Moje Kochane Gryzonie

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Moje Kochane Gryzonie

Post autor: kalinda »

Już chyba najwyższy czas, aby przedstawić Wam moje stadko. :)
O Amelii i Thetmesie pisałam już w dziale Zwierzaki http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=23688
Nie wiem jednak, co stało się z postem, bo link ostatnio mi nie działał…

Zatem szybkie streszczenie – już bez wdawania się w szczegóły :):

Nasz pierwszy szczurek to Thetmes. Jest z nami od 05.07. Na początku wzięliśmy tylko jednego z giełdy zoologicznej. Był z niego straszny dzikusek – chował się do domku i tam tylko by przesiadywał. Po tygodniu samotności postanowiłam zapewnić mu kolegę – dużo czytałam w międzyczasie na temat szczurków… Wybraliśmy się do Filemona i tam dziewczyna (sama mająca 7 Ogonków) pomagała nam w wyborze. Zapewniała oczywiście ze do samca tylko samiec. Szczurki były rozdzielone płciami, więc skierowaliśmy się do akwarium z samcami... No i co - po tyg zauważyłam, że coś jest nie tak i nasz Gaspar (czyli Amelia) nie ma "klejnocików", a u Thetmesa to wprost najpierw widać je a później jego.;) Weterynarz potwierdził moje przypuszczenia... Ale już nie chcieliśmy oddawać malej – zbyt się do niej przywiązaliśmy. :) Postanowiliśmy, że zostają u nas oba, a w odpowiednim czasie Thetmes zostanie wykastrowany… :/
Amelia i Thetmes mieli w międzyczasie 9 dzieciaczków - 3 panienki i 6 chłopców. 1 dziewczynkę zatrzymałam sobie – więc obecnie moje stadko to 3 wspaniałe dumboski – Thetmes (agouti), Amelia (kaptur), Luna (agouti).

Obrazek


Fotki moich rozrabiaków gryzoni:
http://www.kalinda83.ao.pl/

O szczurkach:

Obrazek
Thetmes – najbardziej „zrównoważony” i wybredny; zanim coś zje najpierw uważnie obwącha, po czym skonsumuje.;) Uwielbia zabawę w gryzienie skarpetek, które są na stopach – takimi osobno to się nie interesuje. Strasznie go to kręci – lubi w ten sposób zaczepiać. Miewa chwile szaleństw – gdzie biega i wszędzie go pełno, ale nie gardzi też miłą drzemką.

Obrazek
Amelia – największy żarłok. Zje swoje i jeszcze wyrywa mężowi i córce. Jak siedzę i coś jem to zawsze znajdzie sposób, aby mi kawałek wyrwać – choć staram się chronić moje jedzenie jak najlepiej potrafię. :) Poza tym jest to mój najbardziej skoczny Ogonek – jeśli myślisz, że postawiłeś coś wystarczająco daleko – jesteś w błędzie – jak chce to znajdzie sposób i tam doskoczy! Również uwielbia zabawę w podgryzanie, szczególnie jak siedzi pod bluzą…

Obrazek
Luna – na świat przyszła 27.08.2009. Największe ADHD. Podobne zainteresowania, co tatuś – stopa w skarpecie to full wypas! :) Zaczepia wszystkich i wszystko co się da. Razem z tatusiem rozwaliła mi mojego jaśka, a później słodko patrzyła jak sprzątam pierze. Kocha odgryzać wiązania hamaczków – dlatego z 3 został w klatce 1, bo nie nadążałam z wiązaniem…


Obrazek
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: kalinda »

A tu kilka fotek wcześniej nie załączonych

Thetmes & Amelia
Obrazek
Thetmes doglądający swojego potomstwa
Obrazek

Amelia z córeczką
Obrazek

Luna została z nami
Obrazek
Cała 3ca moich gryzoni - pobudka, jeszcze wszystkie zaspane
Obrazek

poprawione na miniaturki. jordan
Lucek
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 13, 2009 1:09 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: Lucek »

http://lh5.ggpht.com/_qOpJx1j1ZQQ/SwsK- ... 3razem.jpg śliczności *______*

kalinda pisze:Uwielbia zabawę w gryzienie skarpetek, które są na stopach – takimi osobno to się nie interesuje. Strasznie go to kręci – lubi w ten sposób zaczepiać. Miewa chwile szaleństw – gdzie biega i wszędzie go pełno, ale nie gardzi też miłą drzemką.
no to już wiem po kim Dante to ma :P
xMsMartax
Posty: 573
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 12:50 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: xMsMartax »

Urocze dumbusie :D ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: *Delilah* »

Piękna rodzinka dumbolotowa:)
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: Vivon »

Piękne :D
Cheedarek [*]
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: kalinda »

