Skąd to imię?

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Skąd to imię?

Post autor: Barakuda »

Hej, niejednokrotnie zastanawiałam się nad imionami zarówno dla moich Ogonów jaki i nad pochodzeniem imion Waszych podopiecznych. Myślę, że fajnie byłoby poczytać krótkie historie z nimi związane.
Zacznę od siebie:

I szczur w moim życiu miał na imię Iwo. Nazwałam go imieniem sprzedawcy ze sklepu zoologicznego, w którym byłam wtedy zakochana ( w sprzedawcy, nie w sklepie) ;)
II szczur a właściwie szczurzyca miała na imię Marcjanna tak nazwał ją mój ówczesny chłopak.
Potem była jeszcze Elekta ( imię nadała jej moja niedoszła teściowa),
Tytus bo miał śmiesznie odstające uszy ( ale nie dumbo bo ich wtedy jeszcze nie było- przynajmniej w Polsce).

Teraz są z nami Lulu ( od Luiza) i Olivka ew Oliwa ( od Oliwii) i te imiona nadała im moja 3 letnia córcia ( mam mocne podejrzenia, że to imiona jakiś postaci z bajek). :D
Jest też Dex od Dextera imię nadała poprzednia właścicielka od której został wyadoptowany i już go nie zmienialiśmy ale pieszczotliwie wołam na niego Dzidziuś bo jest taki wielki ale wystrachany jak małe dziecko.
No i od kilku dni są z nami dwie siostrzyczki Sól i Pieprz bo skoro mamy już Oliwę a dziewczyny są albinosem i niebieskim kapturem to … W domowym zaciszu nazywamy je Sali i Pepa albo Salti i Peper a mąż woła na nie Wełenki bo są rexami. Na forum używam skrótu S&P gdy piszę o nich obu na raz.

Jestem bardzo ciekawa Waszych opowieści.
Zachęcam do rozbudowy wątku :)
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
sciurus vulgaris
Posty: 672
Rejestracja: czw maja 23, 2013 1:39 pm

Re: Skąd to imię?

Post autor: sciurus vulgaris »

Opiszę tylko ostatnie stado, jeśli można, bo aż ciężko mi na dziś dzień przypomnieć sobie co kierowało mną przy wyborze imion dla samiczek. ::)
Będzie krótko, bo prawie całe stado inspirowane jest jednym źródłem. ;)

Twitch,Teemo, Lee, Poro, Ziggs, Corki i Urf to postaci z gry League of Legends, w którą nałogowo razem z narzeczonym graliśmy w momencie otwierania stada.

Grim Squeaker to pratchettowska szczurza śmierć, nasz pierwszy czarnuszek w stadzie po prostu musiał dostać to imię.

Groźna Fasolka/Niebezpieczny Groszek to mały, ślepy szczurek, również od Pratchetta. Małe ciałko, wielkie serce, to imię było dla niego stworzone. Poza tym, dokładnie tak samo jak bohater książki jest ślepym białaskiem. ;)

Zankokuna Gaara inspirowany był mangą Naruto, oczywiście, choć z racji literki, na którą zaczynał się miot musieliśmy dodać jakiś przedimek. Zankokuna oznacza okrutny, bardziej niż do szczura pasuje może do pierwowzoru. :)

Baron to Baron Samedi, z voodoo duch, ojciec wszystkich duchów śmierci, spełnia prośby wyznawców w zamian za łyhacza, cygaro i placki :D
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skąd to imię?

Post autor: Barakuda »

Wow, piękne imiona dla pięknego stada.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
Awatar użytkownika
Wilczek777
Posty: 533
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 2:08 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Skąd to imię?

Post autor: Wilczek777 »

Silver - srebrny (husky) szczurek, srebro - mój ulubiony metal szlachetny, metafora siły i piękna
Sharingan - czerwonooki beżowy kapturek, introwertyk, nałogowo oglądałam Naruto więc pasowało imię jak ulał
Mithril - srebrny(husky) szczurek, mithril - "prawdziwe srebro", bardzo charakterem podobny do mojego pierwszego ogna (Silvera)
Białas - też husky ale szybko mu się wybielało, wyglądał jak biała owieczka
Bibs - na pudełku w jakim przyjechał był napis BIB...
Kaszmir - imię rodowodowe miało być na K, szczurek rex o miękkim futerko więc tak wyszło.
Anubis - (rodowodowe brzmiało paskudnie), szczurek często zamieniający się w posąg, bardzo ładny pyszczek jak Anubisowy heh
Belfast i Bjorn - bracia rudzielce rodzeni (była propozycja dania im imion Fred i George) z miłości do pewnych zimnych miejsc na mapie świata :)
Grubas - bo duży, bo poczciwy, bo sympatyczny, bo miał tyle imion, że chociaż jedno musiało być na dłużej.
Śpioch - bo spał i już się nie obudził...
Czarnuszek - czarny, prostoduszny, takie szczury jak ten nie mogą mieć trudnego imienia
Miki - jakoś trzeba było ta małe nazwać...
Desant - zwany Fretką - jako maluch udawał nietoperze i przemieszczał się dziwacznie - szybko i w jakimś celu jak desant właśnie, potem mu się urosło do rozmiaru samicy fretki.
Miętus - miot M imię wybrała hodowczyni - nie zmienialiśmy bo pasuje - zwłaszcza jak się przerobi na Miętośmnie albo Miętuza rajtuza.
Na DT była u nas Młoda(samica młodziutka) i Pinki który potrzebował miłego imienia przez niemiłą przeszłość.
Na spółę z TŻ:
Desant, Anubis(Ibasan)Beris, Kaszmir Beris, Miętus EmeraldMoon, Bjorn, Belfast
Za TM:Silver&Sharingan, Destruktorzy, Śpioch&Grubas, Czarnuszek&Bibs, Miki

Pieseła - Nessie
Obrazek
Awatar użytkownika
Barakuda
Posty: 290
Rejestracja: ndz lut 09, 2014 1:51 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skąd to imię?

Post autor: Barakuda »

Wilczku, bardzo mi się podobją te historie! Szczególnie Miętusa.
Z nami: Lulu, Oliwka, Dexter i sostry Sól i Pieprz ur. 24.03.2014r. :)
Szczurowisko Barakudy http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=44003
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”