Pawłowe szczursieny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Nigdy nie rozkrecałem zabawek, grzeczny jestem :D
Wieeeesz , z mamą nie ma żartów, instrukcja tez jest , ale co z tego .... Robiłem kilka podchodów , ale zaraz było "daj , ja to zrobie , ty nie umiesz , zepsujesz ...." . Nie przegadasz. Jedna pomyłka i już mnie nie wpuści :D

Cisza jest , bo nie mam co pisac . U mnie sie nie dzieją takie super atrakcje jak u Ciebie.
Willi nie urzadzam na razie , bo sie okazało , że Florka jeszcze się miesci między prętami (niech ona wreszcie zgrubnie !). Więc na razie mają swój zwyczajowy bałagan. Ciezko coś domontować bardziej na stałe , jak jest osiatkowane, bo wszystkie sznureczki one znajdą i zjedzą .

czy pisałem , ze nadal przesuwają kibelek ? Chyba tylko ja używam tego kibelka. Wogóle to zmuszają mnie do trzymania częsci szmatek i ciuchów na podłodze , bo mają tendencje do spadania z biurka i komody (nie wyrabiają zakrętów i zżera je ciekawość co jest pod biurkiem ) . I ja potem wracam , a cos mi tu szura w kartonie pod biurkiem .
Jak ja mam trzymać porządek !
Wogole to nadal jedzą kuwetę . Ta kolba owocowa vitakraftu chyba niedobra , nadal ja męczą ....
Hmmm ...Florka i Kredka nauczyła się wyłazić z kuwety , szkoda , ze nie potrafi jeszcze włazi spowrotem ( to jakieś 15 cm wysokości , a drabinki tam nie mogę podstawić ) . Kredka uwielbia włazić na dach casity , a potem wielka panika , bo nie wie jak zejść ...
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: sssouzie »

Paul_Julian pisze:Cisza jest , bo nie mam co pisac . U mnie sie nie dzieją takie super atrakcje jak u Ciebie.
a ja ci poem kłamczuch jesteś :D
zawsze się coś dzieje, trzeba tylko odpowiednio podkoloryzować (moja mama jest mistrzynią, ja już nie :D)
uśmiałam się z kibelka :D

u mnie kolby też nie idą. w ostateczności. więc cieszę się, jak wracam z podróży widzę pustą miskę i poobgryzaną kolbę. to takie na czarną godzinę wisi.

proponuje kupno dywanu perskiego, może się nie poobijają zanadto przy locie na podłogę :D
(nie widziałam nigdy szczura nie wyrabiającego się na zakręcie...zrobisz filmik kiedyś?)

a schodzić Kredka nie potrafi? bzdura!, potrafi, tylko chce cię sobą zaabsorbować.i pokazać, że u was też się coś dzieje!
(właśnie jak to pisałam poczułam zapach ziemi...ziemia??? Enigma wykopała kwiatka :D pewnie chciała mi podarować ;D )
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Ja mam miękką wykładzinę , ale sie boję , ze krzywdę sobie zrobią , to w koncu 80-100 cm lotu . To nie koty .
A filmiku z wyrabianiem na zakręcie to nei zrobię . A wygląda to tak :
wersja 1) szczur łazi i nagle coś głosnie stuknie albo siegam reka po szczura . W tym momencie wszystko naokoło podrywa sie do lotu , szczur "pedałuje w miejscu "( powaga , jak w Tomie i jerry ! )i gdzies zasuwa i czasem nie wyrobi zakrętu .

wersja 2) Szczur łazi naokoło casity . Casita stoi na komodzie. Z casity jest wyjscie na podescik i zejscie na biurko . Z biurka jest zejscie półke w komodzie i dalej na lózko .
Na komodzie jest jakies 6-8 cm wolnego miejsca , i zakret za casite . Ten zakret trzeba koniecznie sprawdzic ! Teraz tam wcisnałem puszkę , zeby nie włazily w ten zakret , bo dalej konczy się komoda i nie wolno włazić .
Jak sie tam wejdzie , to trzeba sie wycofywać tyłem , bo obrócić się nie da . No i w miejscu samego zakretu jest tak mało miejsca , że zadek już na zakręcie , łeb za zakretem i nagle komoda się konczy .
I widzę takie WTF ??? w oczakach i rozpaczliwe przebieranie łapkami . Na szczescie ponizej jest łózko ;D Specem w tym jest Nicponia bo ona jest największa.

