Własna mieszanka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Własna mieszanka

Post autor: Diego<3 »

Czy Musli może być podawane szczurkom na kolację i czy kalafior jest dla nich odpowiedni ;) Pytam bo chcę zmiksować im warzywa i owoce. :D Możecie też tak zrobić.
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Własna mieszanka

Post autor: Paul_Julian »

Kalafior mogą sobie jesc :) Musli ( takie kupne ) będą za słodkie. Platki kukurydziane mogą dostać np. jako nagrodę, lepsze niż slodkie dropsy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Własna mieszanka

Post autor: Diego<3 »

To dobrze ;)
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
xxViktoriaxx
Posty: 13
Rejestracja: czw lip 16, 2015 10:12 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Własna mieszanka

Post autor: xxViktoriaxx »

Witam chciałabym zasięgnąć po rady o odżywianiu moich szczurzyc :)
Kupowałam przeróżne suche karmy dla szczurków bardzo dobrych polecanych firm i nie tylko . Kończyło się na wyrzucaniu całej miseczki jedzonka do śmietnika >:(
Smakuje im ( też nie wszystko w tym ) jedzenie na wagę dla gryzoni , ale też pół miseczki idzie do śmietnika
więc zrobiłam coś swojego co potrzebuje dopracowania bo nie mogłam znaleźć takich rzeczy jak suszone owoce, warzywa , pestki dyni
Moja mieszanka to :
- Płatki z biedronki chyba mussli albo podobne bardzo im smakują
- Płatki kukurydziane
- rodzynki
- surowy ryż
- herbata
- słonecznik
- ciasteczka bebe
- prażony ryż ( który kochają )

Co byście odradzili podawaniu a co polecili do mojej mieszanki ?? :) ??? ;)
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Własna mieszanka

Post autor: Diego<3 »

Całkiem dobrze, ale uwaga do ryżu. Nie wiem czy można go podawać... Trafiłaś na wybredne szczurki, ale to nic. Da się je zachęcić do jedzenia, polecam tę karmę :
https://www.google.pl/search?q=karma+dl ... fTUMmCM%3A

Choć skoro moje ją jedzą to nie jestem też pewna czy Twoje skoro nie chcą jeść normalnej... :-\
Ale w tej są buraczki, mięsko (chyba jestem ślepa więc nie wiem co tam czytałam) :P
A nie można użyć surowej techniki, że kładziesz im miskę i muszą jeść to co jest? Chyba że pokruszysz lub posarujesz karmę jak coś co lubią :D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: cane »

Coś takiego jak "wybredny szczur" to rzadki wybryk natury... Gwarantuję, że większość z nich to "nażarty po uszy szczur" ;). Jeśli chcecie, żeby wasze szczurki zdrowo się odżywiały to niestety - muszą zjadać również "niechciane" ziarenka.

Na początku warto karmić małymi porcjami, dając nową dopiero jak wszystko z miski zniknie [twardym trzeba być i nie myśleć o szczurach wiszących na drzwiczkach i żebrzących o łakocia]. Później też warto odmierzać porcje tak, aby znikały w ciągu tych 23 h [godzinę bez jedzenia szczurki naprawdę przeżyją bez uszczerbku dla zdrowia ;)] - wtedy trochę lepiej widać jak który szczur je. a dodatkowo grubasy nie robią się grubsze ;). W końcu nie zapominajmy, że brak apetytu to często jeden z pierwszych objawów choroby, a i otyłość u szczurków jest bardzo niezdrowa [łatwiej zapobiegać niż leczyć] >:D

Viktoria w twojej karmie nie ma tak naprawdę praktycznie nic zdrowego...Dobra karma to nie zawsze "to co szczurki jedzą najchętniej" - one, tak samo jak dzieci, najchętniej jedzą tuczące i niezdrowe łakocie ;).

Absolutnie podaruj sobie biedronkowe mussli i ciasteczka bebe. Płatki kukurydziane, słonecznik i prażony ryż są świetne jako nagrody albo maluteńki dodatek do karmy, ale nie podstawa żywienia! O rodzynkach, surowym ryżu i herbacie niech wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie, ale na 100% nie może to być podstawa żywienia.
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Własna mieszanka

Post autor: Diego<3 »

Masz rację Cane. Moje psy nienawidzą royal's i żebrzą ale gdy nikt nie patrzy to jedzą ::) ;D
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: cane »

Diego ja ciebie proszę, albo nie wypowiadaj się w tematach na których się nie znasz, ale przynajmniej nie potakuj każdej osobie po kolei - zgodziłaś się zarówno że karma jest dobra, jak i że jest fatalna >:D .

A że psy sami nauczyliście żebrania to cóż... pies, który NIGDY nie dostanie jedzenia przy stole nie żebrze, gwarantuję.
Jedzenie z pańskiego stołu zawsze jest lepsze - najbardziej wzgardzone ziarna [pszenicę] wykorzystuję do nagradzania dziewczyn przy tresurze i wtedy są nimi zachwycone ;D . Psu najkoszmarniejsze w smaku leki podaję również w nagrodę za wykonanie komendy, aż się weterynarz kiedyś [przy jakimś wyjątkowym obrzydlistwie] nie mógł nadziwić ;) .
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Własna mieszanka

