Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

unipaks pisze:
Paul_Julian pisze:A poranki wyglądają tak samo....:
" Kreeeeciaaaa!!!! " - a Krecia z głupią miną własnie sika na półce nad kibelkiem.

:D

ale przecież nad kibelkiem ! :P ;D
Paul_Julian pisze:Od kiedy odeszla Nicponia i Florka w ogole nie zaobserwowałem u Kredki rujkowania. Żadnego latania , nic.
no cóż sprawdza się stara prawda, że to nie do końca faceci dziewczęta w ruch wprawiają 8)

Zdrówka ! (i kurczę, niech się tam w labie lepiej pilnują :-\ )
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

unipaks pisze:Soranek jeszcze okrzepnie; może podda się delikatnej pieszczocie, kiedy będzie bardzo rozespany i mocno nieprzytomny? ::)
U niego nie ma takiej opcji, zaraz jest panika. Ostatnio mi się schował pod kołdrą za plecami i tam siedział :)
Kropka sie fajnie wyciąga , jak jest rozespany. On jest taki mięciutki i tłusciutki, i ma takie cieplutkie rózowe pletwy :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Wrócilismy od weta , wyniki się znalazly, były na nazwisko weta :D
Gronkowiec oczywiscie. Ale wet uznal, ze nie ma sensu podawać leków, skoro nie ma objawów, po co truć zwierzaki. Jak cos się zacznie dziać - wkroczymy z doksycykliną , bo na to ten gronkowiec jest wrazliwy 8)

Dowiedzialem sie jescze, że Frontline moze spowodowac szok u kazdego zwierzaka. No bo ogólnie sie mówi na forum, zeby nie dawać frontline. Wet mi wytlumaczyl, ze jesli jest jakies zaburzenie bariery krew - mózg http://pl.wikipedia.org/wiki/Bariera_krew-m%C3%B3zg to wtedy może być problem.
ol. pisze: ale przecież nad kibelkiem ! :P ;D
No tak, tylko w nocy Soran odsuwa kibelek i się tam chowa. Ja poprawiam, i czasem jeszcze raz w nocy przesunie a czasem nie. Dodatkowo taras jakoś krzywo jest (mimo , ze zamontowany prosto) i wszystko ścieka poza kibelek :/
Obecnie mają 3 miejsca na sikanie. Nad kibelkiem, na półce z jedzonkiem, z boku kibelka za drabinką (takie intymne miejsce :D )
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

a ja ostatnio jednego, dwa siuśki na półce jak złapię to jest ho ! wszystko idzie w szczurze pościele, tudzież w moje ::)

I rozsądnie lekarz zadecydował, silny organizm będzie samodzielnie trzymał bakcyle w ryzach, więc niech będzie taki przez długi długi czas :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Ja najchetniej wygonił bym gronkowca na 4ry wiatry, ale po 1sze - nie ma 100% dowodu, że gronkowiec faktycznie siedzi w płuckach, bo wymaz jest tylko z pysia . 100% ( o ile mozemy mówić o tak wysokiej pewności) byłby z popłuczyn z drzewa oskrzelowego, a do tego trzeba narkozy.
No i po 2gie - nie ma możliwosci sprawdzić po kuracji czy gronkowiec nadal jest :( Trzeba by znowu robić wymaz z oskrzeli, nie z pyszczka.

Dzisiaj pół dnia śpią. Tez poszedlem sie zdrzemnąc wieczorem, a u szczurków barykada ręczniczkowa i jakieś nochalki wystają :D
nie gąlskalem, bo jak tam siedzi Kredka, to bym dziaba dostał . Wprawdzie super do krwi nie gryzie, ale zlapie i trzyma, albo "mymla". W tym sie pewnie nigdy nie zmieni, ale to nic w porownaniu z jej ostrym dziabaniem jeszcze rok temu. No i taka duża kulka się z Kreci zrobiła :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

No i co tam u Was? Mam nadzieję, że bakcyle wytłuczone i ogony śmigają wiosennie! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Smigać śmigają, ale od ok. 1szej w nocy. Cały dzień śpią. Wygonię na bieganie, to połażą, schowają sie na półkę za woreczkami na kupy i tam sie bunkrują.
Wczoraj dostali nową fajną rurę z ferplasta i certechowe suszone jedzonko, o takie http://certech.com.pl/zl/?sub=16&sub2=33&id=182&lang=pl
Kropek oczywiście mnie nie zawiódł, zwlekł tyłek i sprawdził co rzucili do miseczki :D A że dobre wrzucili to zaraz się tym zajął. W Przysmakach sa gałązki ( chyba suszony koper czy maggi) - nie lubimy takich badylków :<
Ziółek z JR farma też nie lubimy :<

Zjadłem sobie krewetkę z Jr Farma. Właściwie bez smaku, nic specjalnego, tylko chrupie. Rura nie robi na nich wrazenia, ale mam nadzieję, ze się przekonają . Koszyka nie lubią.

