Majaki Nocne - doszczurzenie ekstremalne

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Sierotka Latisia i krasnoludki

Post autor: IHime »

Tralalalala, w piątek jadę po bidę. ;D Drobiazg, że mam do zrobienia trasę 500km. :-X
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Sierotka Latisia i krasnoludki

Post autor: IHime »

Pojechałam po jednego szczura. Przywiozłam czternaście. Dzisiaj moje dziewczę powiło 13 klusek. Sama jeszcze wygląda, jakby miała dziecięcy puszek na głowie, a już jest mamą. :(
Nawet nie wiedziałam, po jakie szczurzę jadę, wiedziałam tylko, że samiczka w ciąży. Jest zwykłą, słodką kapturką, bardzo drobniutką. Strasznie się martwiłam, że tuż po porodzie przenosimy ją gdzieś daleko z klusiętami i będzie tragedia, ale , tfu, tfu, wydaje się, że i ona i glizdki zniosły długą podróż. Chyba przed chwilą karmiła, na pewno u niektórych widziałam białe brzuszki, więc może będzie dobrze. Teraz sama popiła i pojadła, wypucowała się bardzo energicznie i ruszyła zwiedzać nową klatkę.
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne - Sierotka Latisia i krasnoludki

Post autor: ol. »

13 to sporo jak na młodziutką mamę, ale na szczęście jest już w domu, gdzie będzie miała najlepszą opiekę jakiej mamy potrzebują, a one już potrafią zrobić z tego dobry użytek:) Wszystkiego dobrego szczurzynce i jej pociechom - niech cała 14 zdrowo rośnie i zapuszcza korzenie :)

(IHime, znów małe glizdki u Ciebie ;D Kwik, kwik ;D )
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Sierotka Latisia i krasnoludki

Post autor: IHime »

Muszę się przyznać, że sentyment za Sardynkami z pewnością wpłynął na moją decyzję.
Trochę się martwię, czy zostawienie jej całego miotu nie było zbyt egoistyczną decyzją. Oby nie okazała się taką, która ma przykre konsekwencje.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - Sierotka Latisia i krasnoludki

Post autor: IHime »

Nowy Rok już pierwszego dnia sypnął prezentami. Całą trzynastką prezentów.
ObrazekLittle jelly-baby ratties! by Ivy Mae, on Flickr

Biedna, malutka mamusia. Czy jestem bardzo złym człowiekiem, jeśli mam ochotę nazwać ją Penelopą?
ObrazekLittle jelly-baby ratties! by Ivy Mae, on Flickr
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: Malachit »

Ojej...
Nawet nie wiem, co napisać ;D
A jak młoda mamusia sobie radzi z tą gromadką?
Wyszukiwarka nie gryzie
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: IHime »

Najchętniej by od nich uciekła gdzieś daleko, ale karmi. Pozwala mi je oglądać i dotykać, ale trochę się niepokoi, nawet jeśli zajmę ją jajkiem w drugim końcu klatki.
Nudzi się w klatce, gryzie pręty. Zabawę z piórkiem przyjmuje bardzo entuzjastycznie.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: Paul_Julian »

Penelopa bardzo pasuje wg mnie :) Niech cała gromadka i mamusia zdrowo rosną i szybko znajdą dobre domki!
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ol.
Posty: 6644
Rejestracja: wt gru 16, 2008 7:41 pm

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: ol. »

Żelusie czyste, wychuchane, zdrowo wyglądają :) 13 takich małych pisklaków obrobić i jeszcze siły mieć, żeby za piórkiem gonić ! Dzielna młoda kobietka :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: IHime »

Pisklaki rosną!
ObrazekLittle ratties, day 5 by Ivy Mae, on Flickr

ObrazekLittle ratties, day 5 by Ivy Mae, on Flickr
Awatar użytkownika
RastaMari
Posty: 57
Rejestracja: wt kwie 23, 2013 12:39 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: RastaMari »

Piękności <3 Takie delikatne toto i drobniutkie, można się rozpłynąć :)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: Malachit »

Jeżu co ty tu dajesz... ::)
Masz już podział na płcie? Jak tam lista rezerwowa? :P
Wyszukiwarka nie gryzie
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: IHime »

Wydaje mi się, że jest 7 dziewczynek i 6 chłopców, ale nie jestem dobra w te zgadywanki. ;)
Dwóch chłopców jest zaklepanych, chociaż jeszcze nigdzie nie dałam ogłoszenia. ;D
Oficjalnie ogłaszać będę po 14 stycznia, jak minie największe ryzyko ujawnienia się wad wrodzonych. Niestety, nic nie wiem o rodzicach, oprócz tego, że mamunia jest uroczą, otwartą i ufną samiczką. Dzieciarnia jest codziennie brana na ręce, liczona i kiziana, a ona pozwala!

Z gorszych wieści, pogarsza się stan Fufka. Jedno płuco z nieznanych przyczyn od pewnego czasu nie funkcjonuje, teraz wróciły problemy z drugim. Serducho słabe i nie reaguje za bardzo na leczenie. Do tego bilirubina wysoka, wątróbka mu się sypie. Słabiutki jest, ale jak się pojawia Sinlac albo Convalescence, to wcina, aż się uszki trzęsą.

Morti też ma lepsze i gorsze dni, ale ogólnie trzyma się lepiej od brata.

Starość chyba wreszcie dogania i Latkę, bo od kilku dni chodzi dziwnie skurczona. Podejrzenie zmian w kręgosłupie, jak u reszty rodzeństwa. Za to serce ma jak dzwon.
Ku mojemu zdziwieniu, jej kontrowersyjna uroda zebrała dzisiaj mnóstwo komplementów. Strasznie spodobała się mojej koleżance z pracy, która wcale fanką szczuractwa nie jest. Każda potwora... ;)

Cała sardynkowa banda skończyła 2,5 roku 4 stycznia. Impreza była skromna, ale były ciasteczka dla wszystkich. :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: Paul_Julian »

Jajku, Sardynki już mają 2,5 roku ? Przecież dopiero co spamowałas zdjęciami żelko-sardynek ! To już naprawdę powazny wiek, nic dziwnego, że i jakieś choróbska się czepiają :(
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne - żelki!

Post autor: IHime »

No, zleciało, nie wiadomo kiedy. Trochę boli, że Grosio nie świętował z nami. Jak to jest, że niektóre szczury aż tak zapadają w serce? W rozmowie z mężem stwierdziłam dzisiaj, że wciąż czekam na reinkarnację Blondyśki, ale jak dotąd żaden szczurzy charakterek się nie powtórzył, każde było wyjątkowe.

Za to Fufcio świętował tak:
ObrazekFuf by Ivy Mae, on Flickr

A bączki wyglądają tak:
ObrazekLittle ratties - day 8 by Ivy Mae, on Flickr
ObrazekLittle ratties - day 8 by Ivy Mae, on Flickr
ObrazekLittle ratties - day 8 by Ivy Mae, on Flickr
ObrazekLittle ratties - day 8 by Ivy Mae, on Flickr
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”