Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Starsza Pani
Posty: 379
Rejestracja: pn gru 01, 2008 11:25 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Starsza Pani »

Paul_Julian pisze:No więc.... Rekinowa już u mnie. I Starsza Pani jeszcze mi wcisnęła rudą z Palucha ::)
Ja tylko grzecznie zapytałam ;) . A poza tym biały koszmar siedziałby sam przez tydzień, a tak miała kogo gryźć w pupę :P i się nie nudził. Podczas rujek u nas przypominała piłeczkę ping-pongową.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Dwa małe szkraby to najlepsza decyzja, już to, jak się w transporterze oplotły mówi samo za siebie :)
Niech się zadomawiają na całego, a my czekamy na więcej zdjęć ;)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Starsza Pani pisze:
Paul_Julian pisze:No więc.... Rekinowa już u mnie. I Starsza Pani jeszcze mi wcisnęła rudą z Palucha ::)
Ja tylko grzecznie zapytałam ;) . A poza tym biały koszmar siedziałby sam przez tydzień, a tak miała kogo gryźć w pupę :P i się nie nudził. Podczas rujek u nas przypominała piłeczkę ping-pongową.
O tak, to było pytanie z gatunku tych retorycznych :D Biały koszmar u mnie grzeczny w miarę :) Ma bielutkie mięciutkie futerko ( ledwo można ją odróznic od papierków) , a rudzinka jest taka mocniej zbudowana i fajnie fajnie :) Rudzinka miala tyci kaszak nad oczkiem, udało mi się go bezpiecznie przekłuć i przemyć solą fizjologiczną i już dziś nie ma śladu. Nie róbcie tego w domu, jesli macie szczura wiercipiętę, albo za mało wprawy.

Zwykłe wybiegi na razie były osobno ( oprócz tego jednego), bo opanowanie 5tki ogonów pózną porą to rzecz niemozliwa. Oba kajtki sa odważne, zwiedzają wszystko naokoło, i wciskają nosy wszedzie.
No i Białe ma nagminnie czkawkę, więc obserwuję.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Te moje szczury nie maja do mnie za grosz respektu :< Dosypałem karmy, chciałem zabrac jakiś kawalek i dac Guci siedzącej na hamaczku, ale zostalem brutalnie odepchnięty od miski przez Majkę O_O
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Próbowalem połączyć dziewczyny, ale były kłótnie raz na jakiś czas na wybiegu. Sprzatnąłem klatkę, dałem razem. Skonczyło sie na tym, że mlodziaki sa znowu osobno, bo atmosfera zrobiła się naprawde dośc napięta. Malwina łaziła wycierając się o wszystko, napuszona jak jeż , Majka tez. Gucia chyba się wdala w jakąś bójkę i oberwala przypadkiem, bo ma zerwany pazurek :( Rozdzieliłem dziewuchy kilka razy, ku akompaniamencie wrzasków, Ginger wskoczyla mi na ramię . Pewnie by się dogadały , ale po co niepotrzebny stres. Malce osobno, w duzej klatce zasikane papierki od malców ;D Powoli u starszaków sytuacja się normuje. Spróbujemy znowu jutro albo pojutrze :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Brykanie po pokoju razem to fajna sprawa. Starszaki często się chowają pod kołdrą, z dala od kajtków i debatują. Malwiny nie interesują żadne sznureczki ani miotełki. Nie biegamy, nie chudniemy, bunkrujemy sie na półce. o !
Białe z Rekinowa ma czkawkę. Mam nadzieję, ze to stresowe. Imbir pokazała rogi i odciąga Białe za ucho , już któryś raz !
Wczoraj nie było długo na wybiegu, jakies 30-40 minut, ale się wyhasały, i potem była cisza i spokój :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

A tu nikt nie pisze ?
Ekipa juz oficjalnie połączona. Wspólne wybiegi, kilka razy je dałem razem do klatki. Białe usiłowało alfowac do Majki, obie stanęły nieruchomo na tylnich łapach i patrzą na siebie. Ale miny mialy w stylu " Dobra , ale co teraz ?" Więc rozdzieliłem i po kilku dniach dalem cala ekipę do wypucowanej klatki.
Znaczy dziś w nocy.
Bo kto sprząta o 2giej w nocy jak nie ja ? Szczurki latały wszędzie, maly biały potwór ( znaczy białe z rekinowa) wlazło wszędzie. Ku własnej radości ! Mojej mniej ::) Reszta stada oczywiscie też ! Biale wlazlo na kaktusy ? To my też ! Wcisnęła się pomiędzy moje albumowe Podręczniki do Świata Mroku ? To my też ! ( yyyp! zadek sie nie mieści!).
Na szczescie podtuczyłem marchewką i brokułem i po dłuuugich minutach po zgaszeniu światła, było słychać coraz mniej szelestów, aż w koncu ucichło. Seeeeen ...... 8)

