Inne zwierzaki

Dział, w którym zamieszczamy ankiety i organizujemy konkursy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Inne zwierzaki

Post autor: jokada »

czy oprócz szczurka/szczurków macie jakieś inne zwierzaki :?:
jednego czy więcej :?:
jeden "rodzaj", czy może całe zoo ;) :?:


ja mam 16 rybek i 4 ampularie (akwa 40 l. i 12 l.)
(+ w domu jeszcze 2 myszoskoczki mojej siostry)
Izaa

Inne zwierzaki

Post autor: Izaa »

Ja poza Dexterem mam jeszcze papużkę falistą. Nazywa się Kirk Hammet ;)
Agatra
Posty: 120
Rejestracja: czw lip 17, 2003 2:27 pm

Inne zwierzaki

Post autor: Agatra »

ja(oprócz szczurci) mam psa rasy beagle o imiemiu Cook i ok.20 patyczaków, ale one nie mają imion :)
['] Layla [']
['] Lloyd [']
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Inne zwierzaki

Post autor: oliwi@ »

J mam o imieniu Funt (zdrobniale Funcik), a oprócz niego miałam jeszcze 2 króliki, 20 rybek, 2 kanarki, 9 chomików i papugę :roll: Hehe no co ja tylko lubie zwierzaki, a że nie każdy ma szczęście prowadzić długi żywot ... Najchętniej to bym przygarnęła wszystko co sie po podwórku błąka ale mieszkam w bloku i to mi niestety bardzo przeszkadza :(
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Inne zwierzaki

Post autor: Ania »

A ja mam:

- pieska - mieszanka Owczarka Niemieckiego i Wilka, wabi się Hormon (i też taki ma charakterek ;D) ma 2 latka
- żółwia - greckiego, Kuba - jest u mnie ponad 15 lat
- 3 ogoniaste, jedna samiczka - Kasia - czarna z białym paskiem na brzuszku, białymi skarpetkami i białym noskiem (2 latka), dwa samce, George - husky, kapturowiec (1/2 roku) i Bąbel - kapturowiec czarno - biały (10 tygodni); za kilka dni będzie 5 ;) Dojdzie chłopczyk kilkumiesięczny - albinos i samiczka (też najprawdopodobniej kilkumiesięczna) aguti kapturowiec ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
karolinaw
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 25, 2003 11:57 am

Inne zwierzaki

Post autor: karolinaw »

Ja już miałam w domu całe zoo chyba :)
Teraz 4 szczurki i suczke Dore.
A tak na marginesie.... Co to jest ampularia :?:
Karolina
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Inne zwierzaki

Post autor: Ania »

Przepółka, ampularia (Ampullaria), mięczaki z rodzaju zaliczanego do rzędu jednoprzedsionkowców, podgromady przodoskrzelnych, gromady ślimaków występujące w zbiornikach słodkowodnych tropikalnych obszarów Azji i Ameryki Południowej.

Należą tu gatunki o muszli z szerokimi skrętami, zamykanej wieczkiem, osiągającej kilka cm wysokości. Przepółki mogą przez dłuższy czas obywać się bez wody, co pomaga im przetrwać okresy suszy. Posiadają skrzela oraz rodzaj płuca - taką rolę pełni silnie unaczyniony fragment lewej części płaszcza.

Niektóre azjatyckie gatunki przepółek stanowią miejscowy przysmak. Najbardziej znanym przedstawicielem jest przepółka olbrzymia (Ampullaria gigas), występująca w Ameryce Południowej, o efektownym, brunatno-czarnym ubarwieniu muszli, popularna w hodowlach akwariowych.