Lucek pisze: no to już wiem po kim Dante to ma :P
Ano - bez 2 zdań po Thetmesie! Pamiętam, że jak były jeszcze u mnie to strach było przy nich wszystkich postawić stopę w skarpetce. 1dnemu się znudziło to 2gi zaczynał... ;) A pozostałe też nie pogardziły zabawą! Rety - czemu to im tyle radochy sprawia??? ;D Tyle lepszych rzeczy jest przecież. :P
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: Nietoperrr... »

A gdzieś tam w tle na zdjęciu mój mały białasek jeden z dwóch...Wiesz co Ci powiem,nie wiem jak reszta maluchów,ale moje dwa chłopaki są PRZECUDOWNE!!!!!!Chyba po szczurzej-Dorociej-babci... :D Jeżeli Hektor i Dante są choć trochę tacy fajni jak Bazyl i Zgerdek,to żałuję że nie wzięłam czterech... ::)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Lucek
Posty: 44
Rejestracja: wt paź 13, 2009 1:09 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: Lucek »

iwonakoziarska pisze:Jeżeli Hektor i Dante są choć trochę tacy fajni jak Bazyl i Zgerdek,to żałuję że nie wzięłam czterech... ::)
oj przecudowne są te moje miziaki :D
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: Nietoperrr... »

Ach,bo jak tak patrzę na te zdjęcia Twoich fuzialców Lucek,to aż mi się żal robi,że nie wzięłam wtedy wszystkich czterech...Fuzikowy Zgredek od Kalindy jest najsuperfajniejszym ogoniastym stworkiem ze szczurzym ADHD(pozytywnym)jakiego w życiu spotkałam,widziałam i pokochałam...Nawet mój mąż (NIEZASZCZURZONY) uważa,że to najfajniejsze zwierze w jego życiu...FUZZIKI RZĄDZĄ!!!!!!
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: kalinda »

iwonakoziarska pisze:A gdzieś tam w tle na zdjęciu mój mały białasek jeden z dwóch...
Iwonka - wzięłam fotkę pod lupę - na zdjęciu jest Mr Bazyl. :)
A co do moich "wnuków" to każdy jest cudowny!!!
Jak dostaję fotki od 2 pozostałych osób, no to będąc nieskromną - wszystkie moje "wnuki" - fuzziolce i nie fuzziolce są prześliczne! I każdy z nich jest super! :) Sprawia domownikom wiele radości.
Dzieciaki Amelki i Thetmesa rządzą!!! :D

A jak tam Wasi nowi towarzysze - u Lucka białasek, a u Iwonki panowie z interwencji? Macie już jakieś fotki?
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: Nietoperrr... »

Hejka Kalinda,jak masz ochotę na oglądnięcie fotek moich nowych pełnojajecznych,to zapraszam na http://www.iwonakoziarska.ao.pl/ ,folder "Nowi kawalerowie";)Jak zwykle foty kiepskie,ale są...
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: kalinda »

Oj Iwonko - ale SUPERAŚNE!!!
Pełna rewelacja. No i wygląda na to, że się chłopaki polubiły!!! :D
Powodzenia! :) Zamieszczaj fotki jak będziesz miała tylko coś nowego. W ogóle w jakim wieku są nowi lokatorzy? Wyglądają na mniejszych. :)
pozdrawiam
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: Nietoperrr... »

Maluszek ma około 6-7 tygodni,dwa starsze około 4-5 miesięcy,tak że są zbliżone wiekowo do moich.Tak samo jak w przypadku łączenia z maluchami od Ciebie kalinda ,od razu była pełna zgoda i po chwili wszyscy poszli razem spać.Tylko Zgredek raz oberwał od Niko,miał nawet na plecach małą rankę,ale teraz już pełna zgoda i więcej się to nie powtórzyło.Teraz właśnie Zgredek i Niko są nierozłączni i ciągle nawet razem śpią.Zawsze plus Rabarbar... :D Ale tylko do spania.Żadko kiedy wpuszczają innych do swojej sypialni...Klub zamknięty! :P
A Ty kalinda nie rozglądasz się za kimś nowym do swojej wielkiej klatki? 8)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
kalinda
Posty: 445
Rejestracja: pn paź 12, 2009 8:19 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Kochane Gryzonie

Post autor: kalinda »

Byłam strasznie napalona na fuzziczkową damę lub jakąś pannę husky (jak ta Twoja), ale jak na razie muszę niestety odpuścić. :( Szczuraski są przekochane i gdyby to było moje własne mieszkanie to 100% "weszłabym" w jeszcze 1 szczurka, jednak już moja trójca potrafi nieźle narozrabiać... A gromadkę 4terech, tak żywiołowych jak moi, jeszcze ciężej przypilnować. :-\
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”