Obudziłem się póznym rankiem- śpią grzecznie z alfą (Malwinką). Cyknąłem kilka fotek zaspanej Białej i się ubieram. Chwilę pózniej lukam w stronę klatki . O nie , potwór sie obudził..... Rekinowa albinoska już radośnie zasuwa po półce kompletnie obudzona :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I rujkujące Białe :D
http://www.youtube.com/watch?v=Kh1JOFww ... e=youtu.be ( film będzie jak się prześle)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: margot1408 »

Ja też sprzątam po północy, tzn zaczynam koło 22 ale przy "pomocy" moich dziewczyn wszystko trwa 10 razy dłużej... Ale do 2 jeszcze nie dotarłam :D
Ale to Białe jest słodkie, zwłaszcza kiedy tak macha różowymi uszkami ^-^ i te niewinne czerwone ślepka... Jaki potwór?! :D
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Niewinne jest jak śpi ;D Jest słodka, i pachnie mlekiem :D
Rude jest bardziej płochliwe, ale tez przekochane. jak wszytskie ogonki zreszta :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: ol. »

Kaktusy, Świat Mroku ? - Rekinowe nie zawodzi oczekiwań i wyrasta na niezłego agenta :D
choć subtelne antenki i porzeczki wcale tego nie zdradzają:
http://s169.photobucket.com/user/Paul_J ... 4305430632

Ale się u Was ruchliwie i wesoło porobiło :) Wyłaszcz ode mnie towarzystwo i - niech lecą !
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Od wczoraj jestesmy na warzywnej diecie (takiej weekendowej).
Zrobiłem szczurom potrawkę z 1 marchewki, 1 pietruszki, 3 kwiatków brokuła i 2 ziemniaczków. Marchew i pietruszka starte na tarce, wszystko ugotowane. Ekipa się rzuciła, tylko mlaski były.
Dzisiaj rano posępnie się kręciły, że cos by sie zjadło , to dostały drugą część. Potem bedzie zupka z kaszką.
Trzeba schudnąć ! Mlodziaki dostaną bonusowo dobrości.

Obrazek

To zdjęcie z wczoraj, rano wcinały bardziej nieprzytomnie :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Starsza Pani pisze:
Paul_Julian pisze:No więc.... Rekinowa już u mnie. I Starsza Pani jeszcze mi wcisnęła rudą z Palucha ::)
Ja tylko grzecznie zapytałam ;)
Hmm...
Zeszłej jesieni podobnie grzeczne zapytanie Starszej Pani sprawiło, że przełożyłam z powrotem do własnego transportera będące u nas na DT śmietnikowe panienki, które ledwie trzy kwadranse wcześniej osobiście umieściłam u pani doktor Rzepki w torbie, miała je wieźć do W-wy :D
SP - :-* cudowna kobieto
Paul_Julian pisze:Te moje szczury nie maja do mnie za grosz respektu :< Dosypałem karmy, chciałem zabrac jakiś kawalek i dac Guci siedzącej na hamaczku, ale zostalem brutalnie odepchnięty od miski przez Majkę O_O
Takie teraz czasy, że kobiety biją mężczyzn... Jakieś wsparcie masz? O0
Paul_Julian pisze: Biale wlazlo na kaktusy ? To my też !
Co chcesz, kto by nie chciał też być Królową Jednej Nocy? Zwłaszcza, że szansa tylko raz w roku... :D ;)

http://i169.photobucket.com/albums/u233 ... 6c02eb.jpg i twierdzisz, że to co piszesz o tym słodkim stworzeniu, to nie czcze wymysły wszystko?

Fajnie, że panny pogodzone, niech broją byle zdrowie im dopisywało. A biała panna z Rekinowa urzekła całą naszą rodzinę :-*
Głaski ślemy szczursienom! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Cyklotymia »

Pycha, sama bym takiej potrawki zjadła :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

W zasadzie to nie wiem, czy robic zupkę czy może zacząć sprzątac ...... Czyli 2gi dzien na warzywach ...
Mokro wszędzie, rozciapane, Malwina radosnie kima sobie z osikanym brzuszkiem i wydziera się jak jej to usiłuję wysuszyć chusteczką.
Zapaszek już zabija, więc chyba zrobię zupę, a jak będzie stygła to posprzątam, bo jak zasnę to sie rano nie obudzę.....

Potrawka bardzo smaczna, próbowałem :)

Unipaks, ja myślę , że Starsza Pani nas hipnotyzuje. No bo ja nie mam innego wytłumaczenia...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

U Guci mamy zapalenie kikuta macicy. Dostalismy enro na 6 dni, potem usg i jesli nie pomoze - to trzeba bedzie otwierac. Wyczuwalne palpacyjnie , ma 1.5cm.Wyszło na usg.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”