Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: iwciunia11 »

Moje wciagaja kazde kolby - od Vitakraftu po Tukana :)
Jasne, ze mozna podac troszke miodu, byle nie za duzo !!
Do przepisu na kolbe mozna dodac miod i jajka ;)
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: 5zczurzyca »

Dzięki iwciunia :) I dziękuję reszcie! ;D Szukałam czegoś, czym mogłabym zastąpić w przyszłości danonki podczas "oswajania na łyżkę". Jeżeli trafi mi się szczurek o trudnym charakterze przy oswajaniu to popróbuję miodu.
Nadal nie widzę nic o kolbach Zoocenter - może ktoś coś o nich słyszał jeśli nie używał...? Ja swoim kupuję póki co Nestora, ale zastanawiam się nad Vitapolem. Chyba najwięcej pochlebnych opinii pozyskały ich kolby mniszkowe, świętojańskie, kokosowe i różane. O Vitakrafcie sporo było nieprzychylnych (albo pamięć mnie zawodzi).
Mam jeszcze wątpliwości związane z kolbami orzechowymi - jak często można je podawać ogonom? Do tej pory dostawały u mnie po połowie orzecha arachidowego co 2-3 dni. Mam nadzieję, że to nie za dużo :-\ Czy w ogóle istnieją jakieś orzechy, których nie wolno podawać szczurom? Czy osobnikom, które ukończyły już pierwszy rok życia lub starszym wolno podawać takie specjały (orzechy)?
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: alken »

5zczurzyca pisze:Szukałam czegoś, czym mogłabym zastąpić w przyszłości danonki podczas "oswajania na łyżkę". Jeżeli trafi mi się szczurek o trudnym charakterze przy oswajaniu to popróbuję miodu.

Mam jeszcze wątpliwości związane z kolbami orzechowymi - jak często można je podawać ogonom? Do tej pory dostawały u mnie po połowie orzecha arachidowego co 2-3 dni. Mam nadzieję, że to nie za dużo :-\ Czy w ogóle istnieją jakieś orzechy, których nie wolno podawać szczurom? Czy osobnikom, które ukończyły już pierwszy rok życia lub starszym wolno podawać takie specjały (orzechy)?
danonków absolutnie nie dawaj, to najwiekszy syf! lepiej dać jogurt naturalny (o jak najprostszym składzie, bez zagęszczaczy typu karagen, żelatyna itp) i można do niego dodać owoce, miód.

orzechy są zdrowe,zawierają dużo witamin i minerałow dobrych na sierść, dobrze przyswajalne białko, ale są też tłuste, więc otyłym szczurkom lepiej ich nie dawać w ogóle, "normalnym" osobnikom nie wiecej niz 1 sztukę dziennie. z orzechów nie wolno przesadzać z migdałami (zawierają cyjanek tak jak pestki jabłka itp), a arachidowych nie dawałbym w ogóle, bo często zawierają pleśń. poza tym trzeba uważać na pochodzenie orzechów, tzn. pakowanie i przechowywanie, wygląd - nie mogą być stare, zjełczałe, mokre. odradzam orzechy na wagę w marketach. kolby sklepowe z orzechami bym sobie odpusciła bo nigdy nie wiadomo jakiej jakosci sa te orzechy (podejrzewam, ze niskiej)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
5zczurzyca
Posty: 206
Rejestracja: czw maja 24, 2012 2:53 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: 5zczurzyca »

Podawałam orzechy tylko z karmy Rat Nature firmy Versele-Laga. Zawsze wybierałam wszystkie z opakowania i przekładałam do szczelnego plastikowego słoiczka wyparzonego po karmie dla żółwia (kiełże). Kolbę z orzechami mam firmy Nestor, ale jeszcze jej nie podawałam. O danonkach czytałam w kilku tematach, gdzie zalecano podawanie ich szczurom. U mnie w domu nikt nie je jogurtów, dlatego szukałam zamiennika w miejsce danonków / gerberków. Miód jest zawsze, dlatego pytałam czy można zastąpić jogurt miodem podczas oswajania "na łyżkę".
Czy te orzechy są bezpieczne (z karmy VL i kolby Nestora)? Migdałów im nie będę dawała.
Mój szczur nie jest otyły, ale słyszałam, że ogony po ukończeniu pierwszego roku życia bardzo szybko przybierają na wadze, dlatego pytałam czy można im podawać orzechy w takiej częstotliwości / ilości jak opisałam wcześniej.
[*]Seiya~30 dni-uMorusany~8 mies.-Ariel~21 mies.-Ubrudzony~30 mies.-Wymalowany-Farbowany
*Rexona *Perwoll - Szczęście ma szczurzy ogon<:3))~
Eve pisze:czułe serce nie jest powodem do wstydu
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Malachit »