źródło: http://www.wiem.onet.pl
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Inne zwierzaki

Post autor: jokada »

najpopularniejsze w akwariach są ampularie o żółtej muszelce
ponoć można w akwarium wychodować sobie taką wielkości pięści, moje śliczne slimaczki jak na razie mają nogę długości niecałych 5 cm.
ciekawostką jest to że są to ślimaki rozdzielnopłciowe
http://www.republika.pl/aquahobby/opisy ... laria.html
Izaa

Inne zwierzaki

Post autor: Izaa »

Też miałam ślimaka w akwarium. Nazywał sie Chester. Moja papuga lubiła go zrzucać, jak sobie wypełzał za wysoko.
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

Inne zwierzaki

Post autor: niemfa »

Ja miałam już :
- 2 koty
- 2 psy
- 2 chomiki (oczywiscie w jaksi odstepach czasu)
- 2 myszoskoczki (Ciekawski i Błyskawica)

A teraz mam :
- pieska :) Morus --> karelczyk pies na niedzwiedzie
- szczurka Asterka --> niebiesciutki potworek :P
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
karolinaw
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 25, 2003 11:57 am

Inne zwierzaki

Post autor: karolinaw »

Dzięki wielkie za odpowiedź. Ładne te ślimaczki. Mają jakiś ciekawe zachowania? Można je obserwować? Szybko się rozmnażają?
Karolina
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Inne zwierzaki

Post autor: jokada »

maja ciekawe zachowania
gdy chcą zaczerpnąć łyk siweżego powietrza podpełzają blisko lustra wody i wyciągaja syfon (taka rurkę- może być nawet długości 5 cm) zasysają powietrze i ruszają "głową", wyglada to tak jakby sie pompowały
nie wiem jak inne ale moje najczęściej po takiej "operacji" odrywają się od ścianki i... nie, nie spadają - one wygladaja jakby leciały, ze śmiesznie zozpostartymi czułkami :D
pociesznie to wygląda
co prawda nie ma z nimi żadnego kontaktu (rybki przynajmniej na ruch reagują) ale poobserwować jak biegają ;) po akwarium też miło
neris

Inne zwierzaki

Post autor: neris »

Ja niestety mam teraz tylko 2 szczurki, niedługo dojdzie mi prawdopodobnie trzeci :) cplanuje też mieć kilka rybek.

Niestety nie mogę mieć wielu zwierzątek bo mieszkam w bloku, mam dwójkę młodszych braci (5 i 7 lat) i mamę, która nie chce mieć zwierząt w domu (mówi, że i tak jest jeden wielki syf i tylko jej zwierząt tu brakuje) :)

Ale jakoś udało mi się ją chociaz na szczurki namówić.

Właściwie to mogłabym mieć więcej zwierzaków pod warunkiem, że trzymałabym je w swoim pokoju. Szkoda tylko, że mam tak mały pokój, że już bym nawet trzeciej klatki średniej wielkości dla szczura nie miała gdzie postawić :( :P

Chociaż, kto wie, może razem z bratem uda nam sie namówić rodziców na pieska :P Braciszek (ten najmłodszy) powiedział nawet, że buda będzie stała koło jego łóżka :P głuptasek :P
Gremlin

Inne zwierzaki

Post autor: Gremlin »

Mam najbardziej humorzastego jamnika pod słońcem zwie się MaX a poza nim to było tego troszkę (psy, kot, chomik)ech...
Tangerine

Inne zwierzaki

Post autor: Tangerine »

a ja miałam duuuuuużo kotów (może z 10?)
2 nieznośne papużki faliste (ojoj - nigdy więcej! :P)
akwarium pełne rybek, było naprawdę duże i rybek też było dużo, a i tak najlepsze były glonojady :D
2 czy 3 żaby też w tym akwarium, tylko były głupie i wyskakiwały - parę razy pozbierałam je z podłogi, aż w końcu powyskakiwały w złym momencie...
królika "miniaturkę" który chyba ze 3-4kg ważył
duuużo szczurków (teraz 1)

poza tym wychowałam małą jaskółkę, którą potem wypusciłam, opiekowałam się inną jaskółką, starszą, która też odleciała, no i czasowo opiekowałam się różnymi zwierzakami różnych znajomych czy członków rodziny, którzy gdzieś wyjeżdżali albo co :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ankiety i Konkursy”