Dickens - moje malutkie szczęscie

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Dickens - moje malutkie szczęscie

Post autor: Karenn »

Jesteśmy przyjaciółmi od paru dni ale już wiele nas łączy choćby to ze i ja i on lubimy sobie poleniuchować . Leżymy sobie oglądając tv on na mojej głowie albo brzuchu jest naprawdę wiernym towarzyszem. Wstając rano pierwsze co robię idę do kuchni zobaczyć jak się ma mój malutki mężczyzna . Zazwyczaj po przebojowej szczurzej nocy smacznie śpi. jeszcze przez cały czas kiedy jestem w łazience .Budzi się gdy zaczyna przygotowywać śniadanie . Stawiam jego klatkę na stole otwieram i hulaj dusza. Je z nami, wybieram mu soje z chleba jest to jego smakołyk czasem dostanie kawałek gotowanego białka kurzego ( nie wiem czy może ale lubi ) Przez około następne dwie godzinny siedzi mi na ramieniu i mizia mnie po poliku a to ogonem a to mordka ja w tym czasie sobie sprzątam i szykuje na obiad. Przechodzi czas na kawę .Dickens w tym czasie biega po wyznaczonym terenie
Dickens uwielbia spać pod bluzą na brzuchu albo w rękawie ostatnio zaczął podgryzać mi szelkę od stanika ale po lekkim dmuchnięciu w ta słodką mordkę odczepia się od niej. Po zostawieniu go na biurku biedny wpada w panikę rozpaczliwie szuka swojej właścicielki /Gdy tylko podejdę szybko na mnie wskakuje i od razu pod bluzę. Jest słodki fajnie jest wiedzieć ze za mną tęskni. Gdy czegoś się wystraszy a biega akurat po łóżku robi to samo szybciutko chowa się w moim ubraniu. Nigdy nie przypuszczałam ze taki malutki gryzoni da mi tyle pociechy. Ciągle jest zemną co jakiś czas wkładam go do klatki by skorzystał ze swojej kuwety i zjadł smakołyki przeznaczone tylko dla niego. Od 4 dni a mam go od 6 nie zrobił na mnie kupy za co jestem mu wdzięczna. Właśnie polizał mnie po palcu przebiegł przez klawiaturę , podbiegł żeby mnie podgryźć i wskoczył w rękaw. I jak go tu nie kochać. Tego podgryzania nie cierpię . Robi to z znienacka i prawie zawsze mnie tym wystraszy. Ale uwielbiam jak mnie liże po twarzy dłoni jest to fajne uczucie.
Co dzień zaskakuje mnie czymś nowym. Jeszcze nie biega w samopas po mieszkaniu .Boje się o kable i książki .
Jeszcze napewno dużo napisze na temat mojego pupila.
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: Dickens - moje malutkie szczęscie

Post autor: Karenn »

Dlaczego tu nie ma edycji ?? Tak dla jasności w poniedziałek będzie miał kolegę.
Awatar użytkownika
Nue
Posty: 1641
Rejestracja: wt wrz 30, 2008 9:35 am
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Dickens - moje malutkie szczęscie

Post autor: Nue »

Ale fajny kapturek, zupełnie jak moja Tchibo :D
Dobrze, że niedługo dołączy do niego kumpel, niech się oboje zdrowo chowają :)
[*] Mała Kawowa Apokalipsa... ciąg dalszy nastąpi. [/color][/size]

Gdyby szczury nie istniały, należałoby je wymyślić.
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dickens - moje malutkie szczęscie

Post autor: Jessica »

super,ze bedzie mial kompana :)śliczny jest ::)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
kulek
Posty: 1812
Rejestracja: śr cze 10, 2009 8:25 pm
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Re: Dickens - moje malutkie szczęscie

Post autor: kulek »

Fajny koleś z tego Dickensa :) A skąd kolega, jeśli można wiedzieć? Czekamy na zdjęcia ;)
Za TM: Febe, Mizia, Armia, Doris, Dylema
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dickens - moje malutkie szczęscie

Post autor: unipaks »

słodziak... :-*
będzie jeszcze bardziej szczęśliwy z tym kumplem :)
Dużo zdróweczka obu im życzę :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: Dickens - moje malutkie szczęscie

Post autor: Karenn »

Chciałam kupić brat Dickensa ( jeśli jeszcze będzie ) w sklepie zoologicznym. Na temat tego sklepu napisałam trochę w temacie http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=7212&start=405 , jest to zadbany sklep. Miałam w planach jutro po niego jechać . Jednak znalazłam ślicznego szczurka z Częstochowy to trochę da lekko ale może akurat ktoś będzie jechał i by mi go przywiezie. Czekam na odpowiedz od właścicielki czy jeszcze ma do oddania Agutka bo tak się nazywa :)
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dickens - moje malutkie szczęscie

Post autor: smeg »

Agutek to niekoniecznie imię, zazwyczaj określamy tak kolor szczurka - zdrobnienie od agouti ;)
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dickens - moje malutkie szczęscie

Post autor: smeg »

Z tego co patrzyłam, jeśli nie znalazłby się transport, dziewczyna mogłaby puścić szczurka konduktorką do Gdańska, bo jest bezpośredni pociąg Częstochowa-Gdańsk. Mogłabym Ci go odebrać w Gdańsku i wysłać drugą konduktorką, bo jest bezpośrednie połączenie Gdańsk-Koszalin albo Gdańsk-Kołobrzeg ;) Tylko że wyszłoby Ci 50 zł za całość, bo jedna przesyłka kosztuje 25 zł.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: Dickens - moje malutkie szczęscie

Post autor: Karenn »

O rany to strasznie dużo ! Czekam jeszcze na odpowiedz co do szczurka z Warszawy . Może było by bezpośrednie połączenie warszawa Koszalin i sama bym go odebrała. No i było by taniej .
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: Dickens - moje malutkie szczęscie

Post autor: Karenn »

Mamy drugiego szczurka od 4 dni. Dzisiaj z byłam u weterynarza bo zauważyłam ze Dickens ma dwie kropki na uchu i parę na ogonie okazało się ze ma świerzba. A Milton ma grzybicę :( Leczymy się .
Awatar użytkownika
Karenn
Posty: 61
Rejestracja: śr sty 27, 2010 8:30 pm
Lokalizacja: Kołobrzeg, Koszalin

Re: Dickens - moje malutkie szczęscie

Post autor: Karenn »

Moje kochane szczurki są nadal w trakcie leczenia. Przez pewien czas nie mogliśmy się przytulać zalecenie weta od dziś moje maluszki znowu swobodnie biegają po mnie i śpią w moim ubraniu.Koniec z izolacją. Są cudne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”