Ile jedzonka dziennie?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: falka »

teraz jak są warzywka to dawaj im codziennie. pamiętaj o jednej zasadzie - nie powinny dostawać tyle "mokrego" jedzonka, żeby całkiem olały suche - szczurki przyzwyczajają się do smakołyków i przestają jeść suchą karmę czekając na coś lepszego. i rozważ te nestle z owocami - czy one zawierają cukier? jeśli tak to nie dawaj ogonom. tak poza tym wszystko ok :)
doris_rat
Posty: 69
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 4:16 pm

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: doris_rat »

Jak teraz zrobiłam mojej kolbe to ona nie chce jesć... Ona parawie nic nie chce jeśc chodź nie daje jej tak dużo to jak dam 3/4 miseczki to rano będzie 1/2 miseczki i gdzie sprawiedliwość ?
_______________________________________
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: MANIAK90 »

Moje gryzaki mają suchą karmę cały czas, a na wieczór zawsze daję im świerze warzywka pokrojone...ja jestem happy i one... :lol:
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
Matylda
Posty: 526
Rejestracja: wt cze 06, 2006 7:41 pm

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Matylda »

Maniak i sa najedzone? Jeju moje pochlaniala o wiele wiecej zarelka! Codziennie dostaja garsc suchej karmy( xtravital, ziolka, makaron suszony, ryz preparowany, banan suszony) ryz, kasze lub makaron gotowany z warzywkami(raz w tygodniu z mieskiem) - to jak przyjde ze szkoly czyli tak ok 15, surowe warzywa i owoce- wieczorem, ok. 2 dropsikow na glowe - jak chodza po pokoju, czasami dostaja suszone rybki- zalezy , bialy serek, jogurt - a to dostaja rano, przy podawaniu scanomune
POSZUKUJE OSOBY KTORA ODBIERZE SZCZURKA Z POCIAGU I GO PRZENOCUJE (wiecej informacji w ssa)
MANIAK90
Posty: 336
Rejestracja: pt cze 09, 2006 3:00 pm

Ile jedzonka dziennie?

Post autor: MANIAK90 »

Hehe Matylda z tego co wiem to są najedzone. Oczywiście w między czasie też coś dostają, nie że ja je głodze.. :D
Ostatnio zmieniony wt paź 10, 2006 4:20 pm przez MANIAK90, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy ja zawsze muszę sobie tłumaczyć o zachowanie mojego rodzeństwa jako niepełnosprawność??
nikitka
Posty: 155
Rejestracja: pn mar 19, 2007 11:59 am

RE: Ile jedzonka dziennie?

Post autor: nikitka »

ja daję codziennie różne smakołyki w tym owoce i warzywa, mąż mnie goni, że zwariowałam, bo to nie dzieci ;-) suchy pokarm mają cały czas w miseczce, daję im jajka, gotowane mięsko,warzywka ...
lubię tak rozpieszczać i im dogadzać :hoprat: mam nadzieję, że im nie szkodzę w ten sposób ;-)
Jakub
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:40 pm
Lokalizacja: Dębica

RE: Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Jakub »

mój je szybko na zime spasł sie ale przyznam nie wiem z czego ale słyszałem że albinosy ta kmją ale niewiem czy napewno i trochu niechętnie je suchom karme
Jakub
Posty: 14
Rejestracja: śr lis 22, 2006 12:40 pm
Lokalizacja: Dębica

RE: Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Jakub »

mój na zime spasł sie ale przyznam nie wiem z czego ale słyszałem że albinosy ta kmją ale niewiem czy napewno i trochu niechętnie je suchom karme
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: Ile jedzonka dziennie?

Post autor: yss »

jakub może z braku ruchu?
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Vixen
Posty: 43
Rejestracja: pn sty 12, 2009 9:45 pm
Lokalizacja: W-wa

Re: Ile jedzonka dziennie?

Post autor: Vixen »

Podnoszę☺ temat :P

Nie wiem kompletnie jak karmić moje dwa śmierdziele. Oprócz michy suchego ile razy dziennie powinny dostawać jakieś rzeczy typu owoce, warzywa, płatki itepe? Ja moje to chyba strasznie rozbestwiłam. Nie są grube, ale sprawiają wrażenie wiecznie głodnych ::)
Dostają o różnych, najróżniejszych porach, ale i tak sprawiają wrażenie zawsze głodnych, jak tylko wyjde z pokoju i wracam po chwili to zaraz podbiegają i przeszukują mnie dokładnie, czy nie przyniosłam czegoś do jedzenia.
Dostają na prawdę często ale i tak przyłapuje je na tym, że jedzą jakieś dziwne rzeczy, np. papier z klatki, odchody ? ??? ???
Ratunku! >.<
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Ile jedzonka dziennie?

Post autor: merch »

moze kup im galazki - warzywa moga jesc bez ograniczec - owoce w kategoriach smakolyku raz dziennie mniej wiecej lyzeczka na lepek - oczywiscie zalezy tez jakie , malo kaloryczne jak arbuz, melon , jablko, ananas moga ciut wiecej bardziej - banan , brzoskwinia, sliwka gruszka ciut mniej, produkty bialkowe mniej wiecej lyzeczka dziennie
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
ciotkamonia
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 09, 2009 10:55 pm
Lokalizacja: Józefów k. W-wy

Re: Ile jedzonka dziennie?

Post autor: ciotkamonia »

Moje trzymiesięczne labisie wogóle nie chcą jeść karmy kupowanej Vitacraft i kolby vitapol nie ruszyły W OGÓLE :( Mają jedzenie non stop w klatce. Jedzą chętnie tylko orzechy, gotowane jedzonko i gerberka ale bardzo niedużo :( jajka np wcale nie ruszyły. Mam wrażenie że nie mają apetytu :( co mam robić? :'( ???
Adoptując zwierzę nie zmienisz świata, lecz świat zmieni się dla tego zwierzęcia


Obrazek
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Ile jedzonka dziennie?

Post autor: zalbi »

nie sa przywyczajone do takiego jedzenia.


szczury głownie muszą jeśc twarde suche jedzenie. gerberki, białko itd to dodatki.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
ciotkamonia
Posty: 10
Rejestracja: pn lis 09, 2009 10:55 pm
Lokalizacja: Józefów k. W-wy

Re: Ile jedzonka dziennie?

Post autor: ciotkamonia »

no tak, tylko czym ja mam je karmić teraz skoro nie jedzą np. ziarna. Jedzą orzechy ale przecież nie będę im dawać tylko orzechów... dostały teraz makaron ledwo popatrzyły w jego stronę, jak im dodałam do tego gerberka to tylko go zlizały :( normalnie załamka :(:(:( wody z poidełka nie chcą pić... :'(
Adoptując zwierzę nie zmienisz świata, lecz świat zmieni się dla tego zwierzęcia


Obrazek
justin1042
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 23, 2009 10:56 am

Re: Ile jedzonka dziennie?

Post autor: justin1042 »

możesz spróbować z jogurtem moja bardzo lubi ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”