Fantastyczne dziewczyny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: alken »

jej, nie zżerają Ci tej fajnej kanapy? ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

alken, nie zżerają, bo po to specjalnie jest ten polarowy kocyk w kratkę - żeby nie obsikiwały mi kanapy + kocyk mój z dzieciństwa - żeby miały co podgryźć, w co sie zakopać i na czym wyżyć. A oparcia jakoś nie ruszają ;)
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: alken »

ech, też bym chciała takie szczury co nie jedzą kanap ::)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

to nie takie trudne ;) wystarczy dać im tylko suchy makaron, to się zajmą gryzieniem jego - smaczniejsze i zęby tępi przy okazji
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: alken »

moje jednak i tak wolą dostać się do środka, wypruć co nieco gąbki, wygryźć dziurę w tapicerce :P a suchy makaron tudzież inne przysmaki swoją drogą poutykają po kątach, one nie uciekną, a kanapa jest zbyt kusząca ;)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

No to dla wszystkich co mego stada nie kojarzą:

Sasanka Rat's Troop - najstarsze dziewczę - 09.08.2008 - praprababka miotu I, prababka miotu H, babka miotu G, matka miotu C
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Hipokryzja Happy Feet - 10.05.2010 - mama miotu I
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Irytacja SunRat's - 28.05.2010 - mama miotu K
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Inazuma SunRat's - 28.05.2010
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Itsu SunRat's - 28.05.2010
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Luthien Tinuviel Abraxas - 04.11.2010 - przyszła mama miotu L
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Athame Happy Feet - 01.12.2010 - przyszła mama miotu M
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kagura Happy Feet - 28.02.2011
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

tak w ogóle, to powiem co nieco o Nastii i Rudej.

dziewczyny przyjechały do mnie od Shy_Lady, która musiała zlikwidować swoje stado. Są przeurocze ^^

Nastia - urodzona 02.2009 - to już stateczna panna, czarna kapturka. Zapiera się łapkami zawzięcie przy wyjmowaniu, jest ufna, ale ostrożna. Obecnie waży 320g

Ruda - urodzona 06.2009 - niby to ma prawie dwa lata, a biega jak wściekła. Wszędzie tylko wepchnąć nos, człowieka przyatakować buziakami, taki urwipołeć, że aż miło się człowiekowi robi na samą myśl, o rudej diabliczce. Obecnie waży 260g
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: alken »

phe, bez zdjęć? :P
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

poprzednie pozostały bez odzewy, to straciłam motywację :D
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

No to czas na stadko...

Obecnie moje małe stadko trzymane jest w trzech klatkach.

Klatka 1 - EMERYTKI

Lokatorkami tejże klatki są dwie adoptowone w wieku sędziwym emerytki:

Nastka
Obrazek Obrazek Obrazek
Wiek - nieustalony (ponad 2,5 roku)
Odmiana - standard, standard, black, hooded
Waga - 360 gram
Charakter - dużo śpi, lubi chodzić, ale ze względu an stan zdrowia sprawia jej to coraz większe problemy, podejście do człowieka takie sobie
Zdrowie - babuleńka się sypie :( Jeden martwy, sczerniały ząbek, nie usuwamy go, żeby przytrzymywał drugiego - nie boli. Do tego trzy guzy - na pleckach, na karku i na lewym jajniku. Coraz gorzej jej się poruszać :(
Status hodowlany - kundelek

Ruda
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiek - nieustalony (około 2,5 roku)
Odmiana - standard, standard, fawn, self
Waga - 260 gram
Charakter - nadal aktywna, lubi biegać i zwiedzać, ale grzecznie trzyma się człowieka i nigdzie nie ucieka. Niestety przez problemy zdrowotne zaczyna markotnieć
Zdrowie - bez problemów, poza ostatnim incydentem - przepukliną w lewym oczku. Oko zakrapiamy, ale najprawdopodobniej jest nie do uratowania. Niedługo podejdę z nią na kontrolę oczka.
Status hodowlany - kundelek

Klatka 2 - DIETA

Klatka została wydzielona, wszak wszystkie mieszkające w niej dziewczyny są grube aż do przesady! Od dwóch miesięcy siedziały razem z resztą stada na diecie granulatowej (która guzik dała), w związku z tym postanowiłam wejść na wyższy stopień odchudzania - żarełko brykietowe (Duo Pro) mają wydzielane i lecą tylko na nim + świeżych warzywach (ogórek, kapusta).

