Ile powinien ważyć szczur?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
bini
Posty: 104
Rejestracja: wt lip 10, 2012 11:47 am

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: bini »

podepnę się pod tej staaarszy temat, bo ostatnio ważyłam swoje panny.
i tak Ryska, która na początku była mniejsza od Gabryśki teraz waży 240 g, natomiast Gabi tylko 200.
Obydwie mają około 5 miesięcy i uważam, że jedzą sporo - ale staram się dawać mnóstwo warzyw i owoców - dziewczyny mimo niewielkiej (chyba) wagi wyglądają mi na zdrowie, bo boję się, że jak zaczną być okrągłe to tylko przybliży ich do chorób.. :(
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: akzi »

malusie i chudziusie jak moja Mimka :) spokojnie 200 to nie mało i nie duzo w sam raz, moja mimka miała 6 mcy i wazyła 240 :)
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: havoria »

Mam nadzieję, że mogę się podpiąć pod ten trochę stary, ale myślę, że nadal pomocny temat.
Otóż moje 2 samiczki mają może ok. 8 tyg, max. 9 z hakiem. Obie ważą ok. 125 g i z tego co tu czytam wydaje mi się, że to niewiele. Karmę zawsze mają w misce + codziennie dostają jakieś warzywa/owoce. Z kości widać tylko łopatki jak chodzą, kręgosłupa, ani tym bardziej żeber nie i nie wyglądają na wychudzone, ale trochę się martwię. Czy te 125 g to nie jest za mało? :-\
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
marteek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:13 pm
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: marteek »

a ja mam pytanie takie tylko nie wiem czy to odpowiedni wątek jak coś to przepraszam :)

mianowicie jak zważyć szczura ? na wadze kuchennej ? bo takiej ludzkiej to wydaje mi się że nie za bardzo. Chcę zobaczyć czy mojej jednej szczurzycy potrzebna jakaś dietka odchudzająca bo nie rusza się za bardzo (siedzi tylko na łóżku, nie biega po domu) i dużo jje (w porównaniu do drugiej jest grubsza )
Ze mną: Malinka, Balbinka, Pyśka <3
Za TM: Lufka, Gryzela <3
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Arau »

Waga kuchenna jest najlepsza, z tym, że najlepiej taka do kilograma, niechcący kupiłam 50 dk i się oparła jak posadziłam moje "maleństwa" ;))
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
marteek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:13 pm
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: marteek »

w takim razie trzeba zakupić wagę i zważyć te moje dwa "maleństwa" ;)
Ze mną: Malinka, Balbinka, Pyśka <3
Za TM: Lufka, Gryzela <3
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: noovaa »

A ja Ci powiem, że poznanie wagi nie da Ci kompletnie nic.

Miałam grubiutką, tłuściutką samiczkę która ważyła 350g i miałam samiczke 490 gramową, która ani grama tłuszczu nie miała, same mięśnie i była zwyczajnie duża. Budowa ciała powinna powiedzieć Ci czy szczur potrzebuje odchudzania.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
marteek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:13 pm
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: marteek »

nie jestem doświadczona, są to moje pierwsze szczury. Biorę pod uwagę że to może być poprostu taka budowa, ale też biorę pod uwagę to że ta chudsza biega, a ta 'grubsza' i większa dużo jje i mało się rusza. także sama nie wiem .. nie chce żeby mi padła na jakieś choroby serca itp związane z otłuszczeniem .. i chce je też zważyć tak dla świadomości ile ważą :)
Ze mną: Malinka, Balbinka, Pyśka <3
Za TM: Lufka, Gryzela <3
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: noovaa »

Zrób zdjęcia w kilku pozycjach ;)

( załóż dziewczynkom temat w naszych pupilach, przedstaw je nam ;) a zdjęcia zobaczymy ).
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
marteek
Posty: 37
Rejestracja: sob paź 13, 2012 12:13 pm
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: marteek »

nie ma problemu :)
Ze mną: Malinka, Balbinka, Pyśka <3
Za TM: Lufka, Gryzela <3
Awatar użytkownika
Szczurek94
Posty: 24
Rejestracja: czw kwie 04, 2013 12:40 pm
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Szczurek94 »