A wogole to stwierdziłem , że Kredka wygląda jak murzynka :D Bo od góry ma ciemne łapeczki a podeszwy ma rózowiutkie !

Florka odwaznie zaczeła zwiedzać łozko :)

Kolby to u mnei znikają w ciągu jednej nocy , chyba tej owocowej nei lubią .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Fotki !!!

Kredka "Look me in the eyes!" Kaszpirowski :
Obrazek

Szczuro-tutka . Florka niby taki mały szczurek, ale jak się rozciągnie ....
Obrazek

Nicponia :
Obrazek

Bałagan. Lubimy bałagan !
Obrazek

Proud of the dziura ! Budze się jednego ranka , a tu śliczny Kredkowy ryjek wystaje ....
Obrazek

W ukrytej kamerze .... Fotki zrobiłem wkładając komórkę pod podeścik i robiąc "w ciemno" :D
Obrazek

Obrazek

Na wybiegu . Na komodzie stoi Casita , i jest zejscie na biurko. Z biurka mozna wejsc na półke , a dalej na łózko :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod Casitą :
Obrazek
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Krejzoolek
Posty: 731
Rejestracja: pn kwie 06, 2009 1:44 pm
Lokalizacja: Mosina.

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Krejzoolek »

Kiki, Dusia [*][/color][/size]
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: sssouzie »

ah nicponia...to moja ulubienica ::) chociażby za to:
http://s169.photobucket.com/albums/u233 ... czen05.jpg

Paul, ile ty tych szczurów do TUTKI wepchałeś? 2? 3? :D
ah właśnie- odnośnie ilości, coś mi się o uszy obiło- czy dobrze słyszałam, że ci się wkrótce stadko powiększy?

a jeśli tak, zdradzisz nam kiedy? ;D

wycałusuj wszystkie po brzuchy- nicponiowe, kredkowe i florkowe ;)
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Florka jest tam tylko jedna : Naprawdę , restza nie wlezie do tutki i ma czarny ogon z rózowa koncówką (Kredka ) i w ciapki (Nicponia) . Więc kantów nie ma .

i tak , czekamy na Kropka (jakoś z imionami ostatnio problem ), kastracika . Braciszek Kredki z innego miotu .Chyba młodszy .

Mam fotki od Parampam , gdzie teraz przebywa , ale najpierw zapytam czy moge wkleić :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: sssouzie »

no to czekamy z niecierpliwością na zdjęcia ;)

ależ ten Kropek będzie miał...osobisty harem, to jest coś! :D
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

No własnie nie wiem jak z tym haremem, podobno straszny miziak z niego. No i podobno dziewuchy tłuką trochę kastratów , wiadomo zresztą , z dziewuchami żartów nie ma :D
Nicponia troszkę zmądrzała , ale Kredka nadal ma fiołki w głowie .Żadne na wołanie nie przychodzi , ale Nicponia to chociaz jak sie zawoła to zacznie sie ruszać i wylezie spod kołdry -to wiadomo gdzie jest .
A Kredka jest wiercipięta , wszedzie nosa wcisnie , tylko te rózowo czarne łapki widać .Albo pędzi przez klatkę , zgwałci po drodze Nicponię i pędzi dalej , a Nicponia nie kuma co sie stało :D
Florka jak to Florka ... Nawet ostatnio miała czelnośc deptac Nicponię :D Telepatycznie każę jej grubnąć i jeśc wiecej ale nie chce >:(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: zalbi »

http://s169.photobucket.com/albums/u233 ... czen01.jpg
czy ona ma taki wytrzeszcz zawsze? wiesz, że to nie wygląda za ładnie?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Nie ma takiego wytrzeszczu na zywo . To tylko tak wygląda od przodu i zdjęcia są z fleszem , to tez może dawać taką reakcję . Nic nie poradzę , że mi nosa wepchała w obiektyw :/
Tu ma normalnie :
Obrazek