Hipokryzja Happy Feet
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek
Wiek - znany (1 rok i 2 miesiące)
Odmiana - standard, standard, beige, hooded
Waga - 510 gram
Charakter - bojowa, odważna, przyjacielska, ale... fochowata dziewczyna. Hipo rządzi. Nie dlatego, że jest wybitną alfą. Po prostu nikt jej nie podskoczy, a Inie sie nie chce.
Zdrowie - bez problemów - poza otyłością, ostatnie przetasowania w klatkach sprawiły, że pojawiła się u niej porfiryna
Status hodowlany - niehodowlana (emerytura z racji wieku - matka miotu I HF)

Irytacja SunRat's
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiek - znany (prawie 1 rok i 2 miesiące)
Odmiana - standard, velveteen, black , self
Waga - 500 gram
Charakter - ciężko orzec. Przyjdzie (czasem) do człowieka, pobiega, jest bezkonfliktowa (zazwyczaj, obecnie nie lubi się z Athą), jednak to nie jest szczur, który kocha człowieka. Człowiek może być - dać jeść, sprzątnąć, wypuścić, ale nic więcej.
Zdrowie - bez problemów - poza otyłością.
Status hodowlany - niehodowlana (emerytura z racji wieku - matka miotu K HF)

Itsu SunRat's
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiek - znany (prawie 1 rok i 2 miesiące)
Odmiana - standard, velveteen, black, self
Waga - 525 gram (o zgrozo)
Charakter - głupiutkie to to... że hej... niby swój rozumek ma, ale czasem tego zupełnie nie widać. Zawsze jak ktoś obrywa, to Itsu oberwie też. Zawsze jak ktoś kogoś gnębi, to Itsu gnębi też (obrywanie i gnębienie wcale się w tym przypadku nie wyklucza!). Ogólnie taki mały przydupas Hipo lub Iny, w zależności która akurat wygrywa. Ale ma tak głupiutkie spojrzenie, ze ją uwielbiam :D
Zdrowie - bez problemów - poza otyłością.
Status hodowlany - niehodowlana (status PET + wiek)

Klatka 3 - STADO GŁÓWNE

Inazuma SunRat's
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiek - znany (prawie 1 rok i 2 miesiące)
Odmiana - standard, standard, black, self
Waga - 370 gram
Charakter - to jest urodzona alfa. Straszliwie przypomina mi Dafne - nie tylko ze względu na wygląd. Ale na klasę, styl i szyk. Ona nie robi głupich rzeczy. Zawsze wie komu i dlaczego wtłuc. Rezolutna - wie gdzie wejść i jak wyjść/zejść. Człowiekowi chętna, ale raczej jako towarzysz niż miziak. Odpuszcza Hipo często, bo chyba jej tak wygodnie.
Zdrowie - bez problemów.
Status hodowlany - niehodowlana (emerytura z racji wieku)

Luthien Tinuviel Abraxas
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiek - znany (8 miesięcy)
Odmiana - dumbo, fuzz, agouti, berkshire
Waga - 420 gram
Charakter - torpeda, przyjacielska i lizawkowa. Wyważona i inteligentna otwieraczka klatek. Niestety ma natręctwo w postaci obgryzania kratek (czego nauczyła swoje córy).
Zdrowie - bez problemów.
Status hodowlany - hodowlana (matka miotu L HF)

Athame Happy Feet
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiek - znany (7,5 miesiąca)
Odmiana - dumbo, standard, blue burmese, self
Waga - 380 gram
Charakter - uwielbiam tego szczura. kontaktowa, odważna, dobra matka, nieco nadopiekuńcza. cud miód i orzeszki :)
Zdrowie - bez problemów.
Status hodowlany - hodowlana (matka miotu M HF)

Kagura Happy Feet
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiek - znany (niecałe 7 miesięcy)
Odmiana - standard, velveteen, beige, self
Waga - 370 gram
Charakter - ciężki. Mocno ciężki. Wystraszona, bardzo ostrożna. Człowieka ignoruje (jeszcze bardziej niż jej matka). Do innych szczurów uległa, ale i stanowcza. Ze względu m.in. na charakter nie zostanie rozmnożona.
Zdrowie - bez problemów
Status hodowlany - niehodowlana (ze względu na charakter)

Muffinka Happy Feet
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Wiek - znany (niecałe 2 miesiące)
Odmiana - dumbo, standard, agouti, berkshire
Waga - 220 gram
Charakter - gratis mi ją popsuła! Była odważna, ufna, ciekawska... Została z gratis sam na sam na 2 dni i nagle to mały wypłosz! :P Faktycznie jej sie pozmieniało, ale gratis nie obwiniam. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jak już się odstraszy, to jest pełna energii i do człowieka przychodzi chętnie. No ale musi się odstraszyć ;) Póki co uwielbia się z moim TŻtem bawić w "a kuku".
Zdrowie - bez problemów.
Status hodowlany - hodowlana
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Azi »

Pora przypomnieć o nas :)

