Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Dziekuje za porade , tez myslałem o bawełnie , ale bawełne niektórzy odradzali , bo wcale nie zatrzymuje smrodku .
Widziałem kiedyś w sklepie . Mała paczuszka , cena jak za zboże , a ja mam casitę 120 .
Czyli wieeeeeelka kuweta 120cm x 60 cm . Jak wrzuciłem (oczywiscie w przenosni) tam 3 szczury i bluzę od dresu to wszystko znikneło o_O

Obrazek

Ja z kuwetą (mam ok. 160 cm wzrostu ) , moze powinienem gdzies te fotkę wrzucic w dział klatek ? Zajmuje cała wannę , ma wysokość ok. 15 cm , i żeby zdjąć góre klatki do sprzątania , to musze sie wspiąc na łózko :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: zalbi »

juz o chipsi mais pisałam na pw =]


ale ta kuweta masakrycznie wielka.. a ja chciałam casite. to dobrze, że nie kupiłam bo i tak w sumie nie miałabym co z nią teraz zrobic. a narzekałam na kuwetę z plusa, a to było tylko 50 x 80 =D

tak patrze na te zdjęcia i patrze i nie wiem. czy osiatkowana masz całą klatkę? bo odstepy w porównaniu do szczurek są ogromne..
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paweł69 »

no kuwetka całkiem "malusia" ;D
ja mam wolierę tandem, czyli do dwuch, nawet sporych szuflad, wsypuję ponad pół paczki bawełny ( obecnie przy jednym samcu mam toto w klatce około miesiąca, oczywiście co jakiś czas wybieram kupki)
taką samą ilość wsypywałam gdy miałam sześciu samcoli i wymiana musiała nastąpić w ciągi 9-10 dni
żaden z moich ogonów nie cierpiał na alergię z powodu bawełny ale jak wiadomo szczury rużne są ;D
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Paul_Julian pisze:Aha ., I Florka jest chyba uczulona na chipsi . zaden mój ogon nei był uczulony oprócz wacików . po kilku dniach zacz\eła własnie chyrchac (chociaz wet powiedziała , ze to nie jest tylko wina trotów) . Wiec wrócilismy na cat's besta ...... I znowu 1/4 worka na wielką kuwete , hałasowanie w nocy i takie tam ...
Szlag mnei generalnie trafił , ktoś chce napoczetą paczkę chipsi ? (chyba te pachnace ale nigdy nikomu nie przeszkadzały , zaden zwykły szcur nie kichał na pachnaće ) . Za darmo dorzuce neutralizator hiltona tez napoczety i też uczulający moje szcurki . Wiem , ze sa osoby, u których sie sprawdził .

Na czas choroby musimy przejsc na reczniczki . Już dostałem wirtualne spinacze na nos dla mnie i rodziców, bo reczniczków to się nie nadazy zmieniac .... Nawet hamaki tak nie smierdzą , bo one jakoś ich nie obsikują , a spią w gniazdku z papierków .

Jak widziałem u kogoś w temacie , jajców po kastracji nie ma , zostaje tylko woreczek , który moze sie wypełnić tłuszczykiem.

Tadam .... To Tyle co do chipsi >_< Zawsze uzywałem tylko chipsi jesli chodzi o trotki , i zwykłe i jablkowe i cytrynowe , i tylko waciki mają u mnie ten problem . Florka mocno chyrcha , nie kicha i nie ma porfiryny ani zadnych innych objawów . No i mocno rózowy (nie siny ) nosek .

Klatkę mam osiatkowaną z 3 stron i z góry. To sa stare fotki , Florka w pierwszych dniach jeszcze nie wychodziła miedzy pretami (odstep 2cm ) , potem odkryła , ze mozna wyjsc i wychodziła tylko jedną scianka . Osiatkowałem i po 2 dniach odkryła ze da sie wyjsc innym wyjsciem . I jeszcez przez jakiś czas była siatka plastikowa .
Potem zrobiła 2 mega prisonbreaki (musiałem odsuwać wszystkie meble) i kilka mniejszych (czyli siedziała na górze klatki) .
Mogę zrobić lepsze fotki(mam jescze na komórce nowsze ) .

Teraz Florka urosła i niedługo sciagnę siatke . Siatka była ok. 3 tygodni.

Kuweta jest ogromna , ku nastepnej przestrodze , zanim ktos kupi :

Obrazek

Paczka .

