Dlaczego SZCZUR?

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Astharte »

Szczury nie są naszymi jedynymi zwierzakami. Ale dlaczego one? Hmm zauroczyła mnie wiele lat temu szczurzyca koleżanki i tak juz mi zostało :) Od tamtego czasu mogę tylko coraz mocniej kochać nasze łobuziaki :D
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Kluska123 »

Sama nie wiem. Zawsze mnie fascynowały te zwierzęta, szczególnie ich ogony, które wręcz ubóstwiam! :D
W sumie przypadkowo znalazłam ogłoszenie schroniska, że mają do zaadoptowania szczury :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
gadoola
Posty: 386
Rejestracja: czw lut 10, 2011 11:10 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: gadoola »

bo są takie słodkie i mądre i takie, takie ..hmmm...nietuzinkowe :), od małego wujek weterynarz mnie nimi zaraził :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 50#p771150
ObrazekObrazekObrazekObrazek
w świecie - 3 male kluski Dafi ( Lili, Rysio i Boguś )
za TM- Jaś :*, Roxi, Karol, Spajki, Zeus, Dafi, Pixi, Milka [*] :*
Awatar użytkownika
fanta&pepsi
Posty: 193
Rejestracja: czw sty 20, 2011 8:39 am

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: fanta&pepsi »

Ja przedewszystkim chciałam mieć inteligentne stworki;p poczytałam,poszperałam i znalalam zwierzaka dla siebie ;) Pierwszy raz szczurka zobaczyam też u swojej koleżanki i na dobre się uparłam na szczurki :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34115 zapraszam na temat o moich dziewczynkach ;)
Zawsze będę cię kochała Tosiu. :*
Andzka
Posty: 59
Rejestracja: wt wrz 20, 2011 6:03 am

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Andzka »

Miałam psa. Miałam rybki. Chciałam mieć gryzonia. Szczerze mówiąc szczur nawet mi nie przeszedł przez myśl. Spytałam się mamy o gryzonia. Powiedziała, że może mi kupić tylko szczura. Więc poszłam i poszperałam jak te szczurki domowe wyglądają. Trafiłam na forum poczytałam. Chciałam mieć szczura. Bo są mądre, śliczne i w ogóle. Potem dostałam i bam... Mam szczurki. ^^
Ze mną: Minnie, Pestka II, Pysia
Za TM: Pestka, Cleo, Zuza, Miki [*]
Awatar użytkownika
sylwiaj
Posty: 1487
Rejestracja: pn paź 17, 2011 10:18 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: sylwiaj »

bo są wspaniale! nie potrafie juz zyc bez wesołego stadka:) mi szczur zastepuje psa:) jest tak samo wierny i oddany a przy tym nie jest taki upierdliwy:)
u Aniołków:Krecik, Muszka, Czerniak, Gadzinka, Kluska, Pralka, Cola, Parówka, Twister

ze mną: Kamikaze, Klementynka, Emilka, Gnieciuch, Kornelcia
Srebrna Kita
Posty: 6
Rejestracja: czw gru 29, 2011 8:10 pm

Post autor: Srebrna Kita »

Dlaczego szczur? Bo nie wąż
Awatar użytkownika
Rweolwer
Posty: 123
Rejestracja: pt kwie 22, 2011 5:07 pm

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Rweolwer »

Zawsze chciałam mieć szczura. Nikt z moich znajomych nie miał,każdy się brzydził. Kiedy zobaczyłam w zeologu,babkę,która miała na ramieniu wielkiego Wacika,wiedziałam,że muszę kupić sobie szczura! :D
pannaczarna
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 5:44 pm
Lokalizacja: Żywiec

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: pannaczarna »

bo szczury to jedne z najinteligentniejszych gryzoni.
towarzyszy mi Kora i Gaja;)
za tęczowym mostem biega : Morgan[*]
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: majulina »

Zawsze chcialam miec zwierzaka.... Z uwagi na warunki domowe wchodził w rachube wyłacznie jakis maly zwierzak- zdecydowaliśmy że szczurek. Jest to kochana, wdzieczna istotka, z pieknymi lapkami i aksamitnym ogonem. Ma radary w uszach i wielki detektor w malutkim nosku.. Jest to poprostu piekno w mikro ciele:)
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Venice »

Czemu szczur? Ponieważ moja pasja narodziła się kiedy odwiedziłam swoją kuzynkę i zobaczyłam jej klatkę (wyższą ode mnie:P) przystrojoną w hamaki, tuneliki, koszyczki, poidełka, miseczki, kuwetki itp. :D Zainspirowało mnie to i zaraz po tym ogłosiłam w domu że chcę mieć szczury. Nie było z tym większego problemu ponieważ u mnie w domu wszystkie zwierzęta szukają domu i dla każdego znajdzie się DT (jakby co), oczywiście gdy będą warunki na to. ::) A szczur, bo to inteligentne zwierze, ładne, ze specyficznym ogonem i z wieeeelkim serduchem. <3
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Wikunia
Posty: 263
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 5:12 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Wikunia »

Dlaczego?? Ależ też pytanie :P Jest to najinteligentniejszy gryzoń, zwierz. Kochany, przywiązany do właściciela, pragnący z nim kontaktu. Potrafią rozbawić, nawet do łez, są słodkie i takie...no po prostu zaj***** :D Nie zamieniłabym szczura na nic innego, na żadnego chomika, czy tak królika...są najładniejsze, najsłodsze, najmądrzejsze, najlepsze NO !!
Kochałam, kocham i będę je kochać do śmierci!! Powiedziała sobie że zawsze one będę u mnie w domu :D
Ze mną:
Abby, Nelly, Lulu, Maniek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=37173
Obrazek
----------------------
Za TM:
Fela[*]

Pytać: http://ask.fm/WeronikaKicurek
Awatar użytkownika
herazeusz
Posty: 70
Rejestracja: ndz mar 17, 2013 9:53 am

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: herazeusz »

Jak każdy wie szczurki są bardzo mądre, uczą się chyba najszybciej w porównaniu z innymi gryzoniami.
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: havoria »

Rodzice w młodości mieli, to i na dzieciaka przyszła pora, co tu dużo dodawać. :P
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”