Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

zalbi pisze: chipsi próbowałam i jestem bardzo za. co do bawelny - spróbuj - ale mam wrażenie, że będzie to latac wszędzie.
No własnie widziałem "przerazające" fotki ścian z bawełny :D Ale u mnei głeboka kuweta , wiec moze nie bedzie tak fruwać . A Chipsi mais (to kukurydziane) nie fruwa ?
Pani wet mówiła , ze na astmę najlepsza jest bawełna i reczniczki papierowe . Chodziło jej generalnie o szmatki, ale pewnie ta ściółka jest ok.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: zalbi »

ale mi chodziło o szczurza astmę - bo w sumie to podobne. mnie też drażni pyląca ściółka.

chipsi u nas nie latało chyba, że chłopcy się bili - wtedy z kuwety lądowała nawet w moim łóżku.
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Mnie tylko draznią zwirki jak sprzatam , na chipsi trotki nei jestem uczulony . Mam nadzieję , ze te pachnace będą dla Ciebie i myszek dobre . Najpierw troche mocniej pachną , zapach sie potem ulatnia . Najwyzej przekazesz komuś komu sie spodoba , ostatecznie mogą pójśc pewnie dla kota ;p
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: sssouzie »

Prawdziwy mężczyzna, omawiasz w te i wewte sprawy techniczne :D
.... a my chcielibyśmy o Florce , Nicponi i Kredce posłuchać! ::)

lepiej z Florką?

(ja się kłócić będę, bo na temat ściółek nie wiem NIC, i nie mam co powiedzieć ;D )
...czyż nie dobija się koni...?
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Hanka&Medyk »

U nas bawełna lata dokładnie tak samo, jak każda inna ściółka :D Najlepsze, że szczury usypały sobie z niej górkę na środku kuwety, a po rogach zostawiły jak najmniej :D
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Moje głąbasy radosnie zgarneły wszystkie ręczniczki , a w kiblowym kąciku (dokładnie tam , gdzie nie sięgam ręką ! ) pusto i kupki :/

Souzzie , nie mogłem pisać , bo byłem w pracy i zaraz potem jechałem z gromadką do pani doktor.
Florce się nie polpszyło, wiec to nie astma , najpewniej zapalenie oskrzeli . Postaram sie następnym razem cyknąć fotkę rtg , bo naprawdę slicznie wyszło , i bedzie na forum .
Dostała uderzeniowo enro 0.06 , od jutra jjeszce 5 zastrzyków , ale 0.02 .
I jeszcze dostała witamine (duuuzy zastrzyk) i ma być co drugi dzień .
Od enro zdretwiała jej tylnia łapka (ze strachu i duzego zastrzyku i boli) ,mam nadzieje ze przejdzie . Prawa dziurka od nosa zatkana , nie pdoobało jej sie swiatełko jak jej dr Paulina zaglądała w nosek.

Nicponie też wziałem , bo nastroszona taka i z głupią miną . Co sie okazało? Wczorajsze płatki kukurydziane wzdeły obżartucha ! Dostała zastrzyk . Dowiedziałem się , ze kukurydza w kolbie nie wzdyma , ale płatki i banany tak.

Kredka ma obolałe lekko krwawiące dziąsła po tym jak pożarła kuwetę . Ale została pochwalona za śliczne umaszczenie :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: sssouzie »

Paul_Julian pisze: Nicponie też wziałem , bo nastroszona taka i z głupią miną . Co sie okazało? Wczorajsze płatki kukurydziane wzdeły obżartucha ! (...)Dowiedziałem się , ze kukurydza w kolbie nie wzdyma , ale płatki i banany tak.
Oo. kurcze... jeszcze takich doświadczeń z płatkami nie miałam, dobrze, że ostrzegasz... jak sobie wyobraziłam Nicponie nastroszoną i z głupią miną to śmiech mnie naszedł, taki prawie bez końca ;) a powinnam raczej współczuć.. ::)

a one w ten kiblowy kącik na złość- w takich przypadkach przypomina mi się, że szczury to jednak inteligenty złośliwe są :D
pisze:Kredka ma obolałe lekko krwawiące dziąsła po tym jak pożarła kuwetę . Ale została pochwalona za śliczne umaszczenie :D
nieważne co dolega, kobieta która usłyszy komplement jest w siódmym niebie :P :D
i to chyba najlepsze lekarstwo 8)


no ale to już kilka dni minęło- w tym czasie nic nie pisałeś- więc pytam monotematycznie- co u dziewczyn? wyzdrowiały?
(mam nadzieję, że to pytanie retoryczne)
wyczochraj je ode mnie,chcąc nie chcąc (z ich strony ;) ) są jednak dla mnie ważnym źródłem informacji ;D
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Oj wiem , ze ja tu mało piszę >_<
Dostały nowy kiblowy kącik -tackę i cześć kupek tam wyladowała , a częśc za tacką . Dziewczyny super dowcipne są , w nocy przesuwają tackę :D

Nicponia wyzdrowiała już po kilku godzinach , wogóle duża dziewucha z niej jest i spokojniejsza , nie poznaję mojej Nicponii ! :o Mnie tam do smiechu nie było jak siedziała tak z głupią miną , ale fakt , to do niej niepodobne :D
Florka wczoraj dostała ostatni antybiotyk, od soboty nie chrumkała . Ale mamy 1 martwicę (po zatrzyku) na 100% - biedne maleństwo będzie miało łysą plame :(
A 2gie miejsce to nie wiem czy też martwica , bo jest taki charakterystyczny krwiak (początek martwicy ) , ale na tym jest wyrwana kępka futerka i to tak wygląda jakby ją któraś mocno uszczypnęła ząbkami (jest ślad) . Zobaczymy pózniej , na razie smaruję riwanolem.

