Jak karmic, nie chca jesc suchej karmy

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Tarsis
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 1:16 pm

Jak karmic, nie chca jesc suchej karmy

Post autor: Tarsis »

Czesc Drodzy Szczurzasci Forumowicze !

Patrzylam w FAQ ale watek ktory dotyczy mojego problemu chyba juz nie istnieje,
wiec pozwole sobie zapytac tutaj.

Dwa lata temu dostalam od brata (jestem po trzydziestce :-P) na urodziny jako niespodzianke dwa szczurki (bez mojej wiedzy) i tak zaczela sie moja przygoda z tymi cudnymi zwierzakami.
Jedna z dziewczyn umarla niedawno i wzeilismy dla naszej sierotki ze schroniska dwie 8 miesieczne kolezanki, ktore sa naprawde cudne.

Teraz moj problem,
moje dziewuchy nie jedza w sumie w ogole suchej karmy.
Sucha karme maja zawsze, plus codziennie warzywa, owoce, i inne jedzenie czasem orzechy, pestki dyni,jajko, sloiczek dla dzieci itd.
Czy mam przestac dawac wszytsko inne i przeglodzic je na suchej karmie zeby zaczely ja jesc?
Czy dajecie waszym podopiecznym codziennie dodatkowe jedzenie do suchej karmy, czy np tylko 2 razy w tygodniu ?
Co sie najlepiej sprawdza?
2 Dziewczyny maja 8 miesiecy i jedna dwa lata.

Z gory dziekuje za podpowiedzi 
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak karmic, nie chca jesc suchej karmy

Post autor: IHime »

Możliwe, że szczurki ze schroniska nigdy nie były karmione prawidłowo, dlatego nie są przekonane do normalnej karmy. Najstarszy szczurek je normalnie? Może jeszcze nauczyć młodsze koleżanki, że sucha karma jest jadalna.
Możliwe też, że są po prostu przekarmione.
Moje dostają warzywo lub owoc codziennie, ale w niewielkich ilościach, tyle, żeby zjadły za jednym posiedzeniem, a przez resztę doby mają dostęp do suchej karmy.
Jeśli podajesz pełnowartościową karmę dobrej jakości, spokojnie możesz zrobić im tygodniową dietę na samym suchym.
Tarsis
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 1:16 pm

Re: Jak karmic, nie chca jesc suchej karmy

Post autor: Tarsis »

Czesc Ihme,

dzeiki za odzew,
Staruszka tez wybrzydza i nie je zbyt duzo suchej,
to na pewno nasza wina, bo na poczatku nie do konca wiedzielismy ze powinny jesc glownie sucha karme i dawalismy wszytskiego po trochu, i tak sie krolewna przyzwyczaila, ze je to co jej smakuje :-/
A dziewczyny ze schroniska jadly sucha karme bo widzialam ze ja tam mlay, i mysle ze niebyla najgorsza, mieszkam w DE i warunki w tych schronisku naprawde byly super.
Tarsis
Posty: 3
Rejestracja: pn wrz 19, 2016 1:16 pm

Re: Jak karmic, nie chca jesc suchej karmy

Post autor: Tarsis »

W takim razie bedzeimy probowac przetrzymac je na suchej karmie.
Czy wtedy jakies przysmaki dawane poza klatka kiedy biegaja tez powinny byc skreslone ?

i czy ktos moze wie jaka jest karma godna poelcenia na niemieckim rynku ?
musze zobaczyc w domu jak nazywa sie ta ktora mamy, staram sie kupowac te drozsze, ktroe juz na oko nie maja zbyt duzo "swinstw", ale za wszytskie polecenia bede wdzeiczna :-)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak karmic, nie chca jesc suchej karmy

Post autor: IHime »

Tak, przysmaki poza klatką też powinny być odstawione, a przynajmniej radykalnie ograniczone. Uwaga, baby będą robić najsmutniejsze minki i domagać się czegoś dobrego bardzo dobitnie. ;)

Macie Zooplusa, więc pewnie asortyment podobny, co w Pl, czyli jakieś Beaphar, Versele Laga, JR Farm, Vilmie (ta ostatnia jest takim absolutnym minimum, ale ujdzie).
Awatar użytkownika
kaspijka
Posty: 13
Rejestracja: wt sty 10, 2017 7:42 pm

Re: Jak karmic, nie chca jesc suchej karmy

Post autor: kaspijka »

Ja miałam taką sytuację właśnie wtedy, kiedy trafił do mnie na DT szczurek, który był chowany w fatalnych warunkach i źle karmiony. Ale - odrobina cierpliwości, eksperymenty z różnymi karmami i wreszcie lekkie "przegłodzenie" szczurka, a wszystko wróciło do normy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”