Dlaczego SZCZUR?

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dummy
Posty: 84
Rejestracja: pt lut 18, 2005 4:59 pm

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: dummy »

Ciekawa jestem dlaczego SZCZUR??
a nie swinka morska, chomik, kroliczek, slimak winniczek, rozwielitka????
Dlaczego zainteresowaliscie sie i dlaczego kochacie wlasnie szczury????
Ciekawa jestem....
Ostatnio zmieniony czw kwie 27, 2006 8:42 pm przez dummy, łącznie zmieniany 1 raz.
?Stary lew jakby się regenerował. Ale dziwnie. Zdradza wszelkie oznaki młodego osła.(S.J.Lec)(To oczywiście o mnie...)
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Dona »

Szczur dlatego, że chciałam mieć jakiegoś zwierzaka, a na psa czy kota nie mogę sobie pozwolić. Wybrałam go dlatego, że miałam już całą masę różnych gryzoni, ale pomimo że je kochałam, to nie było jednak to, czego szukałam... ;) Poza szczurkami mam też pająka i bojowniki, nie myślcie sobie że się będę ograniczać. :lol:
Masterton
Posty: 1153
Rejestracja: czw paź 28, 2004 2:20 pm
Kontakt:

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Masterton »

Szczur jest wyjątkowy i właśnie dlatego szczur. :) Pierwszego dostałam jeszcze w dzieciństwie jako prezent i oczywiście byłam zupełnie nieświadoma jego uroku. Wszystko przyszło z czasem.
i odszedl syjamski kawalek mnie...
przydeszł balijski...
nezu
Posty: 1686
Rejestracja: ndz maja 23, 2004 3:59 pm
Kontakt:

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: nezu »

Jakos zawsze podobaly mi sie szczury.
Nigdy nie cierpialam na fobie ani inne strachy. Najpierw moglam sobie pozwolic tylko na myszy(mame ciezko przekonac bylo...) ale gdzies tam, gleboko we mnie tkwil plan posiadania szczurka.
No i jak widac teraz, plan zostal osiagniety..;)
Z nawiazka. A doswiadczenie jakie wynioslam z osobistego kontaktu z tymi gryzoniami uswiadczylo mnie w przekonaniu, ze to jest wlasnie TEN zwierz. Co tu duzo mowic, oszalalam na ich punkcie...

Oczywiscie wczesniej mialam doswiadczenie takze z innymi gatunkami gryzoni. Myszkami, chomikami, swinkami morskimi(no i zajeczakami tj. krolikami) ale szczur jest dla mnie zdecydowanie najinteligentniejszy i najfajniejszy :)
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: jutka »

Szczur jest jedynym zwierzęciem, z którym można się wybrać do pubu i które będzie się w tym pubie bawić równie dobrze jak my :)
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: douchee »

Ja chciałam psa lub kota, a tak w ogóle to dziecko... Ale na dziecko na razie nie mogę sobie pozwolić, kotów mąż nie lubi, a z psem wychodzić nie będzie... Podczas jednej z rozmów na ten temat z głupia frant rzuciłam hasło, że chcę szczura, a mąż tak po prostu powiedział "dobra". A ja o szczurach kompletnie nic nie wiedziałam... To było w Święta Bożego Narodzenia, więc sklepy były pozamykane i całe szczęście. Zaraz po przyjściu ze spaceru siadłam do internetu i zaczęłam szukać info o tych zwierzętach. Trafiłam na to forum i im więc czytałam, tym bardziej chciałam mieć szczurka. 28 grudnia już miałam :D
:)
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: sopocianka »

Szczureczki są inteligentne i kochane! Trochę tak jak takie małe miniaturowe pieski:)
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Kaka »

szczury są bardzo inteligentne, milość do nich zaszczepił mi nieżyjący brat Dominik i zacementowała moja siostra Joasia. Kocham te zwierzęta i nie wątpię, że psy też są naprawdę super, ale szczur jest maly, kochany, inteligentny, nie sprawia duzych problemów. Są poprostu kochane
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Dona »