Nie cześć jest na bieżąco, część nie... Więc co nieco opisze o zmianach w stadku. Itsu, Nastki i Rudej już niema :( Wszystkie dziewczynki odeszły od nas w końcówce lipca. To był ciężki okres. Najpierw Itsu - znaleźliśmy ją w klatce martwą, sekcja wykazała zachłyśnięcie przy ogólnym dobrym zdrowiu :( Szok i żal, bo ona przecież dopiero co skończyła roczek. Ruda zamieniła mi się z dnia na dzień w warzywko i musiałam jej pomóc zasnąć. Nastka od pewnego czasu miała już niewładną tylną cześć ciała, ale brykała twardo przed siebie na przednich łapkach. Po śmierci Rudej, przestała jeść, pić samodzielnie, przestała walczyć. Nie widziałam sensu w utrzymywaniu jej przy życiu za wszelką cenę.

Dwa dni po Nastce, myślałam, że stracę i Hipo. Wdrapała sie na regał z książkami (na które uparcie wdrapywały się wszystkie), źle się odwróciła (może miejsca za mało) i zleciała. Obmacałam, wyglądało, ze jest ok. Niestety. Coś jej musiało pęknąć i dostała wylewu do oczka. Oczko było 3 razy większe, nie domykała się powieka. Oczko zostało zaszyte, ładnie się wygoiło, wydawało się, że jest sprawne i udało się je uratować. Niestety. Mimo, że oczko jest ruchome, jest ślepe i jako nieużywane zaczęło zanikać. Na razie mam obserwować i czekać, a niedługo pójdziemy na kontrolę.

No i znów prezentuję stadko:
Hipokryzja - *08.05.2010 - 470g - coraz większa klucha się z niej robi :) w sensie charakterologicznym, bo schudła mi wreszcie :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Irytacja - *28.05.2010 - 495g - strachacz jak się zrobił tak jest nadal, ma panna zacięcie do podgryzania :/
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Inazuma - *28.05.2010 - 380g - nadal niezależna, nadal szybka, gibka i tylko smakołyk ją utrzymał na sesji ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Luthien Tinuviel - *04.11.2010 - 395g - moje ukochane łyse ^^ uwielbiam jej zaczepialsko-zadziorny charakterek.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Athame - *01.12.2010 - 360g - taka "matka-polka". Caly czas w ruchu, wszystko sprawdzic, nad wszystkim czuwać, wszystkiego dopilnować. Ale na rekach zamienia sie w szczurzy odpowiednik ragdolla ;)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kagura - *28.01.2011 - 370g - mimo, że już sie poprawiła w kontaktach szczurzo-ludzkich, nadal woli siedzieć pod kocem, czy szafką, niż na otwartych przestrzeniach.
Obrazek

Muffinka - *26.05.2011 - 302g - rozkoszny szkrab, z tendencją do "kreseczkowania" po matce - czyli oczka w wąskie szparki, jak coś jej sie nie podoba :)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



A dodam prywatnie (i się pochwale, bo pewnie nie wszyscy jeszcze wiedzą), że jako hodowca postanowiłam już nie tylko rozmnażać szczury, ale także i siebie ;) Dlatego w najbliższym czasie będzie bardzo mało miotów w hodowli Happy Feet ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kluska123
Posty: 3096
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 10:35 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Kluska123 »

Gratuluję! :)
Masz bardzo piękne stado :)
Moje szczurze szczęście za TM: Kluska Iwan Filipek Lucky Remy Tempuś Julek Szymuś Stuart Biały Teddy Kołtun Batman Toffi Fado Robin

Do zobaczenia Skarby moje...
Awatar użytkownika
Mal
Posty: 478
Rejestracja: sob maja 01, 2010 5:31 pm
Kontakt:

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Mal »

o ranyyy:) cudowne rozmnożenie ;) i bardzo ładne pierwsze zdjęcie
Awatar użytkownika
Mucha321
Posty: 1672
Rejestracja: pn kwie 13, 2009 2:37 pm
Lokalizacja: GRODKÓW / STARY GRODKÓW
Kontakt:

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Mucha321 »

Gratulacje! :)

mam nadzieję, że gratis zda test i Happy Feet się "nie zawiesi".

a szczurkiii och i ach, wiadomo. zwłaszcza mamcie Komixa i Lovusia, bo dzięki nim mam dwójkę uroczych rozbójników. :D
' czasie, zwolnij, bo nas wszystkich pozabijasz. //


z nami: Noël Rotta Taivas, Ozzy Rotta Taivas, Pascal Rotta Taivas i Rumcajs Rotta Taivas.

+ RESZTA TOWARZYSTWA :)
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Fantastyczne dziewczyny

Post autor: Nietoperrr... »

Łoj!!!Się brzuchowo nawet rozmnożyła!!! ;D A będzie też z ogonkiem? :D ;D
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”