Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
noCkya

Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: noCkya »

Qpiłam niedawno kolby Vitakraftu i dałam mojemu scoorciowi warzywną. Przez dwa dni jej nie ruszył! Więc powiesiłam ją chomikowi (który zaczął ją pożerać ze smakiem), a scoorowi dałam kolbę firmy Zoocenter. I Zarazek ją zjadł! Być może dlatego, że kolba Zoocenter jest słodka a Vitakraftu nie ma wcale smaku. (Wiem co sobie o mnie pomyślicie, ale zanim dam moim zwierzątkom coś do jedzenia to lubie sobie "liznąć" i sprawdzić, czy chociaż smaczne. :wink: :lol: )
Zauważyłam, że w wielu wypadkach polskie firmy są znacznie lepsze niż zagraniczne. Nie chcę tu nikogo zachęcać ani zniechęcać, ale skoro polskie lepsze, to po co przepłacać i na dodatek dawać zarobić obcym krajom (a w Polsce sytuacja oj cienka!) :?:
A co Wy o tym myślicie? I co Wy zauważyliście?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Kolby

Post autor: Ania »

Oczywiscie, wiadomo rowniez, ze zagraniczny produkt najczesciej jest duzo drozszy (narzut transportowy i clowy). Co do jakosci to sie nie wypowiadam, gdyz akurat moja szczurka zajada sie vitacraftem (ruszyla go dopiero po 3 dniach kiedy przestala dostawac lepsze kaski) Co do smaku - zwierzaki faktycznie wola slodkie ale nalezy sprawdzic, w jaki sposob slodzona jest kolba (slodzik i cukier odpadaja) - najlepiej miod.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
noCkya

Kolby

Post autor: noCkya »

Ale w końcu lepiej, gdy scoorek zjada "zwykłą" karmę niż by jakiś stek witamin miał wisieć nietknięty!
A jeśli chodzi o te kolby, to szkoda, żeby się zmarnowały... :lol:
Może by je z deka posmarować miodem? :wink:
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Kolby

Post autor: Mycha »

Pamiętajmy też że polska żywność jest lepsza od zagranicznej! Nawet na targach żywności w NY najchętniej są kupowane polskie ważywa i owoce, choć często wyglądają duzo gorzej niz krajowe (ich krajowe).
A co do pomysłu z miodkiem, mozna, ale pamiętaj że co za duzo to niezdrowo :wink: a pozatym większość kolb ma już w sobie miodzio :D

Pozdrawiam

Smacznego
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
cos

Kolby

Post autor: cos »

Ja dla szczurasków kupuje kolby firmy Nestor i całkiem i smakują.

PS Ale nie wiem czy są słodkie czy nie :)
Gato

Moje gryzonie!

Post autor: Gato »

A moje grozonie wrzerają kolby Vitapolu, a Pusia(szynszyla) lubi jeszcze jakiejś innej firmy :P Ale nazwy nie podam, bo nie pamiętam.... :wink:
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Kolby

Post autor: krwiopij »

dzisiaj z cala pewnoscia moge stwierdzic, ze bekonowe kolby vitapolu sa doskonale - moi mali degustatorzy objedli je do golych patyczkow... :P nigdy wczesniej im sie to nie zdarzalo, wiec uwazam ten przypadek za dowod jakosci wyrobu... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Kolby

Post autor: IVA »

Ja polecam kolby kokosowe z Vitapolu, gdy daje kilka o róznych smakach do wyboru moim szczuraskom, to te własnie znikają w pierwszej kolejności
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Zuszka
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 20, 2004 6:24 pm

Kolby

Post autor: Zuszka »

Musze powiedziec, ze dla mojego szczuracha to robi znaczenie , bo mial kolbe Animalsu i wszamal cala w 2 dni, a teraz juz tydzien ma kolbe kolibra i nie chce jej tknac :(
A Animals pakuje po 3 i sa rozno-smakowe, i chyba nawet sa jednymi z tanszych, wiec moge polecic :)
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Kolby

Post autor: Angua »

Moje tez szamają kolby animalsu - zabawne, bo jak powiesze świeża kolbe, przez parę tygodni nic a nic sie nia nie interesuja, potem zaczynaja od niechcenia pogryzac, a w miarejak kolby ubywa, cora znamiętniej ją obrabiają, a pustego patyczka to sobie wręcz nie daja odebrać :wink:
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
no_rules
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:51 pm

Kolby (Avik)

Post autor: no_rules »

kupilem moim ogoniastym kolby firmy " Avik" o smaku orzechowym z jodem i witamina C i za zadne skarby nie chca sie jej tknac czy ktos moze swoim pupilom tez takie kupil i jakie zainteresowanie wzbudzily u szczurkow ??? chcialem kupic kolby Vitapolu ale u mnie w miescie nie ma :(
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Kolby

Post autor: Angua »

poczekaj, nigdy nie wiadomo kiedy im sie odmieni i rzucą sie na kolbę ;) moje nie ruszały chyba miesiąc, a teraz znikaja jedna za drugą
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
no_rules
Posty: 8
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:51 pm

Kolby

Post autor: no_rules »

mozliwe - ale zaczynam watpic bo chyba nie lubia orzechow, zadnego rodzaju sie nie chwyca poczawszy od wloskich skonczywszy na ziemnych chyba nie trafilem w ich gusta :? :cry:
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Kolby

Post autor: Azi »

Nie martw sie, u mojego szczurka kolba wisiala dosc dlugo, w ogole jej nie tknela, tez myslalam, ze nie lubi, a nagle cos jej tam odbilo i w jedna noc zjadla cala. Wiec poczekaj moze jeszcze troszke, albo kup o jakims innym smaku i powies obie i ta inna i z orzechami. Jezeli rzeczywiscie nie lubi orzeczow, to zje ta inna, a jezeli zadnej nie tknie, to widac, ze akurat moze nie miec ochoty :) a moze zje obie? :p
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”