Dlaczego SZCZUR?

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Felicyta
Posty: 84
Rejestracja: wt sty 12, 2010 2:39 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Felicyta »

Ze względu na oddanie i inteligencje ;) Mają to "coś " :D
idealnakombinacja
Posty: 91
Rejestracja: czw gru 17, 2009 7:41 am
Lokalizacja: Namysłów

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: idealnakombinacja »

jeszcze pytasz ? ;P to po prostu cudowne zwierzęta ... inteligentne i oddane. Można je pokochać i one pokochają Ciebie, jeśli się postarasz. Poza tym mają "to coś" :)
Ze mną : Tosiek i Julian :)
Pożegnałam : Bezimiennego, Szczurkosia, Toffika i małą słodką Lilly
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Jessica »

dlaczego? za ineligencje,spryt,oddanie. piekny wyglad:) moge sie rozplynac z zachwytu jak widze te swiecace oczka jak perelki lub male czerwone porzeczki ::) te lapki takie slodkie i te pyszczki urocze :) w moim domu szczury byly od zawsze i nie wyobrazam sobie,zeby moglo byc inaczej:)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: rudziatko »

Kocham zwierzaki i od dziecka różne posiadam. Oczywiście były to psy (jeden właśnie chrapie pod kołdrą ;P), ślimaki, stado kotów, rybki i chomik którego musiałam oddać bo hałasował tak że cała rodzinka spać nie mogła. Ale po tym chomiku wiedziałam, że chce gryzonia. Po przeprowadzce nie mogła to być fretka, królik czy szynszyla bo mój pies prawdopodobnie by je zjadł jakby biegały w najlepsze po podłodze (ten jamniczy instynkt... ;P). Kupiłam myszoskoczka, ale to nie było to. Chomika nie chciałam, bo to głupiutkie takie i wszędzie sika. W końcu kupiłam szczurka. I to był dokładnie ten gryzoń którego szukałam. Kochany, milutki, z własnym charakterem a do tego taki śliczny :) od tamtej pory wiele się nauczyłam o nich i cały czas mnie zadziwiają. Są po prostu CUDOWNE :)
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
Awatar użytkownika
Licho
Posty: 652
Rejestracja: sob sty 10, 2009 10:07 pm

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Licho »

Sam mnie znalazł. Siedział w pudełku po butach zostawiony sam na przystanku. I tak to się zaczęło O0 . Prawda, mój przyjacielu??
Obrazek
Awatar użytkownika
parówcia
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 6:43 pm
Lokalizacja: radom /lublin

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: parówcia »

bo zawsze, zawsze, zawsze chciałam mieć tego cudownego zwierza, bo jest inteligentny i przecudowny...
ale niestety żyje krotko, o wiele za krótkooo... dzisiaj pożegnałam mojego przyjaciela Stefana, który meczył sie z nowotworem i nie moge dojsc do siebie :|
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: rudziatko »

Parówcia to dla Stefana [*]. Szczury powinny żyć co najmniej 40 lat albo i dłużej i oczywiście nie powinny chorować nigdy. Trzymaj się kochana :-*
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: yss »

ja tu po nic. robię zielony słupek z mojego nicka. na głównej. jest 3 rano........... zabawy na poziomie.......
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Arve
Posty: 343
Rejestracja: wt lut 02, 2010 2:42 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Arve »

nigdy nie myślałam o tym, że będę kiedykolwiek posiadać szczura... ale Cleo postanowiła mnie uszczurowić - w swej małej szczurzej główce uknuła bardzo sprytny plan, że będzie udawać kotka no bo przecież wiadomo, że z kociej miseczki i kocią karmę jedzą kotki.... no i tak to się zaczęło
Girls: Gallifrey Charmerie & Charlotte, Gallifrey Black Rose & Black Angel
[*]Sky, [*]Bess i [/color][/b][*]Graphi[/color][/b] - merchowe czapeczniki
[*]Cleo - jedyna w swoim rodzaju pani ambasador szczurzego raju[/color]
Awatar użytkownika
parówcia
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 26, 2008 6:43 pm
Lokalizacja: radom /lublin

