KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Ogoniasta »

15 listopada Tessa przebiegła przez Tęczowy Most...Od soboty słabiej się czuła. Nie chciała wychodzić z klatki, nie miała apetytu. Spała tylko zakopana w polarkach. Dokarmiałam sinlakiem bidulkę. Słabiutka była bardzo. W poniedziałek napuchł jej pysio. Trzaskała ząbkami, mrużyła ślepka. W lecznicy dr znalazł przyczynę..utworzył się ropień przy dolnych ząbkach, penetrujący do środka. Pozwoliłam jej odejść..żeby już nie bolało, żeby mogła już odpocząć. Teraz boli tylko mnie...okropnie boli..
9 grudnia miałaby 3 latka...
Tessiątko jest już z siostrzyczką. Impala czekała prawie rok... Tęsknie ogromnie...do zobaczenia..
Obrazek Obrazek


Troszkę weselszych wieści...
Do naszego stadka dołączyła dzikuska Berta. :) Znalezione maleńkie dzikuny zostały odkarmione i odchowane przez dobre duszyczki. Trafiły pod opiekę Fundacji Viva! Gryzonie. We Wrocławiu opiekowała się nimi Iza z "Ciulowego Hospicjum". Pojechałam do niej tylko je poznać, pomiziać. mhhmm..Pojechałam, pomiziałam i przepadłam :D Mała jest niezwykłym stworzonkiem. Piękna, zwinna i bystra. Póki co daje się miziać i całować :D Mam nadzieję, że z tego nie wyrośnie :P a jeżeli nawet, to będę tylko podziwiać i wielbić z daleka :D

Dzika Berta w pierwszy wieczór u mnie
Obrazek

Łączenie w kiszonce :P
Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Tak sypia ze swoją największą dręczycielką :)
Obrazek

Dzikusek jest u mnie trzeci tydzień. Przez ten czas kilka razy wspominałam moje początki ze szczurkową przygodą i pierwsze miesiące na tym forum. Wspominam merch...kochana merch... myślę, że byłaby Bertą zachwycona...
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: ol. »

Przykro mi z powodu Tessy :(
Dożyła pięknego wieku, otoczona stadkiem, w szczęśliwym domu. Niech śpi spokojnie [^]

A z tym tutaj http://www.fotosik.pl/zdjecie/84f0d116fc50de86 wpadaj częściej ! Serducho się śmieje ! Berta ma piękne głębokie oczy. Jest z tych samych dziczków co u Megi_82 ? Bo tamte też czytałam, że bardzo proludzkie, kto je odkarmiał, wykonał znakomitą pracę:) Życzę Wam, żeby takie pozostały, ciesząc równocześnie całą resztą swojej dzikiej natury :)
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Ogoniasta »

ol. pisze: Jest z tych samych dziczków co u Megi_82 ?
Tak :) Placek i Wanilka, to rodzeństwo Berty. :)
Zauważam już zmiany w jej zachowaniu. Mam wrażenie, że im dłużej jest ze stadem tym mniej interesuje ją kontakt z człowiekiem. Podczas wybiegu raczej nie zaszczyca mnie swoją obecnością. Jednak ja obserwując co podczas tychże wyrabia zaśmiewam się w głos. :D
Na szczęście póki co daje się bez problemu z klatki wyjąć i chętnie do drzwiczek przychodzi...robię to jak najczęściej mogę..żeby przypadkiem nie zapomniała, że jestem. :P Miętoszę wtedy i całuję ten śliczny dziki brzuszek :D
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Malachit »

Jaka piękna dziczka! (swoją drogą widać, że to a) laska, b) dzik, bo widać, że dopiero po sterylce a ta już na prętach do góry nogami wisi ;D ).
Trzymam kciuki, żeby taka proludzka została, jestem wielką fanką dzikusków. Z tego, co czytam po tematach, to one bardzo zżywają się ze stadem. Ktoś (chyba Agik) kiedyś też zauważył, że też bardzo przywiązują się też do jednego opiekuna - tego Ci życzę! :)
Wyszukiwarka nie gryzie
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: ol. »

Malachit pisze:Jaka piękna dziczka! (swoją drogą widać, że to a) laska, b) dzik, bo widać, że dopiero po sterylce a ta już na prętach do góry nogami wisi ;D ).