Post autor: Tofcia »

xxViktoriaxx pisze:Witam chciałabym zasięgnąć po rady o odżywianiu moich szczurzyc :)
Kupowałam przeróżne suche karmy dla szczurków bardzo dobrych polecanych firm i nie tylko . Kończyło się na wyrzucaniu całej miseczki jedzonka do śmietnika >:(
Smakuje im ( też nie wszystko w tym ) jedzenie na wagę dla gryzoni , ale też pół miseczki idzie do śmietnika
więc zrobiłam coś swojego co potrzebuje dopracowania bo nie mogłam znaleźć takich rzeczy jak suszone owoce, warzywa , pestki dyni
Moja mieszanka to :
- Płatki z biedronki chyba mussli albo podobne bardzo im smakują
- Płatki kukurydziane
- rodzynki
- surowy ryż
- herbata
- słonecznik
- ciasteczka bebe
- prażony ryż ( który kochają )
To może stanowić jako nagroda a nie żarcie podstawowe. herbata chyba nie może być wcale. Zamiast herbaty dawaj wode przegotowaną
Co byście odradzili podawaniu a co polecili do mojej mieszanki ?? :) ??? ;)
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
Awatar użytkownika
Tofcia
Posty: 481
Rejestracja: wt kwie 07, 2015 10:50 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Własna mieszanka

Post autor: Tofcia »

Dziwnie nie dodało mojej wypowiedzi ??? herbata nie może być chyba tylko woda przegotowana
a to żarcie to nadaje się do smakołyków a nie na żarcie podstawowe.
ze mną Gizmo ,Tofik
Za TM:Albin[*]20.08.2015, Belzebub [*]30.04.2016[/i][/size] Sid[*]28/29.06.2017,Azazel[*]5.07.2017
Dla świata jesteś tylko człowiekiem,
dla swojego szczura jesteś całym światem.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: cane »

Tofcia no właśnie jak z herbatką w suszu to nie wiem... Akurat jeśli szczurki lubią taki susz to bym im go nie zabraniała bezwzględnie, niech sobie troszeczkę poskubią od czasu do czasu. Chyba, że ktoś ma informacje, że taki susz jest dla szczurków niewskazany, wtedy proponuję zmienić go na inne zioła [np. melisa, mięta, rumianek na 100% są dobre :)].
Diego<3
Posty: 586
Rejestracja: śr lut 25, 2015 10:07 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Własna mieszanka

Post autor: Diego<3 »

A czy suche płatki dzikiej róży. Bo ma taką herbatę, i nie wiem ???
W szczurzym niebie: Hero (moja mała iskierka),Diego, Montana, Hana Shrek, Bob, Jack, Blake, Michael.
cane
Posty: 418
Rejestracja: pt maja 29, 2015 4:43 pm

Re: Własna mieszanka

Post autor: cane »

O ile się orientuję płatki róży mogą być przez szczurki jedzone [oczywiście tylko z niepryskanych kwiatów, ale właśnie takie będą w herbatce]... Z drugiej strony podobno większość szczurów się nimi nie interesuje
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Własna mieszanka

Post autor: Megi_82 »

xxViktoriaxx pisze:Witam chciałabym zasięgnąć po rady o odżywianiu moich szczurzyc :)
Kupowałam przeróżne suche karmy dla szczurków bardzo dobrych polecanych firm i nie tylko . Kończyło się na wyrzucaniu całej miseczki jedzonka do śmietnika >:(
A jakby chciały jeść tylko czekoladę, to też wyrzucałabyś karmę do śmietnika? Czymś je chyba jednak karmisz, skoro karmy jeść nie chcą a nie umarły z głodu... Polecam metodę: nasypać karmy i nie przejmować się fochami, nie dokarmiać na boku. Jak zgłodnieją, to i karma będzie dobra. Żadne stworzenie nie zagłodzi się mając jedzenie pod nosem.
xxViktoriaxx pisze: więc zrobiłam coś swojego co potrzebuje dopracowania bo nie mogłam znaleźć takich rzeczy jak suszone owoce, warzywa , pestki dyni
Moja mieszanka to :
- Płatki z biedronki chyba mussli albo podobne bardzo im smakują
- Płatki kukurydziane
- rodzynki
- surowy ryż
- herbata
- słonecznik
- ciasteczka bebe
- prażony ryż ( który kochają )

Co byście odradzili podawaniu a co polecili do mojej mieszanki ?? :) ??? ;)
Zobacz ile masz postów z gotowymi składami karm, przejrzyj ostatnie strony. Ja przepraszam ale herbata (?), słodkie ciastka i słodkie zapewne musli to droga do popsucia zwierzakom zdrowia i upasienia ich na amen. Nie powinny dostawać takich rzeczy w codziennym żywieniu, a i jako smakołyk nie za często... To co wypisałaś absolutnie nie nadaje się na karmę podstawową, o wiele za ubogie i zupełnie nie te składniki, może poza ryżem i słonecznikiem, ale dodatek tego ostatniego powinien być raczej symboliczny. Nie kupuję argumentu o niewidzeniu składników w sklepach, zarówno dynię jak i suszone warzywa można kupić w wielu marketach i sklepach spożywczych, a ziarna można zamówic internetowo, wyjdzie o wiele taniej niż gotowe karmy. Ale jeśli nie znasz się na bilansowaniu składników i nie chcesz skorzystać z przepisów na forum, to polecam metodę wymienioną wyżej - kupujesz polecaną karmę, sypiesz do miski i zostawiasz szczury z decyzją czy jedzą, czy głodują z własnej woli.
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
nienazwana
Posty: 1434
Rejestracja: pn mar 18, 2013 10:48 am
Lokalizacja: Grójec

Re: Własna mieszanka

Post autor: nienazwana »

Jeeezu, xxViktoriaxx nie obraź się ale ty lepiej zakup jakąś polecaną gotową karmę dla szczurów a nie komponuj własnych takich mieszanek jeśli zależy Ci na zdrowiu szczurów. Większość z wymienionych przez Ciebie składników nie nadaje się w ogóle do jedzenia dla szczurów.
Jeeezu, ciasteczka bebe, rodzynki, musli, herbata ??? ??? ???
Dziewczyno, skąd Ci to do głowy przyszło?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”