Obrazek

A tu w pokoju , zajeła cała podłoge .

Obrazek

Stoi na komodzie ( jest od niej szersza i z tyłu jest pusta przestrzeń , a z przodu podest ) i na czesci biurka . Z klatki jest podest i wyjscie na biurko . Potem mozna sobie przejsc na półkę w komodzie , na łózko i na drugie półki :D

Mogę zrobić foteczki, tylko nei wiem kiedy dodam (jest kilka nowszych na komórce) , bo mój PC ledwo zipie (wąłsciwie to raczej nie zipie)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Paweł69 pisze:no kuwetka całkiem "malusia" ;D
ja mam wolierę tandem, czyli do dwuch, nawet sporych szuflad, wsypuję ponad pół paczki bawełny
Spróbujemy z tą bawełna . Na pewno nie uczula , jak bedzie smrodzić , to nie skorzystamy nastepnym razem :D Zobaczę jak to sie u mnie sprawdzi cenowo. Od 1-2 paczek finansowo nie umrę :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Własnie zauwazyłem że chipsi mais to nie to samo co chipsi .
Chipsi mais :
http://www.zoologiczny.sklep.pl/Jrs_Chi ... 192___2346

Chipsi:
http://www.jrs.de/wEnglisch/anwend/tier ... trus.shtml

Ja uzywam Chipsi - to są takie malutkie trocinki. Szlag by ich trafił z nazywaniem ściółki tak samo!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
odmienna
Posty: 3065
Rejestracja: pt gru 15, 2006 4:45 pm
Lokalizacja: kraków

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: odmienna »

...trochę mnie właśnie dziwiło, że Florka ma problem z chipsi. Bo to chyba jedna z mniej uczulających ściółek i od kiedy wyszło na jaw, że można ją przesiewać jak koci żwirek, nie chcę słyszeć o żadnej innej. Ale ja właśnie o „mais” myślałam ;D .
Trocinki tej firmy też używałam i chwaliłam ale się do „mais” nie umywają.
Cieszę się bardzo, że Cię sssousie zmobilizowała, bo ja leń jestem i mi się logować nie chce- stąd na SPS-ie umykają mi tysiące zdarzeń, które umykać nie powinny.
No, a jakbym tak kastracika w Twoim stadku przegapiła, byłoby nie do odżałowania.
Póki co, wygłaszcz ode mnie jeszcze damską gromadkę a jajca...cóóóż, „walą po oczach” tylko u młodzików- potem reszta szczura dorasta i jest pięknie 8)
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: sssouzie »

O0 ale ja jestem fajna mobilizatorka ;D

ja u mnie już od dawna nie korzystam z żadnych ściółek -trudno, żebym do szuflad cokolwiek sypała :D
ale ja przy każdym kaszlnięciu (w wakacje Mu jednak była zamykana w klatce, chociażby na noc) denerwowałam się, że to wpływ ściółki i przerzuciłam się na starą bluzę, którą pocięłam na szmatki- i prałam co 2-3 dni. ręcznie, wbrew pozorom to żadna robota, przeprać, poleży w zimnej wodzie i suszenie- voila, zmiana "ściółki" moje panie :D
klatka wieeeelgachna :o na oczy t :o kiego monstrum nie widziałam.. nie chwieje się toto na krawędzi komody ?
a z ciekawości kiedyś oglądałam w zoologu tą ściółkę bawełnianą i zastanawiałam się, czy nie uszyć dziewczynom poduszeczki i wypchać tą ściółką,a potem prać...to takie gdybanie, i chyba nie na ten temat ::)
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Jak ja zobaczyłem tę paczke , to padłem .... potem trzeba ją było wepchać po schodach do mnie do pokoju, karton był niemal mojego wzrostu :D
Klatka sie nie chwieje bo komoda wystaje z przodu , z tyłu jest puste ( i własnie tam udało sie wpasc Florce o_O ) . Mimo , ze klatak była przycisnieta do szafy , to jakoś sie wcisneła i siedziała potem pod tą szafą . A nic sie jej nie stalo, bo tam z tyłu góra trotków jest :D i inne skarby . Z przodu wystaje , jesczez jest wsunieta deseczka -podescik . Żeby sobie wyłaziły i właziły .
Te wszystkie klatki to wyglądają na małe w sklepie i na fotkach . Widziałem quadre i casite w sklepie , luz , taka sobie klatka .... Ale jak obmierzyłem , to quadra by mi wystawała poza biurko i wogóle nie miesciła o_O
No i nie cierpie wysokich klatek , mógłbym miec woliere , gdyby jej sie otwierała cała sciana . No i fajnie jakby była szersza .
To zabawne , ale dla mnei nawet ta casita jakas taka ... mała :D Niby jest na kilka szczurów (chyba 5-7) ,a le nie wyobarżam sobie miec tam takiej gromady .
Drzwiczki są na tyle duze , ze mozna wcisnąc do srodka głowę - sprawdziłem ! >:D Ale były zdziwione!
Do konca klatki ręką nie siegnę , brakuje mi ok. 10 cm . Wiec jak któryś wlezie w kiblowy kącik to musze otwierac góre , zeby wyciągnać . Do koszyczka i na podest sa schodki , widać na fotkach . Nie wiem czy je zostawić , były dla mojej Pati , zeby nie musiała skakac , ale ogony lubią te schodki .
Casita ma jeden mankament , kuweta ma takie "schodki" , idealne do gryzienia .... Mam w 3 rogach dziury .... Zakleiłem z zewnątrz blaszką i na to srebrna tasma taka super mocna . Daje radę :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Namordniki im zrobię .....
A wszystko przez to , ze kuwety ferlplasta mają w srodku taki "schodek" idealny do gryzienia .... Zaczeły ją gryżc 2 tygodnie po zakupie i wygryzły szparke . Dzis w nocy Kredka (zapewne z Nicponią lub sama) zrobiła dziurę taką , ze wystawia głowę . Gdyby nie powyrzucane trotki to bym nie zauwazył . Jest na fotce .
Nie wiem czemu nie wylazły w nocy . Coś czuje , ze jak bede u weta z Florka to one będą harcowac po pokoju :/
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: unipaks »