że tak zaspamuję http://s889.photobucket.com/user/crroco ... d.jpg.html
- trombony 4 godziny po sterylce, w kloszach... Także dzik czy labik - szczur potrafi >:D
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Ogoniasta »

Aktualizacja :) W grudniu do stada dołączyło maleństwo z miotu X Rotta Taivas. Cudowny myszolek. Maleńkie to takie i drobniutkie a wszędzie jej pełno. :D Bardzo kojarzy mi się z kangurzątkiem - Maleństwem, z Kubusia Puchatka ;D
Kilka zdjęć, ale z pierwszych dni u mnie.
Xavi Rotta Taivas
ObrazekObrazekObrazekObrazek

W listopadzie robiłam zimową sesję. Przez przymusową przeprowadzkę jakoś nie było czasu żeby wstawić:
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Próbowałam też robić świąteczną, ale kiepsko wyszły foty..
Tylko Dzika Berta pozowała ;D
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Dzikus jest kochany :) Taki śmieszny bzik z niej :) Jak ją wyciągnę z klatki, to da się wytulić, wycałować, wymiziać..ale jak jest na wybiegu, to nie daje się dotknąć. Ucieka od ręki. Wlezie na kolana, lubi siedzieć na mojej głowie :P jak dam jej dłoń, to wylizuje i iska paluchy, ale jak próbuje ją dotknąć, to zwiewa.
Ze stadem pięknie się dogaduje. Maluszka przyjęła bez żadnego problemu. Młodziutka jest. Oby jej tak zostało :P Poza tym jest wielka i piękna
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: ol. »

Ojej, kolejny agutek ! Szarawa taka jak mój Biesiak za młodu, a więc powiem Ci - będzie pięknym szczurem :P ;D
W ogóle wszystkie śliczne panny masz, ale agutki ^-^ :-*
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Ogoniasta »

Dziś odwiedziła nas "druga mama" naszych dzików - Gamabunta ;D
Jestem dumna z Berci :D Była bardzo towarzyska ;D Interesowała się gościem, dawała się głaskać, zaglądała do uszu i właziła pod bluzkę ;D Może pamięta kto ją uratował od zimna i z jakim poświęceniem Martynka ją karmiła strzykawką i lulała jak szczurzej mamusi zabrakło :-*

ObrazekObrazekObrazek
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Megi_82 »

Jak ja Ci zazdroszczę, że Berta tak pięknie pozuje... ja mam trochę fotek z pierwszych dni u nas, zanim dziki nabrały wiatru w żagle, i całe jedno zdjęcie dorosłej Wanilki, w dodatku niezbyt wyraźne ;D Widzę też, że jednak bardziej towarzyska niż moja dziewczynka ;) I chyba większa - Wanisz to taka mała pchełka (choć może tylko mi się wydaje, przy wielkim braciszku i grubawej reszcie stada ;) )
Wycałuj wszystko od ciotki, rodzeństwo pozdrawia :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: ol. »

Kangurzątko :)
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Ogoniasta »

Dziewczyny w jajecznym klimacie :)

Wydra Serduszko
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Dzika Berta
ObrazekObrazekObrazek


Starożytne siostry: Iliada i Odyseja
ObrazekObrazekObrazek

Mary i Odyseja
Obrazek

Brie i Odyseja
Obrazek

Xavi RT i Dzika Berta
ObrazekObrazek

Razem :)
Obrazek
Obrazek
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: unipaks »

Jak ja tu dawno nie pisałam. ::) A takie cudne zdjęcia pięknych ogonków, że nie można nie skomplementować. ;) Co u Was, jak przeżyliście lato? Mam nadzieję, że jesień zastała wszystkich w dobrym zdrowiu i w świetnych humorach. Wygłaszcz je wszystkie!
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: Ogoniasta »

ehhhh Wywołałaś nas do tablicy w ciężkim momencie. :(
Dwa tygodnie temu pożegnaliśmy Iliadę. W czwartek rano była zdrowa. Wróciłam z pracy po 0:00 już była słabiutka.W pt rano dostała leki u weta. Podejrzewaliśmy wylew przy guzie przysadki. Wieczorem była pół przytomna. Podjęłam decyzję o uśpieniu. Sekcja wykazała, że płuc prawie nie miała. Diagnoza: wirusowe zapalenie płuc. Czyli zagrożenie dla całego stada. Leczymy się.
Tydzień później, w niedzielę znalazłam w klatce Wydrę, śpiącą snem wiecznym :( Byłam przerażona, że kolejna z powodu płucek. Sekcja wykazała wielkiego guza przysadki, krwiawiącego do mózgu. Bez wcześniejszych objawów. Po prostu zasnęła w sputniku.. :(
Koszmarne dwa tygodnie. Jeszcze w ciągłym strachu o resztę stada. Część smarczy, kicha, gada.
Kciuki się przydadzą :(
W czerwcu pożegnałam również Tequilę. Miesiąc walczyłyśmy z objawami guza przysadki. Pomogłam jej odejść..

Mam trochę nowych zdjęć. Wrzucę jak czas pozwoli.
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: ol. »

Przegapiłam zdjęcia, a wolałabym przegapić ostatnie wieści.
Współczuję straty dziewczynek, tak się smutek u Was napiętrzył;(

https://www.fotosik.pl/zdjecie/0010996c58562d1b :) :(

Niech reszta wraca do zdrowia. Trzymajcie się !
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: KRÓLEWNY OGONIASTEJ! <:3 )~~

Post autor: unipaks »

Co się dzieje... Niech ogonki zdrowieją i w stadku zapanuje spokój bez tych niepokojących odgłosów, zaciskam za to kciuki!

[*][*][*] dla Iliady, Wydry i Tequili
przykro mi...
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”