Ile jedzonka dziennie?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Ewqa »

Ile mniej więcej powinien dziennie zjeść szczur? Wiem że same tego nie kontroluja i zjedzą każą ilość. A moje zarłacze zachowują sie jakby były głodzone z miesiąc. Cały czas mają dostęp do mieszanki ziarna dla gryzoni+woda+świeże warzywa. Do tego na obiadek dostają miskę (taka wielkości małego spodka) np. gotowane ziemniaki bez soli, albo kluski razowe, albo warzywa gotowane, czasami kawałek mieska. Nie chodzi tu o jakość jedzenia bo staram im sie je max.urozmaicić, ale o ilość. Wszystko znika w tempie błyskawicznym. Czy daje mniej czy więcej to znika, nie jest zakopywane, albo chowane na później. Czy może za mało im daję czy wszystkie szczury takie żarłoczne? Nie chciałabym ich zatuczyć :)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: ESTI »

Wiesz zazwyczaj młode szczurki są takie żarłoczne. Z wiekiem przestają takie być...a próbowałaś nakładać dużo więcej...jakiś umiar chyba mają... :shock:
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Ewqa »

Nakładam bardzo duzo więcej, druga taka sama miskę (dzisiaj o 15tej) A one troche zjadły od razu, reszte zabrały na półkę, a teraz juz nic wogóle nie ma :lol: I ziaren tez nie ma własnie zarłokom zaniosłam nowa miskę i rzuciły sie na to jakby nie jadły z miesiąc ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: ESTI »

No to musisz poprostu dawkować odpowiednio i czekać aż dorosną. :)
No i patrzeć czy nie tyją zbyt szybko...bo jak tak - to dietka. :D
Obrazek
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Ewqa »

Widać mam takie żarłacze ;)
Dzięki, poczekam może im przejdzie !! Ale ich nie zagłodzę ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Mycha »

Potrzebują dużo jedzonka, bo teraz rosną, rozwijają się :) Najintensywniej rozwijać się będą do 3go miesiąca tak więc do tego czasu nie musisz martwić się ich wagą, chyba że strasznie gwałtownie się zwiększy /tak strasznie strasznie :wink: /.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Chips »

Ja mam dokładnie ten sam problem. Tyle, że moje szczurki mają po 8 miesięcy!! A jedzenie (obojętnie jak duża ilość) znika jeśli nie za jednym posiedzeniem, to w ciągu kilku godzin. W skład takiej uczty wchodzą: sucha karma, kilka rodzajów warzyw, chrupki/płatki kukurydziane/płatki na mleku.

Szczurki nie są grube, ale za to duże (biorąc pod uwagę to, że pochodzą z 16-osobowego miotu samiczki w wieku 3 miesięcy!). Myślałam, że będą małe, a one mają po 27 cm (ciałko). No i jedzą straszne ilości - jakbym je karmiła raz w tygodniu! A 8 miesięcy, to już chyba dorosły szczur?
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: ESTI »

8 miesięcy, to całkiem dorosły szczur. Ale skoro dostają tylko suche jedzonko, to dlatego nie grubieją, tylko rosną. Ale mam nadzieję, że dajesz mu czsami coś ze smakołyków. :wink:
Obrazek
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Chips »

Jeśli to "mam nadzieję" było do mnie, to muszę się bronić!! :D

Napisałam nawet, że codziennie dostają kilka rodzajów warzyw :)

Ze smakołyków: szczurze dropsy (ale nie dużo, bo 1. zawierają cukier, 2. zawsze wyjadam pół zaszetki sama :oops: ) + gotowany drób + gotowane na mleku papu (ołatki kukurydziane, owsiane, ryż, makaron itp.) + gerberki + jogurty owocowe + świerze owoce.

Wiecie co - tak piszę i piszę otym, co jedzą moje szczury, i myślę sobie, że to paranoja, że one tak się odżywiają, a ja jem 1 raz dziennie i to do tego żarło typu pizza, cola, batony i cośtam byle coś przegryźć... Jeszcze dojdzie do tego, że szczury mnie przeżyją !! :D
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Ewqa »

Moje żarłoki wcięły wczoraj 1/2 słoiczka dyni gerberka, miskę mieszanki ziarna,(miska to taka ceramiczna chomicza) miskę suchego makaronu, poprawiły gotowanym ukradzionym z talerza, ogryzek od jabłka (lepszy niz jabłko-nie chcą jeść) kawałek marchewki z rosołu i po 2 dropsy jogurtowe. Normalnie pójde z torbami ;)
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Chips
Posty: 57
Rejestracja: czw lip 08, 2004 6:27 am

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Chips »

Też się boję podliczyc ile to kasy idzie na napełnianie tych studni bez dna :D
..: Ze mną: Bucik, Agutek, Szyszka (ur. 7.07.2004) i Przesterek (adoptowany 1.09.2004) :..

..:: Był ze mną: Chips , tatuś ww szczurków("Chipsik", "Pysiek", "Potworek"); odszedł 30.05.2005 ::..
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Fam »

karm z umiarem, ale bez zadnej diety, bo maluszki rosna, nie ograniczaj suchej paszy, a jedynie reszte, niech dostają normalnie zielone i ziarno, a jajeczko czy serek tylko co drugi, trzeci dzien, moze poprostu jedza za duzo bo za duzo smakolykow dostaja i nie mogą sie pochamowac :D
za tęczowym mostem: Karolcia
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Nakasha »

Wiem, że stary temat, ale mam pytanie... Właśnie, czy szczury mają umiar w jedzeniu?

Mam 8 pyszczków i muszę powiedzieć, że każdy je inaczej. Moje samce, wykastrowane, jedzą ile widzą. Trochę rosną, ale głównie tyją. Jeden jest olbrzymi (w porównaniu do reszty) i niesamowcie gruby. Jest tak spasiony, że zaczynam się o niego martwić. Samiczki jedzą - w miarę - adekwatnie do swoich potrzeb. Nie powiem, sa pulchne, ale jeszcze w dopuszczalnych granicach ;) Za to samce tyją okropnie, a Hektor już dawno ze swoją wagą przesadził. Mają ponad 5 miesięcy. Nie chowają sobie jedzenia, od razu wszytsko pałaszują ;) Dają im głównie karmę "gotową", suchą, a smakołyki coraz rzadziej - nie chcę by utyły za mocno i się rozchorowały ;) co nawet przy tej normalnej karmie nie przeszkadza niektórym rosnąć wszerz w zastraszającym tempie ;)

Oczywiście nie mogę zaserwować im diety, bo niepotrzebnie głodziłabym 7 szczurów z powodu 1....

Mam nadzieję, że Hektor w końcu się powstrzyma -_-.... a co jeśli nadal będzie jeść za czterech? O_o
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Dinusia »

He he ja neimam takich problemow ze szczurami!
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Anita »

Cieszymy się...

Myślę, że nie powinnaś ograniczać im jedzenia, bo Hektor zje wszystko i reszcie nic nie zostanie ;)
Albo resztę dokarmiać po kryjomu?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”