Paul_Julian pisze:Namordniki im zrobię .....
moim też! moim też - bardzo proszę! ;D
właśnie zauważyłam skutki bestialskiego napadu na bezbronny bębenek afrykański; doznał poważnego uszczerbku z zetknięciu z europejską ekspansją :D Jak właściciel zobaczy , ani chybi zrobi sobie w ramach odwetu uchwyt z ich ogonów... ;)
Mizianko przesyłamy dla twoich szczurasków :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Nue »

akleiłem z zewnątrz blaszką i na to srebrna tasma taka super mocna .
Monitoruj, bo nawet ta super mocna lubi się odklejać po jakimś czasie, zwłaszcza jak szczury jej w tym pomogą. Sprawdzone przy moich dziewuchach :)
A Oleczka chyba ma możliwość sprowadzenia samych kuwet ferplasta, w razie jakby zjadły całą ;)
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Wiem ,z ę można sprowadzić całą , ale to znowu koszty i ona jest ogromna !
O dziwo prowizorka jest najtrwalsza i wytrzymała :P Dzisiaj od srodka dałem podwójną siatkę metalową i boki przykleiłem klejem na gorąco i zobaczymy .

Poza tym ....
Florka ma najprawdopodobniej ASTMĘ albo zapalenie oskrzeli. Miała rtg i była super grzeczna i pozwoliła sie rozciągnąc :D Dostała dziś lek na astmę (zastrzyk) i mam jutro zadzwonić . Jak sie polepszy , to astma .

teraz jest na ręczniczkach papierowych . ZAstanawiam sie jaką sćiółkę kupić .... czy chipsy mais (kukurydza) , czy No-smell bawełna .
Kto ma astmatyka i moze pomóc ?
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: zalbi »

ja mam alergię i mogę pomóc =D

chipsi próbowałam i jestem bardzo za. co do bawelny - spróbuj - ale mam wrażenie, że będzie to latac wszędzie.


jak będę robic jakies wieksze zbiorcze zamówienie w sklepie internetowym (ja, mama, ciocia, dwie sąsiadki) to wezmę jedna paczke na spróbowanie. na animalii jest bardzo tanie.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Ale to chodzi o Florkę i jej astmę :D Swoją drogą ja też mam astmę , pewnie ma po mnie ;p

Ja z animalii mam klatkę i tarasiki , szukałem beaphar care , ale oni mają tylko versale laga , i prawie nic z zuzali :(
Obmysle jakąs paczuszkę i zamówie bawełne na próbę . Ale to i tak dopiero po wyleczeniu Florki . Bo jak ten zastrzyk nic nie da , to bedziemy szukać co dalej ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”