czy jestes...

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)

czy jestes wegetarianiem

Czas głosowania minie ndz lut 07, 2106 7:28 am

jestem veganem ^_-
18
4%
nie -_-
318
73%
tak ^_^
97
22%
 
Liczba głosów: 433

Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: ann. »

alken pisze:może ta nagonka jest dobrym znakiem - że bycie vege wychodzi z "podziemia" i jest popularniejsze, a co za tym idzie - więcej hejterów się znajduje. a samo takie hejtowanie jest znakiem że dany osobnik czuje się zagrożony w swoim dotychczasowym światopoglądzie

Nie spojrzałam na to w taki sposób, może masz rację? Spotkałam się z opinią, że wegetarianizm jest "hipsterski" i "majstermowy". Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie zajmował się i żywił krytykanctwem. Przykre, ale prawdziwe. Zero tolerancji w naszym kraju dla czegokolwiek. Juz nie mówię o samym wegetarianizmie, ale o Polsce w ogóle. (ale newermajnd, temat rzeka)
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
Pirania
Posty: 19
Rejestracja: sob lut 02, 2013 8:40 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: czy jestes...

Post autor: Pirania »

Ech, bardzo chciałabym być wegetarianką, ale jak kiedyś spróbowałam, bardzo szybko okazało się, że mój organizm nie przyswaja żelaza z produktów roślinnych :( Co prawda jadam tylko drób, a i to rzadko, ale wegetarianizm w moim przypadku nie wchodzi w grę, lekarz stanowczo zakazał.
Obrazek
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: czy jestes...

Post autor: Maszka »

Na wegetarianizm zaczęłam przechodzić gdzieś pomiędzy 6 klasą podstawówki, a 1 klasą gimnazjum. Takie przechodzenie szło powoli, musiałam na rodziców uważać ;)
Teraz od początku tego roku - się pochwalę - przeszłam na weganizm ;D Rodzinki dalej nie poinformowałam, nie chcąc słuchać wykładów, ale raczej już zrozumieli i przyjęli do wiadomości. Zbyt dziwne wydawało się to, że nie rzucam się na ciasto i czekolady ;) Mi samej wydawało się, że bez czekolady mlecznej nie da się żyć, a jednak!
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: ann. »

Maszka pisze:Na wegetarianizm zaczęłam przechodzić gdzieś pomiędzy 6 klasą podstawówki, a 1 klasą gimnazjum. Takie przechodzenie szło powoli, musiałam na rodziców uważać ;)
Teraz od początku tego roku - się pochwalę - przeszłam na weganizm ;D Rodzinki dalej nie poinformowałam, nie chcąc słuchać wykładów, ale raczej już zrozumieli i przyjęli do wiadomości. Zbyt dziwne wydawało się to, że nie rzucam się na ciasto i czekolady ;) Mi samej wydawało się, że bez czekolady mlecznej nie da się żyć, a jednak!

Ja własnie jestem na "okresie przestawiennym" na weganizm. I właśnie ta czekolada mleczna, nutella... To jest dla mnie ogromne wyzwanie! :D
Z rodzicami mam akurat spokój, mama rozumie, tata też. Chociaż tata z zawodu jest rzeźnikiem i jest sto procent mięsożerny. Czasem się ze mnie śmieje, ale grzecznie mi rano wegetariański żureczek gotuje w osobnym garnku. :D
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: czy jestes...

Post autor: Maszka »

No ja odkąd zaczęłam "przechodzić" gotuję sobie sama, bo rodzice myśleli, że jeśli to na mnie spadnie, to mi się znudzi i zacznę jeść z nimi :P Teraz moi tylko marudzą, że to moje jedzenie jest takie drogie (i robią to kupując mi sojowe kiełbaski za prawie 8zł, o które ich nie proszę ::) )

Co do czekolady - w lidlu jest pyszna gorzka czekolada - tzn bardzo słodka jak na gorzką. Gdzieś mi też mignęło masło kakaowo orzechowe? Tesco?
podrzucę - http://weganskiepysznosci.blogspot.com/ bardzo podoba mi się, że jest podział na sklepy :)
Awatar użytkownika
ann.
Posty: 673
Rejestracja: pn gru 03, 2012 6:56 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: czy jestes...

Post autor: ann. »

Ja już mieszkam sama, ale rodzice nadal mnie utrzymują (ach, studia), więc nie zaglądają mi do lodówki, nad czym mama ubolewa. W sumie to wegetarianizm moim zdaniem nie jest droższy od diety mięsożernej. Wydaje mi się, że wychodzi cenowo bardzo podobnie.

Fajnie, że w sieci można spotkać coraz więcej wegetarian. ;)

Ekstra link, poszperam troszkę ;D
Psychopatka Korba, ciepła klucha Pianka, żywe srebro Dziurka, łysa Jagoda, maleńka Gumka i oszołom Śrubka
za TM Gumka i Mysza
(mamy też swój wątek:
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40116)
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: czy jestes...

Post autor: fidusiowa »

Mnie się udało nie jeść żadnego mięsa przez ponad 2 lata, ale wróciłam choć niechętnie.
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”