Fantastyczne dziewczyny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Babli
Posty: 4604
Rejestracja: ndz kwie 27, 2008 10:21 am
Lokalizacja: Maków Podhalański

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Babli »

Gratulacje :)

Baletka.. Baletka.. :-*
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

Nieco się pozmieniało...

Baji i Dafne już nie ma od miesiąca, Baletka... Baletka ma kolejnego guza. Tym razem na narządach rodnych. Nie będzie operacji... Wiek + ostatnie problemy z wybudzaniem + umiejscowienie. Raz, że wetka stwierdziła, że się nie podejmie, dwa, ja chyba bym się bała. Baletka plami. Mam przeciwbólowy - zapomniałam nazwy, ten taki w żelu do zjedzenia - jak będzie ją bardzo bolało - podam, żeby się nie męczyła czekając na swoją ostatnią wizytę u weta ;(

Finka ma problemy z wypróznianiem. A może wczoraj po prostu miała taki dzień? Boję sie, ze ma wznowę, ma mocno twarde w tych okolicach.

Sasanka kicha, znaczy rzęzi, jakby miała giga glutka w nosie. Za każdym razem jest tak samo. Sas rzęzi - idziemy do wetki - u wetki oddycha normalnie, zachowuje się normalnie, wszystko jest normalnie, a wetka patrzy na mnie jak na hipochondryczkę! Nic nie pomaga - zmiana ściółki, vibovit, inhalacje, beta-glukan... "ona po prostu tak ma".

W nocy Sas pogryzła się z Finką. Chciałam oddzielić Finkę do Baletki, ale w dunie Balusi było pełno krwi an ręcznikach a ona sama była zaspana i taka smutna. Więc Finka siedzi w osobnej klatce, Baletka w osobnej, a młode (Hipo i Irytka) z Sas w jeszcze jednej.

Powoli brakuje mi siły. Nie lubie stada w jednym wieku... Baluś, Finka, Sas...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: merch »

Bardzo to smutne :(.

(*)(*) dla Dafne i Balayi

Biedna Balecia, miałam mieć jej braciszka....
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Mucha321 »

Oj.. smutno, smutno.. :(
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

Baluś przestała krwawić, nawet lepiej wygląda. Finka też lepiej się zachowuje. Kryzys mi minął. W związku z tym czas na zdjęcia :mrgreen:

Baletka z TazManie - 340 gram
Obrazek Obrazek Obrazek

Farther Along (Finka) Janinan Rottala - 380 gram
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Sasanka Rat's Troop - 330 gram
Obrazek Obrazek Obrazek

Hipokryzja Happy Feet - 370 gram
Obrazek Obrazek Obrazek

Irytacja Sun Rat's - 350 gram
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Mucha321 »

Hipka, dziewczyna Ananasa. Była. ;(

Panienki z okienka. ;D Piękne, i spore. :D Ściskamy mocno Finkę i Baletkę..
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

Mucha, no ba, a Hipka i Irytka nie skończyły jeszcze 5 miesięcy.
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Mucha321 »

Przyznaj się.. co im dajesz? :> Sterydy! ;D
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

Hipo to rozumiem - jak we 3 były w miocie, to jasne, że miała "dobry start"

a Irytka chyba po prostu nie chce zostać w tyle ;) zresztą szczury od henioka jakoś tak maja, że są duże.
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Jessica »

Hipokryzja jest fenomenalna! cudeńko :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Mucha321 »

Byle Hipka nie szła śladami mamusi i nie urodziła trójki dżdżowniczek. :o Hipka, słyszysz !? Czwóreczka, co najmniej. ;D
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

No i Hipka poszła w ślady mamy :P

dawno mnie tu nie było, więc nieco aktualizacji. Moje stado to obecnie:

