a normalnego jedzenia nie.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Centrifan
Posty: 3
Rejestracja: wt sie 30, 2016 12:04 pm
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Brak apetytu u szczurzycy...

Post autor: Centrifan »

Nie zastanawiaj się tylko szybko idź do weterynarza. Powodów może być wiele a im dłużej z tym zwlekasz tym gorzej dla szczurka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”