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: parówcia »

rudziatko pisze:Parówcia to dla Stefana [*]. Szczury powinny żyć co najmniej 40 lat albo i dłużej i oczywiście nie powinny chorować nigdy. Trzymaj się kochana :-*

dzieki rudziatko ;*
no staram sie, staram...
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: aneczka1-13 »

Chciałam mieć zwierzątko które będzie oddane,inteligentne i urocze. Na psa zbytnio nie mogę sobie pozwolić więc szczurek jest idealny. Mam go co prawda dopiero od soboty ale i tak go kocham ::)
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
adzia19923
Posty: 208
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 2:51 pm
Lokalizacja: Gryfice ( nr gg 3474626)

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: adzia19923 »

Powiem tak. Jak byłam mała i w piwnicy miałam myszy szczury to się ich bałam. Ale pewnego dnia zapytałam mamy dlaczego szczury kradną nam ziemniaki czy chleb dla kaczek. To odpowiadała, że są głodne i poszukują jedzenia. Od tamtej pory codziennie chodziłam do piwnicy i wkładałam im na półkę kromki chleba. Kiedy mama się zorientowała strasznie na mnie krzyczała. Bo przecież 'nie wolno'. A ja nigdy nie byłam dość posłuszna. Więc zaczęłam jeszcze więcej chleba im znosić. Kiedyś widziałam jak mama położyła trutkę i łapki na myszy. Celowo je chowałam aby znaleźć nie mogła i trutkę wysypywałam do woreczka i zakopywałam później w piasku pod moim ulubionym drzewem.

Pewnego razu trafiłam w zupełnie inne miejsce z pewnych przyczyn. I kolega hodował szczury. Kiedy nadszedł dzień a on musiał odejść i nie mógł zabrać ze sobą Matyldy. Zapytał na kolacji kto chciałby zaopiekować się szczurką. Ja taka 11 letnia dziewczynka postanowiłam, że wezmę ją do siebie. Miałam ją dość długo, ale mieszkałam z taką dziwną dziewczyną i to właściwie ona przyczyniła się do tego, że szybko straciłam swoją szczurkę.

A później po śmierci mojej Shilli (chomiczki) wybrałam się do Zoo po karmę dla Donalda i Dajzi (też chomików) Zobaczyłam SZCZURKI..Zakochałam się i wyszłam z Zoo i z karmą i ze Szczurkiem;) Byłam zadowolona i tak o to mam swojego Ricusia.... Później poszukałam forum i tak też stałam się użytkownikiem. Kupiłam mu niedawno nową klatkę. Jest wielka tylko przyjaciela mu brak:) Ale poszukuję nowego szczurka Samczyka.
:) ''Są tajemnice, które łączą, ale są też takie, które na zawsze dzielą.''
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: sasza&masza »

strasznie mi sie podobało jak oglądałam filmy ze szczury pływają. I że chodzą po całym ciele, ze na dwor i do pizzerni mozna z nimi pójśc,
Oraz ich wygląd i osobowośc i wszystko.;)
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
Awatar użytkownika
eilin
Posty: 19
Rejestracja: sob sty 29, 2011 8:43 pm

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: eilin »

Bo to cholernie inteligentne i towarzyskie bestie >:D
Moje ratynki: Krysia i Zosia ur. 12 i 19 grudnia 2010
Obrazek
Już nie ma... Filip I (który okazał się dziewczynką), Ramzes i Ozyrys, Ola i Pola, Filip II...
Awatar użytkownika
Yaoja
Posty: 74
Rejestracja: sob sty 22, 2011 5:48 am

Re: Dlaczego SZCZUR?

Post autor: Yaoja »

W sumie to nie wiem, na to się składa wiele rzeczy. Pierwszego szczura miałam z przypadku, opiekowałam się nim i po dwóch dniach byłam już nie do odratowania, zakochałam się w nim. Te dłonie bez kciuków, ta gracja w posługiwaniu się nimi, sterczące uszy, masa ruchliwych wąsów, maleńki nosek, naturalny wyraz pyszczka "to nie ja", ciekawość, inteligencja, zwinność. Można przytulić, pomiętosić, zabrać na spacer. Tyle możliwości, uciechy i zabawy przy takim maleńkim stworzonku 8D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”