Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
olka_p
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 14, 2011 6:08 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: olka_p »

u mnie vitapol zawsze szybko schodzi: serowa, bekonowa, musli, kokosowa, lucerna, brokułowa itd...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=32827 Dexter, Ciapek i Corey.
ku pamięci Indiany [2002-2003] tej pierwszej i niezapomnianej.
Awatar użytkownika
freesound
Posty: 260
Rejestracja: wt paź 18, 2011 2:23 pm
Lokalizacja: Słupsk/Wrocław

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: freesound »

Po jakiś 3 tyg. dziewczynki w końcu wciągnęły kolbę kokosową Vitapolu. Na początku w ogóle jej nie jadły i teraz nagle w 3 dni poszła cała. Nigdy więcej hehe :) Teraz spróbuję bekonowej, może bardziej im zasmakuje :)
Awatar użytkownika
Kleoska
Posty: 53
Rejestracja: ndz kwie 17, 2011 4:35 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Kleoska »

A ja kupuje VL Crispy z popkornem i orzechami. Po trzech dniach zostaje samo drewno ^^^
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: gosja1 »

U moich już chyba miesiąc wisi któraś z VL. Coś tam skubią, ale to już ewidentnie jak im się bardzo nudzi...
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Carlotta
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 24, 2011 10:56 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Carlotta »

Przepraszam jeśli to pytanie już padło, ale zastanawiam się jak zrobić kolbę domowym sposobem? Ktoś kiedyś próbował i może się podzielić "przepisem"? :)
Awatar użytkownika
Carlotta
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 24, 2011 10:56 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Carlotta »

Super, dziękuję uprzejmie :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: gosja1 »

Nie wiem, co jest nie tak z tymi kolbami VL. Jak powiesiłam im Vitapol chyba serowe (lub bekonowe) to kolba została oskubana, razem z ziarnami, ani śladu resztek. Tylko troszkę okruszków. A z VL ziarna mają w ogonach. Pomijając fakt, że żeby zachęcić je do jedzenia kolby VL muszę sama im po kawałku uskubać :P Takim uskubanym przeze mnie jeden się interesuje, drugi bierze, a potem i tak wypluwa ostentacyjnie z miną "zgłupiałaś?" ::)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: valhalla »

Moje szczury też nie lubią VL. Tymczasy jedzą, ale moje własne stado ani trochę nie ruszyło. JR Farm, Vitapol - proszę bardzo. A VL nie...
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Afera »

Ja kupiłam kilka razy kolby VL... więcej nie kupuje, bo zwyczajnie to się niszczy. Szczury tego nie jedzą tylko to wisi i wisi i wisi... z resztą u mnie jest to samo z karmami VL...
9 duszyczek za TM [*]
tuśka
Posty: 287
Rejestracja: sob mar 13, 2010 8:05 pm
Lokalizacja: Giżycko

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: tuśka »

no właśnie... niby te karmy są takie polecane ale szczury za nic nie chcą ich jeść ::)
nie jestem zwolenniczką kolb, wolę dać gerberka, kaszkę dla dzieci czy kawałek psiej karmy ale dzisiaj mile mnie zaskoczyło ;)
byłam w zoologu po żarełko dla kota, nowy wielgachny domek bo dla 3 tyłeczków ten co mam jest już za mały ;) no i z ciekawości jak zwykle z resztą popatrzyłam na przysmaki. rzuciły mi sie w oczy kolby, chyba nowe bo nigdy ich nie widziałam. patrzę firma Vitapol, no to myślę "taaa kolejny kolorowy chłam pełno chemii i nic więcej" a tu niespodzianka :D kolba ma ciut więcej niż 50% warzyw i owoców ani jednego kolorowiastego chrupka. no cudo ! :o do tego jeszcze jakieś inne roślinki. co prawda jak dla mnie ma sporo nasion oleistych ale ja już jestem przewrażliwiona na tym punkcie bo miałam otyłego szczurcia :) wzięłam na spróbowanie zobaczymy jak dzieciarnia sie za nie weźmie.
dla zainteresowanych jest to firma vitapol jak pisałam wcześniej linia premium
wrzucam zdjęcie (przepraszam za błysk):
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek
za TM: Lusia Becia Alfa Pinki Szara
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Afera »

O nie widziałam jeszcze tych kolb, wyglądają nawet fajnie. ;) Vitapol ostatnio bardzo się poprawia.
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: 5zczurzyca »

Może zauważyli, że bez jakości forsa w portfelu nie gości...? ;) Minęło sporo czasu od kiedy temat ucichł. Chciałabym go trochę odświeżyć. Myślałam nad zakupem kolb dla ogonów (bo ileż można jeść gryzaczków...? :P).
Czy ktoś może podzielić się teraźniejszymi odczuciami na temat kolb Vitapolu i Nestora? Ostatnio widziałam te drugie w cenie 1,50 za sztukę. Wygląda na to, że jest tam tylko ziarno. Ktoś miał ostatnio kontakt z którąś z tych firm i ich kolbami...?
Chciałam jeszcze zapytać o kolby firmy Zoocenter - miałam okazję obejrzeć je sobie wyjęte z opakowania i nie widziałam żadnych kolorowych, neonowych świństw. Może ktoś je już wypróbował?
I jeszcze powrócę do zadanego tu wcześniej pytania: czy szczurom można od czasu do czasu podać trochę prawdziwego miodu? Na przykład, aby oblizały z niego łyżeczkę...?
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: klimejszyn »

my od zawsze na zawsze kupujemy Nestora, ogonom smakują, drogie nie są i nie świecą wszystkimi kolorami świata :P
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: sasza&masza »

Moje też jedzą nestora. Staram sie dawać im kolbe 2 razy w tygodniu wiec gdybym miala kupowac VL po 6zł to bym chyba zbankrutowała. Nestor ma fajne kolby :)
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”