[quote="nezu"]Najpierw moglam sobie pozwolic tylko na myszy(mame ciezko przekonac bylo...) ale gdzies tam, gleboko we mnie tkwil plan posiadania szczurka. [/quote]

[quote="nezu"]A doswiadczenie jakie wynioslam z osobistego kontaktu z tymi gryzoniami uswiadczylo mnie w przekonaniu, ze to jest wlasnie TEN zwierz.[/quote]
No, dokładnie tak samo jak ja. Identyko. :D
Awatar użytkownika
Lulu
Posty: 4466
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 1:21 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Lulu »

ja szczura dostalam w prezencie. nie prosilam o to, ani nie wybralam sobie, ze to ma byc akurat ten gatunek zwierzaka.

ale od tej pory, juz wiem, ze to TO :D
gryzaj
Posty: 461
Rejestracja: czw lis 11, 2004 8:23 pm
Kontakt:

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: gryzaj »

mła osi, jak lulu!
Obrazek Obrazek
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: ESTI »

Bo zawsze, zawsze chciałam je mieć. :D
Obrazek
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: falka »

Koleżanka dała opis na gg, że szuka "przechowalni" dla szczurka na czas remontu i zgłosiłam się pierwsza :twisted: . Uwielbiam zwierzaki, ale ze względu na małe mieszkanie (36 m^2 :? ) nigdy nie mogłam mieć psiaka, a innych zwierząt nie brałam pod uwagę (miałam żółwia, ale parafrazując LuLu - to nie TO). No i zakochałam się :), już podczas opieki nad sczurkiem Gosi dużo czytałam i zapisałam się na forum, a później przekonałam rodziców i to jest właśnie TO :D .
dummy
Posty: 84
Rejestracja: pt lut 18, 2005 4:59 pm

nagroda Jobla!

Post autor: dummy »

[quote="jutka"]Szczur jest jedynym zwierzęciem, z którym można się wybrać do pubu i które będzie się w tym pubie bawić równie dobrze jak my :)[/quote]
Jutka nagroda Jobla za zdanko!!!! :thumbleft: :king:

[ Added: Mon Jul 11, 2005 1:38 pm ]
to powiem Wam czemu ja i szczury.
Bo sa zwierzeciem wykletym w naszej kulturze, bo sa za samo istnienie nienawidzone, bo sa symbolem wszystkiego co zle. Wiadomo ,ze jak cos jest z gruntu potepiane ,to jest interesujace. Bo zawsze interesowali mnie tylko boheterzy negatywni(hehe), bo sa przekomiczne i niebanalne, bo kocham psy a nie moge ich miec, jak mowia Niemcy na szczury "pocket dog".
I wlasnie Zdenka demoluje mi lozko!!!!
Jeszcze byloby wiecej tych "bo".Na przyklad ze potrafie godzinami patrzec na nie, no i rozmawiac z nimi....echchch. Nie rozmawialam nigdy tak z ludzmi...Ostatnio znajoma stwierdzila ze powinnam koniecznie zamiast dwoch szczurow miec jednego kotka....hm
?Stary lew jakby się regenerował. Ale dziwnie. Zdradza wszelkie oznaki młodego osła.(S.J.Lec)(To oczywiście o mnie...)
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

Dlaczego SZCZUR?

Post autor: knautia »

właśnie takie porównanie się nasuwa- szczurek-mały piesek
nie powiem, negatywna opinia w społeczeństwie o tych miłych stworzonkach tylko dodaje "kopa", żeby pokazać, że to opinia błędna!
chociaż dzikich szczurów zawsze będę się bać... nie dlatego, że się ich brzydzę, ale ponieważ znam ich możliwości..
szczury są niesamowite! mój M zawsze powtarza, że to jedyne zwierzęta zdolne przetrwać "koniec świata", a wtedy kto wie.. może szczurza cywilizacja :-)
na samą myśl dreszcz mnie przechodzi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”