Stadko sobie chrumka co rusz, ale to wina sladów na płuckach.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: alken »

fajna jest multiwitamina, co prawda tylko ja tak uważam, szczury nie, ale zjadają (ostatnie w kolejności :P)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Mają 3 do wyboru, bo wziąłem po jednej :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
tahtimittari
Posty: 1164
Rejestracja: pn maja 10, 2010 7:17 pm
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: tahtimittari »

Paul_Julian pisze: Zjadłem sobie krewetkę z Jr Farma. Właściwie bez smaku, nic specjalnego, tylko chrupie.
ładnie to tak ogonom obiad wyjadać?
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Paul_Julian pisze: Smigać śmigają, ale od ok. 1szej w nocy. Cały dzień śpią. Wygonię na bieganie, to połażą, schowają sie na półkę za woreczkami na kupy i tam sie bunkrują.
Nu i prawilno! taka ich szczurza uroda i prawo takie! :D ;)
tahtimittari pisze:
Paul_Julian pisze: Zjadłem sobie krewetkę z Jr Farma. Właściwie bez smaku, nic specjalnego, tylko chrupie.
ładnie to tak ogonom obiad wyjadać?
...Sobie owoce morza serwować, szczurkom biednym zioło jeno na pociechę ostawiając.... ::) :P
;)
Byle zdrowe były; niech chrumkać przestaną i z tą wiosenką w pełni sił broją :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

unipaks pisze:
Paul_Julian pisze: Zjadłem sobie krewetkę z Jr Farma. Właściwie bez smaku, nic specjalnego, tylko chrupie.
ładnie to tak ogonom obiad wyjadać?
...Sobie owoce morza serwować, szczurkom biednym zioło jeno na pociechę ostawiając.... ::) :P
;) [/quote]

:D

Paul chciał skonforntować gusta międzygatunkowe :P
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Muszę sprawdzić , co one tam podjadają :D Na początku Soran bardzo lubił krewetki, teraz już mniej. Ale Kropek zawsze pierwszy, ten mnie zawiedzie:D Ale tyłek ma chyba za cieżki, bo często usiłuje się wgramolić na półkę ( bo po co skorzystać z pochylni 40 cm dalej ....) , złapie się łapkami, dźwignie zadek w górę i.... i fajt na dół, bo coś zadek za cięzki :D

Z domku polarowego usunąłem podlogę z gąbki. Teraz jest trochę bezkształtny, ale szczuraki uwielbiają siedzieć w dole "worka" :D Urządziły sobie wejscie z boku przy podłodze (oprócz 2 glównych). Tam gdzie jest wejscie przypodlogowe, to w tej ścianie nie ma glownego.Myslalem, ze pocerowałem caly domek, powiesiłem , patrze , a tam jakiś ogon czy nochal wystaje z dodatkowej dziury. I co zrobić ? No nic :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Paul_Julian pisze: Na początku Soran bardzo lubił krewetki, teraz już mniej.
Cóż, i kawior z czasem zbrzydnie... :D ;)
Paul_Julian pisze:Myslalem, ze pocerowałem caly domek, powiesiłem , patrze , a tam jakiś ogon czy nochal wystaje z dodatkowej dziury.
Może i dobrze myślałeś... ::) Może i pocerowałeś.. ;D
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

No własnie dawno nie było krewetek :) Moze mu już nie smakują, ale mnie cieszy jak wcinają co jest. Zostawiają ziarenka i muszę wyrzucac, albo dawac na dwór ptakom :( Widocznie te ziarenka jakieś suche.

A kumpel ostatnio mi sprawił radochę ! Znaczy ogonom. Bo byłem u znajomych i sie mnie pyta czy nie chcę niełuskanej dyni. Bo oni kupili do czegoś z braku łuskanych i im zbrzydły. No to wziąłem i jest wielka radość, bo ogony uwielbiają luskać :)

Domek był pocerowany, najwyrazniej tę jedną dziurę przegapiłem, ale nie będę łatać, skoro jest w użyciu i nie jest gryziona bardziej.
I amm świetny sposób na pranie hamaków, piorę w ajax baking soda. Nalewam trochę płynu do miski z wrzątkiem, hamaki się tam kiszą pół dnia, a potem porządne wygniecenie i wypłukanie. Zostaje sierść, ale smrodek i wszelakie plamy z brudnych łapek schodzą natychmiast.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”