Cześć, jestem nowa.
Tylko błagam, nie jedźcie na mnie. Potrzebuję pomocy, moje dziewczyny ważą 580 i 540g. Wiem że to na prawdę dużo, ale jak je odchudzić ? Jest dużo takich przypadków jak moje czy raczej bardzo rzadko ?
Draqli
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Sky »

Szczurek94 pisze:Cześć, jestem nowa.
Tylko błagam, nie jedźcie na mnie. Potrzebuję pomocy, moje dziewczyny ważą 580 i 540g. Wiem że to na prawdę dużo, ale jak je odchudzić ? Jest dużo takich przypadków jak moje czy raczej bardzo rzadko ?
Krzyczeć raczej nikt nie będzie ;)
Co ja bym zrobiła: Przede wszystkim zmieniła karmę na granulat (Rat Complete, Labofeed, Beaphar Care+). Sypałabym mniejsze porcje i dosypywała szczurkom dopiero, kiedy miska zostanie pusta (z tego co pamiętam szczur zjada około 20g pokarmu dziennie). Ograniczyłabym owoce i tuczące rzeczy jak chleb, kasze, ryż. No i zapewniłabym więcej ruchu na wybiegach, wręcz starałabym się zmusić je do większej aktywności.

Może opisz, co Twoje panny jedzą i jaki mają tryb życia, łatwiej będzie wyhaczyć ewentualne błędy.
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Szczurek94
Posty: 24
Rejestracja: czw kwie 04, 2013 12:40 pm
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Szczurek94 »

Ojej.. Prawie wszystko. Daję im chleb suchy, zwykły, warzywa (ogórek, marcherka, rzotkiew, pomidory), trochę owoców- banany, jabłka, czasem owoce z kompotu. Karmę Vitapol dla szczura. Czasem ziemniaki (ugotowane), chociaż chyba nie wolno.. Zupy (nie przyprawione). Nie wiem co jeszcze. Ser biały i żółty. Ale żółtego nie daję już (od dwóch miesięcy gdzieś) bo wiem że tuczy. Jak w lato jest trawa, czy jakieś mlecze i liście babki to też im daję. Czasem trochę siana.
Draqli
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Sky »

Szczurek94 pisze:Ojej.. Prawie wszystko. Daję im chleb suchy, zwykły, warzywa (ogórek, marcherka, rzotkiew, pomidory), trochę owoców- banany, jabłka, czasem owoce z kompotu. Karmę Vitapol dla szczura. Czasem ziemniaki (ugotowane), chociaż chyba nie wolno.. Zupy (nie przyprawione). Nie wiem co jeszcze. Ser biały i żółty. Ale żółtego nie daję już (od dwóch miesięcy gdzieś) bo wiem że tuczy. Jak w lato jest trawa, czy jakieś mlecze i liście babki to też im daję. Czasem trochę siana.
Czyli tak na prawdę szczurki dostają za dużo dodatków według mnie, wiele z nich jest tuczących. Ich dieta powinna opierać się na suchej karmie, a reszta powinna być dawana raz na jakiś czas. Zmień przede wszystkim główną suchą karmę - na granulat lub inną, bo Vitapol jest średnio odpowiedni (nawet Premium Line).
Wyrzuć z diety sery, chleb, banany, owoce z kompotu, ziemniaki, zupy. Staraj się podawać głównie warzywa. Dziewczyny powinny odzyskać odpowiednią wagę, bo na razie serwujesz im po prostu taki lekki 'fast food' :)
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
Awatar użytkownika
Szczurek94
Posty: 24
Rejestracja: czw kwie 04, 2013 12:40 pm
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ile powinien ważyć szczur?

Post autor: Szczurek94 »

Będzie ciężko bo one tak ładnie proszą :P postaram się. A gdzie mogę dostać taki granulat ? U mnie w mieście praktycznie każdy zoologiczny posiada Vitapol, a już nie mówiąc że tylko niektóre z nich mają dla szczura.
Drogie to jest ?
Draqli
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”