A orientuje się ktoś może, gdzie we Wrocku można kupić kolby Nestora (byleby nie na końcu świata :D )? Bo w sieciówkach go nie ma (zresztą, ceny wszystkiego w sieciówkach to jakaś masakra) a w mojej okolicy nie ma małych zoologów :-\
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: alken »

ja kupowałam w zoologu w biedronce na nowowiejskiej (chociaz to trochę daleko od Ciebie ;) )
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
iwciunia11
Posty: 310
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:04 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: iwciunia11 »

A ja niedawno poszlam na miasto. Szlam, szlam i pomyslalam sobie ''kupie kolby szczurom, bo dawno nie mialy''. Weszlam do najblizszego sklepu zoologicznego i okazalo sie, ze jest tylko z Vitapola. No coz, trudno sie mowi - wzielam owocowa. Po wroceniu do domu rozpakowalam, patrze - cudo !! Myslalam, ze to same kolorowe chrupki, kilka ziaren i to koniec. Jest mnostwo dodatkow, kolba swietnie wyglada, ogony pozarly ja w 3 dni ;)

Polecam !!
Ze mna - Pusia, Mycha i Latunio ;3
Awatar użytkownika
Lam
Posty: 38
Rejestracja: czw mar 22, 2012 2:49 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Lam »

Polecam kolby kokosowe z Vitapolu. Próbowałam wielu różnych kolb i wisiały one w klatkach w nieskończoność, natomiast kokosowe Vitapole znikają w przeciągu dwóch dni. Od razu widać, że moje szczury to moje dzieciaki - jestem znana ze swojego uwielbienia do wszystkiego co kokosowe. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: BlackRat »

Masz na myśli te kokosowe z hibiskusem? U mnie też zawsze znikają momentalnie - u ogonków i u szynszyli. Jednak rzadko je kupuję, bo to Vitapol.
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: dolby_surround »

Ja ostatnio kupiłam za 19 zl bombonierę z kolbami od vitapolu. Jest ich 7, każda w innym smaku. Ogólnie Vitapolu jako firmy nie lubię, ale kolby mają niezłe, pachną naturalnie, widać wyraźnie kawałki owoców, gęste. A taki zakup pozwala zorientować się, które bardziej pasują małym.
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Arau »

Eh, chciałam zrobić szczurasom przyjemność i kupić im kolby. Niestety były jedynie Tukany. Cóż, wezmę, może orzechową zjedzą. Niestety... Wygląda nieciekawie, a szczury wykazują całkowity brak zainteresowania. Cóż, kosztowała grosze, najwyżej kosz...
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Mihajla
Posty: 443
Rejestracja: wt gru 27, 2011 9:37 pm
Numer GG: 8542057
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Mihajla »

Moje ciury również najbardziej lubią kolby vitapolu choćby tą wymienioną z hibiskusem. Nie powiem wygląda i pachnie ładnie, ale ciekawi mnie co wrzucają do środka. ;)
Awatar użytkownika
Entreen
Posty: 1747
Rejestracja: ndz mar 20, 2011 11:55 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Entreen »

A moje za Tukanem przepadają, a i mi się podobała - mało żarówiastych elementów i w ogóle jakoś tak sensownie całkiem... :D
Cynamon Imbir Karmel Wanilia

Za TM Wirus Speedy Wąglik Piksel Limfocyt Mikrob Flanelka Kaszmir Szczura
Awatar użytkownika
last.drop.of.blood
Posty: 702
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 2:36 pm

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: last.drop.of.blood »

Moim póki co kupuję kolbę ziołową z Natural- Vit, ładnie pachnie, wygląda, a dziewczyny ją lubią. :) Mało też nie kosztuje, 3zł za kolbkę. ;) Przynajmniej w porównaniu do kolb z Kuaflanda- 2zł= 2 kolby.
Moi przyjaciele:
-szczurki: Ate[*], Fames[*], Echo, Nemezis
-koty: Perle, Franek[*]
-psy: Kropka, Cosmo
-ptaki: Papuga, Emilka (kura)[*]
GRECKIE BOGINIE- http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=35487
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolby: ulubione, nielubiane, różnice między firmami...

Post autor: Malachit »

Jeśli ktoś zamierza robić kolby sam, to właśnie sprawdziłam - nadają się do tego puste patyczki po kolbach z Nestora i z Vitapolu, NIE nadają się te z versele-lagi, bo topią się im te plastikowe haczyki (z Nestora i Vitapolu nie topią się, przynajmniej w 180'C w piekarniku)
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”