Finka - biedactwo coraz biedniejsze ;( wydaje się ok, chodzi, łazi, mimo licznych guzów (w tym trzech podchodzących mlekiem i koniecznych do wyciskania co 2-3 dni) ma nadal dużo energii i chętnie wychodzi, zwiedza, sprawdza, ogólnie żyje sobie. Ale już ma problemy z utrzymaniem higieny, w dodatku całe te zabiegi lekarskie ją też zabrudzają krwią, maścią i rivanolem, więc już nie pachniała ładnie. Stwierdziłam dziś - godne zycie przede wszystkim i ją wykąpałam. Bogowie, jak ona schudła ;( I jak to całe futerko przyklapło, to nagle zobaczyłam minimum jeszcze dwa duże guzy ;( Moje biedactwo... Ale chęci życia nadal duże, nawet przeciwbólowych jej nie daję. Fineczka niedługo skończy 2 lata i 7 miesięcy.

Sasanka - wygląda i zachowuje się gorzej niż Finka. Przygaszona, alienuje się w klatce od reszty. Śpi albo na hamakach albo na dole, zagrzebana pod kuwetą. Wcina dietę smacznie, ale niestety rozchorował jej sie lewy dolny siekacz. Nic do "robienia", ale po prostu się zaczął skrzywiać. W poniedziałek obcięto jej ząbki i mam wrażenie, że teraz lepiej je. Sas jest teraz moim szczurem specjalnym - dziewczyny mogą robić co chca, ale jak któraś zaatakuje Sas - idzie na godzinę do transportera. Sasek na 2 lata i 5,5 miesiąca.

Hipokryzja - wielkie to, utyte i jakieś jej się natręctwa pojawiły niedawno na temat Athy i Itsu - tłukła je ciągle i za wszystko. Za samo spojrzenie i niespojrzenie, i za oddychanie chyba też. Ale teraz już się nieco poprawiła. Odsiadywanie wyroków w transporterze pomogło. Hipo ma w tej chwili 8,5 miesiąca.

Irytacja i Inazuma - je opisuje razem, bo to tuczniki siedzące osobno w klatuchach i niewiele się różniące od siebie na ten czas - jeść/spać/biegać i tak w kółko. Obie dziewczyny mają 8 miesięcy.

Itsu - ciapa, TOTALNA. Biją ją wszystkie, łącznie z Athą i Sas. A jednak uwielbiam ją za picie razem ze mną herbaty z jednego kubka, no i Strugała ogłosiła ją okazem zdrowia, a na kontroli usłyszałam "a z nią co jest nie tak?", "ona tylko na kontrolę", "aha... no bo właśnie nie mam się do czego przyczepić" ;) Icka, podobnie jak siostry ma 8 miesięcy.

Luthien - moje małe łyse wyłysiało ^^ Tylko jej główka omszona została. Dokazuje po klatce, wszędzie jej pełno i tylko od Hipo obrywa najwidoczniej, bo już pełno szram na tym małym, raptem 2,5 miesięcznym, szczurze.

Athame - gratis wychowała mi małego postrzeleńca i jednocześnie wredność nad wrednościami. Szybko załapała, że jak Hipo ją leje, to Hipo ląduje gdzieś daleko, a potem wraca skruszona, więc teraz wystarczy, że Hipo koło niej przejdzie i mała drze się wniebogłosy - już na mała podpuszczalską nie reagujemy. Chyba przez to, ze na poczatku siedziała z Sas, to teraz traktuje ja jak ostoję i jak tylko coś się dzieje, zaraz się za nią chowa, co Saska przyjmuje ze stoickim spokojem. Moje najmłodsze, niespełna 2 miesięczne maleństwo.

I na koniec kilka zdjęć:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Jessica »

jakie cuda <3
Łysolce są nieprzeciętnie piękne!!!! <zazdrości>
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: lovekrove »

Zdrówka dla Finki i Sasanki. Cudne zdjęcia, łysolka prześliczna ::) Wycałuj ode mnie ;D
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

Wycałuje na pewno ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”