Dostały kolbę Vitakraftu , pani wet powiedziała , zeby im wieszać suche do gryzienia gdzieś wyzej , niech sie namęczą , to nei będą gryzc kuwety . Pomysł rewelka :) Z wykonaniem gorzej >_>
Powiesiłem kolbę nad hamakiem - foch ! nie będziemy jeść ! poskubiemy tylko!
Przeniosłem nad podescik - hmmm , no dooobra , coś podjemy .....

Dzis 3ci dzień jak kolba wisi . Zawsze jest połozona na podesciku , więc sie obraziły :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: sssouzie »

Paul_Julian pisze:Mnie tam do smiechu nie było jak siedziała tak z głupią miną , ale fakt , to do niej niepodobne
ba! ja t doskonale rozumiem, tylko, że tobie nie do śmiechu, a aj bym już siąkała nosem i wycierała łzy.. ;)

więc czas i na piotrusia pana (czyt. na Nicponię) przyszedł i trza było wydorośleć- ja zawsze z podziwem patrzę na moją Mu, co wydoroślała i tak szybko ogarnęła role dobrej cioci, mamusi i tatusia- dosyć dobrze jej to idzie 8)

Martwice...znam ten ból (i złość) - my miałyśmy szczęście, że Martwica zrobiła się w miejscu niedostępnym dla łapek więc nie było przy niej łapkowej ingerencji- sierść nie odpadła, tylko się to powoli zmniejszało. więc to była wyjątkowo miła wersja.
trzymam kciuki za brak łysinki. i w ogóle za szybkie zagojenie.

a ty im tak nie przemeblowywuj, bo kobiety to lubią same sobie ustawiać, co im tam będzie mężczyzna mówił, co i gdzie!
(jestem po ich stronie! :P )
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Ale one kiblowy kacik mają w tym samym miejscu :D o te kilka cm niedostepnym dla mnie :D
A co do kolby -dziś zjadły wiecej , przynajmniej jej nie pożrą w ciągu kilku godzin :D

Taaaa, wydoroslały szczur dziwnie wygląda . Już imię do niej nie pasuje , chociaz nadal figle w głowie :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: sssouzie »

ja nie mówiłam o kiblowym kąciku! udajesz? :P
mowa tu o kolbach, niektórzy lubią leżeć na jedzeniu, niekoniecznie mieć wiszące jedzenie :P :D
powiem ci jedno- masz bardzo mądre te dziewczyny, ciekawe czy to po tobie ? 8)

Nicponia jest moją faworytką! w końcu to kapturka! ;D

musisz zdać relację z urządzania willi, mam przeczucie, że będę kradziejką, jak moje dziewczyny (kto z kim przestaje... ;) )
i podkradnę kilka GENIALNYCH pomysłów ;)
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Fakt , nie pomyslałem o tym , ze mówisz o kolbach ... Coś chyba te madrośc mają po kimś innym ::)
Skapitulowałem i dałem im kolbe na dół :D
Co do urządzania , to sam nie wiem co zrobię . Mam wrazenie , że ta klatka jest jakas za niska do urzadzania ... Bo jak powiesze 2 hamaczki to już nie ma miejsca na nic innego >_<
Mam koszyczek i tam jest nawet wejscie po drabince , i musze jakoś wmontowac tarasik ferplastu (mam 2 )
nie chce mysleć o nastepnym czyszczeniu klatki , bo to trzeba cała górę zdjąć ... Wlesc na łóżko , odczepić 2 zaczepy , noga na biurko, podniesc góre klatkie , wymanewrowac żeby oprzec klatke na podłodze i łózku ...
Gaaaaaaaaaaah *pad*
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: sssouzie »

:D :D :D
nie no...tylko zazdrościć z czyszczeniem... :P
moje szuflady są jednak bezproblemowe w czyszczeniu!
wysuwam szufladę, przetrzepuję szmatki (ewentualnie potem direct do pralki) odkurzam, przemywam..ot, następna proszę ;)
mówię ci, kup se komode O0

a może jakąś gałąź?
ja nie mam, ale widziałam, że fajne rzeczy z taką gałęzią zrobić można.
hmm? co ty na to?
pomysłowa jestem? ;D


8)
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Gałąz jest super , musiałbym na wiosne ruszyc zadek nad morze.
Komodę mam , szuflady tez , ale to sa moje szuflady , a nie szczurkowe :d
Szmatek do pralki nie wrzuce , bo mnei mama do pralki nie dopuszcza :/ ( "wynocha, zepsujesz !" )
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: sssouzie »

Paul_Julian pisze:Szmatek do pralki nie wrzuce , bo mnei mama do pralki nie dopuszcza :/ ( "wynocha, zepsujesz !" )
zaraz zaraz ile latek masz ? (wiem wiem :D )
Paul, nadal rozkręcasz zabawki i sprawdzasz co mają w środku? ;D


no wiem, że nie o to chodziło, ale mi się tak skojarzyło :P

wiesz, ja uczyłam się metodą prób i błędów, biała koszula się błękitna raz zrobiła
(ale to było dawno i nieprawda ::) )
a poza tym u nas w ubikacji zawsze leżą na półce instrukcje (nie wiem po co)
a ja czasu nie marnuję i się czasem dokształcam :D

i co taka cisza?
nie urządzasz willi? ja na pomysły czekam ;)

no i co u dziewczyn, cisza kompletna.. :(
...czyż nie dobija się koni...?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”