Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Tdi

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Tdi »

no wlasnie - na malucha. czym takiego bibika najlepiej futrowac? jak na razie dostaje karme chomikowa (ale boje sie ze za gruba), chleb i witaminki jogurtowe. lubi tez jogurt. w ogole wydaje mi sie ze szczurki bardzo lubia jogurty wszelakie.

jakies rady co do diety dla dzieciakow?
philosophos

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: philosophos »

Małe (te starsze również ;) ) szczurki mogą jeść np. ześrutowane ziarno, płatki owsiane lub jęczmienne albo kaszę manną. Można je zalać ciepłym mlekiem i podawać po ostudzeniu. Te trochę starsze można karmić również twarogiem z kropelką tranu. Maluchy, jak każde ssaki w okresie intensywnego wzrostu potrzebują pokarmu bogatego w białko, witaminy i mikroelementy.
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Mycha »

Jeśli chodzi o ziarna to ja dla maluchów kupuję karmę dla małych gryzoni- Vitakraft "MENU for kids" jest to specialna karma dla maluszków.
Polecam
I pozdrawiam
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
malutka

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: malutka »

U nas maluchy na razie wyrywaja niesamowicie cierpliwej mamusi co smaczniejsze kaski...

okropnie sa przy tym nieznosne...poki byly malutkie Zuzia uciekala na ostatnie pietro klatki i nie byly w stanie jej tam dosiegnac, a teraz maja juz 3 tygodnie i niestety wlaza wszedzie... rozrabiaki.

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Ania »

Osobiscie polecam jajka - zamiast mleka krowiego. Czesto daje sie futrzakom krowie mleko co powoduje wzdecia i rozwolnienia (no nie znaczy to , ze szczury go nie lubia, im mniejsze, tym bardziej wiekszy to dla niuch przysmak) niestety - malo zdrowy - posiada duza tluszczu szkodliwego dla gryzonia-nawet melko odtluszczone zawiera duza ilosc zarazek.

Jajka ugotowane calkiem, badz tez 'po wiedensku' (bialko polac nie do konca scietym zooltkiem ) sredniej wielkosci jajko gotujemy 4-5 minut, najlepiej 4 i pol minuty wrzucajac jajko do wrzatku.

Bialko podawane czesto tez nie jest zdrowe, jednak zdecydowanie zdrowsze od mleka - a zoltko jest w czystej postaci zaspakajacym glood pokarmem z MASA witamin.

Pozdrawiam :)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Dieta miesi?cznego szczurka

Post autor: GoHa »

:) Witam wszystkich... Mam taka sprawe... Od trzech dni posiadam w domu super szczurka. Jak powiedziała mi sprzedawczyni w sklepie, ma on około 4 tygodni i tak tez wyglada. Powiedziala mi rowniez, że je on na razie głównie suchą karmę i specjalne mieszanki. Dostał też ode mnie kolbę (ale na razie za nią nie przepada), wapno i sól. Pani w sklepie powiedziała, że powinnam bardzo powoli wprowadzac inne , nowe, swieże pożywienie. Tylko, że szukam informacji i nie mogę nic znależć o żywieniu młodych. Nie chcę żeby mu coś zaszkodziło... Na razie dostał ode mnie: kawałek bułki wysuszonej ... ciut serka żółtego (ale ciut, bo słyszałam że niezdrowe za często) ... skrawek mlecza (zerwany z dala od ulic) ... oraz troszkę jabłka... Proszę bardzo Was o więcej informacji... bo nie chcę maleństwu zaszkodzić. Co podawać małemu ...? Od czego zacząć? I jak dużo? [dodam też bo muszę się pochwalić, że Qba jest super fajnym szczurkiem i jest najmądrzejszy i najładniejszy na świecie ... a wy pewno tak myślicie o swoich ... hihi ... Qba jest cały brązowawy i ma biały brzuszek, ogonek brązowy z białą końcówką, ma też śliczne, czarne oczka, które na razie stanowią wytrzeszczoną większość jego mordki] POZDRAWIAM !
Dobrze jest być kochanym... :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Ania »

Poczytaj o zywieniu w artykulach (na stronie glownej) jak i w innych postach w tym dziale - jesli chodzi o to co wszystkie szczury moga a czego jesc nie powinny.
Ogolnie - mlodziutkim szczurkom dawac mozna wszystko to - co doroslym osobnikom. U mlodziutkich szczurasow zaleca sie stosowanie vibowitu (1/8 torebki) na DZIENNA dawke wody.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
GoHa
Posty: 830
Rejestracja: śr wrz 03, 2003 4:29 pm
Kontakt:

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: GoHa »

Dięki za informację ... O żywieniu szczurków przeczytałam już wszystko, co odnalazłam. Chodziło mi tylko o to, czy taki malec też może to jeść, co dorosłe. Także dzięki. Teraz na pewno urozmaicę mu dietę ! :lol:
Dobrze jest być kochanym... :)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Azi »

Napewno nie zaszkodzi mleczko. Tylko nie za duzo ozywiscie. Mozna dawac salate, gotowana marchewke (poki mlody ma jeszcze slabe zabki). Moim szczurkom podawalam troszke rosolku i doslownie ODROBINKE gotowanego kurczaczka. Frodzia po takim karmieniu jak na razie jest zdrowiutka (a zyje juz roczek) :D
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Mycha »

Możesz mu także kupować karmę z vitacraftu "Menu for kids" i ona jest dla maluszków. Przydałoby się też trochę mleka w proszku zmieszanego z normalnym mlekiem- podaje się je także dla szczurzyc w ciązy i karmiących małe. Pozatym dawaj mu wszystko co wielkiemu szczuraskowi, ale w mniejszej ilości. Smacznego :D
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
Jadzia
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 15, 2004 2:28 pm

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Jadzia »

Nie bedę robiła kolejnego tematu, dlatego zapytam sie tutaj...
W jakich ilościach powinno dawac sie szczurkom w wieku ok. miesiąca smakołyki? Ja daje Felkowi troszke chlebka,
troszke słonecznika, troszke owocka, sałatki, szyneczki... Oprócz tego ma w miseczce szczurkowe jedzenie i kolby,
ale z miseczki chyba niechetnie je :( Niektóre rzeczy chowa do swojej skrytki, potem musze je wyciągac... Nie wiem
czy moze za duzo daje mu tych wszystkich dodatków i dlatego jego brzuszek jest lekko zaokraglony... Prosze, napiszcie
mi cosik, bo ja nie wiem jak go karmic...
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
i ich ciudne szczurki :D
Madzia-Jadzia i jej szczęscie Feluś :wink:

nr gg 1402868
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: krwiopij »

ile? no wlasnie troszke... ;) nie wiem, czy da sie konkretnie ustalic ilosc dodatkow... dawaj mu codziennie cos innego na wyczucie... watpie, zeby taki mlodziutki szczurek przytyl z przejedzenia... :)

jedna wazna sprawa - nie dawaj mu szynki... to sol, przyprawy i tylko troche miesa... na pewno dla szczurka nie jest to odpowiednie... kawalek gotowanego kurczaka tez mu posmakuje, a jest o niebo zdowszy... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Jadzia
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 15, 2004 2:28 pm

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Jadzia »

Nie wiedziałam o tej szynce... :(
Dziekuje za pomoc, juz nie podam mu szyny...
Pozdrawiam!
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
i ich ciudne szczurki :D
Madzia-Jadzia i jej szczęscie Feluś :wink:

nr gg 1402868
Goś
Posty: 102
Rejestracja: pt sie 13, 2004 9:10 am

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Goś »

ja też z takich mięsnych dań czasem szczurzakom serwuję kocie jedzonko, dla młodziutkich kociąt..niestety nie ma mikrosaszetek i zazwyczaj część z opakowania się marnuje..ale szczuraski mają pycha jedzonko
ja to ja i nikt inny ==obecnie===
Malinka ==w pamięci===
-(-@ Mycha, Szarusia, Białeczka, Szkrabek, Szarusia (2), Łatka, Szkrabka @-)-
Jadzia
Posty: 39
Rejestracja: ndz sie 15, 2004 2:28 pm

Dieta 1-2-miesięcznego szczurka

Post autor: Jadzia »

A czy jest mozliwe, ze szczurek nie tknie w ogóle suchego? Tzn. ziarna, kukurydzy itd.
Felek raczej nie je z miseczki tego co mu daje (moze dlatego, ze jest to zarełko dla chomika :? ), albo ja tego nie widze...
Acha! I słyszałam, ze słoneczniki sa niezdrowe, bo zawieraja zbyt duzo tłuszczy. Jesli to prawda, to Felek bedzie zawiedziony, bo on za słonecznika dałby sie pokroić... :wink:
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
i ich ciudne szczurki :D
Madzia-Jadzia i jej szczęscie Feluś :wink:

nr gg 1402868
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”