Waciki mają takie trochę wytrzeszczone slepka ( od zawsze). Jakby Kredka miała tak dłuzej , to już bysmy wizytowali weta :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Paul_Julian pisze: Waciki mają takie trochę wytrzeszczone slepka ( od zawsze).
Znaczy chodzi mi , ze u wacika to nie jest nic niepokojącego, ale i innych jest .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: sssouzie »

z tego co mówisz to Nicponia taka sirotka wychodzi- no nie wierzę :D

przyjrzawszy się temu zdjęciu dojrzałam małą pracującą łapkę: http://s169.photobucket.com/albums/u233 ... czen06.jpg mnie zawsze rozbija na łopatki to ich zaparcie, toto małe a się upiera niczym osioł, jak nie zębami to łapkami- choćby i tylnimi sobie poradzi ::)

tak patrzę na ten pustostan pod casitą- może jakiś kartonik ze szmatkami im tam zainstalować? bo chyba to właśnie tamtędy wpadają za komodę? ja wiem, że jak im się tam spodobało, to przegryzą wsio, by się tam dostać (to tak jak z moim materacem było :D zaszywane 5 razy a Enigma maluch się wcisnęła i wygryzała odpowiednią dziurę na gabaryty Mu 8) )

Florka śliczniasta...eh ile ja bym dała za wacika- tylko no po prostu nie mogu. no nie mogu i kropka :-[

a te wytrzeszcze to ja też znam- chyba rzadko które zdjęcie z tak bliska nie pokaże wypadających perełek.

będą tłukły, będą, w końcu to panny z pazurem są!o!
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: Paul_Julian »

Planuję tam zamontowac pionową scianke , żeby po prostu nie wpadały za komodę . Bo Florka wpadała z drugiej strony , teraz tam sie nie da wejsc. Bo wpadały z tego słynnego zakrętu , o którym pisałem wczesniej.
Kartonika ze szmatkami im tam nie dam , bo tam jest schowek i tam można sobie siedzieć i myć ryjek :) i przejśc na buiurko , gdzie jest maaaaasa skarbów! I można wcisnac sie za casite i mieć radochę , bo stamtad nie da się wyciągnąć szczura ;D Wole mieć tam wolny dostęp , zeby w razie czego łatwo którąś wyciągnąć.

Wczoraj dostały po orzeszku laskowym . Florka wzieła dopiero jak reszta wzieła. Kredka gdzies swój zapodziała (ukryła :P ) i przybiegła "bo ona juz nie ma ! ".
Nicponia zaczeła skubać , potem jej coś nie pasowało w tym orzeszku. I siedzi i mysli nad nim , aż ją wziałem i zaglądam w dzioba czy nic sie nie stało.
Florka walczyła z orzeszkiem, ale jak tu gryżć orzeszka , który jest okrągły i nie ma jak zahaczyć ząbka !

Ale coś tam po nocy gryzły . Bałagan mają straszny , normalnie strach zajrzeć pod ten podest , co one tam wyprawiają ....
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Pawłowe szczursieny

Post autor: klimejszyn »

Paul_Julian pisze:Wczoraj dostały po orzeszku laskowym . Florka wzieła dopiero jak reszta wzieła. Kredka gdzies swój zapodziała (ukryła :P ) i przybiegła "bo ona juz nie ma ! ".
skąd ja to znam ;D
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”