Majaki Nocne - doszczurzenie ekstremalne

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Majaki Nocne - doszczurzenie ekstremalne

Post autor: IHime »

Na Początku były dwa Majaki Nocne - duże i smutne, bo mieszkały same i nie miały potomstwa. Ten stan rzeczy trwał długo, bo mniejszy z dużych i chciał szczurka i bał się. W końcu duży się wkurzył i nabył maleństwa jako prezent pod Choinkę, żeby ten mniejszy nie spędzał całych dni samemu w domu.
I tak rodzinka powiększyła się o dwie szczurzynki - Blondysię i Gadusię. Dziewczynki są sklepowe i teraz, czytając Forum dopiero odkrywam, jakie niesamowite szczęście mieliśmy, że są kochanymi, delikatnymi i bardzo oswojonymi stworkami. Drugi raz nie będziemy ryzykować.
Szczurki prawdopodobnie nie są z jednego miotu, Blondyś jest o kilka dni starsza, ale większa była tylko przez pierwsze dwa tygodnie. Teraz jest śliczną, malutką, smukłą i niebywale zwinną półroczną szczurką. Mimo małych rozmiarów rozstawia tę drugą po kątach. I wcale nie jest blondynką, tylko kapturkiem aguti.
Gadułka (bo od początku miała dużo do powiedzenia/wypiszczenia) jest czarnym kapturkiem. Kiedy Blondyś lata po domu i znosi do klatki smakołyki, Gaduś tylko czeka i wyjada, co tamta przyniesie, dlatego ma trochę tłuszczyku (ale motywujemy ją do uprawiania sportu i mamy nadzieję, że jednak nie upasie się tak całkiem). Poza tym jest małą indywidualistką, co zawsze musi robić po swojemu i pierdółką, która co i raz z czegoś spadnie.
Obie panny są przekochane, chociaż uczucia okazują raczej, hmm... żywiołowo. Czyli podbiegają co chwilkę, wspinają się na ramię, dają buzi i uciekają dalej zwiedzać/demolować pokój.
Są też bystre, błyskawicznie nauczyły się przychodzić na wołanie po imieniu i grzechotanie pudełka z dropsami. ;D
A od kilku dni próbuję nauczyć je nowej sztuczki - obrotu, jeśli chcą dostać przysmak. I coraz częściej robią to z własnej woli!

Dziewczynki nie mają czasu na pozowanie, niezwykle trudno je upolować, bo albo wybiegają z kadru albo wtykają noski w obiektyw, dlatego mają mało zdjęć. Tutaj Blondyś zatrzymana silnymi argumentami (to było w styczniu, teraz jest większa):
Obrazek

Gadułka, kiedy była całkiem malutka, dopiero co przyniesiona i przestraszona:
Obrazek

Tak więc teraz są cztery Majaki Nocne. Ale te duże są bardziej, bo szczurki chodzą spać PIERWSZE (a byłam pewna, że będą chrobotać całymi nocami)!
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: Jessica »

IHime pisze:Na Początku były dwa Majaki Nocne - duże i smutne, bo mieszkały same i nie miały potomstwa.
przypominam ze nie powinno sie rozmnazac Ogoniastych,aby uniknac chorob i wad genetycznych. rozmnazanie to nie zabawa. prosze o wiecej fotek ::) duzo zdrowka dla pociech :-*
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne

Post autor: Ogoniasta »

tosiakks pisze:
IHime pisze:Na Początku były dwa Majaki Nocne - duże i smutne, bo mieszkały same i nie miały potomstwa.
przypominam ze nie powinno sie rozmnazac Ogoniastych,aby uniknac chorob i wad genetycznych. rozmnazanie to nie zabawa. prosze o wiecej fotek ::) duzo zdrowka dla pociech :-*


tosiakks, IHime pisze o sobie i TŻcie/wspólokatorze (dwóch osobach ;))


Śliczne dziewuszki! :)
Poprosimy o więcej zdjęć! ;D
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: sssouzie »

Ogoniasta pisze:
tosiakks pisze:
IHime pisze:Na Początku były dwa Majaki Nocne - duże i smutne, bo mieszkały same i nie miały potomstwa.
przypominam ze nie powinno sie rozmnazac Ogoniastych,aby uniknac chorob i wad genetycznych. rozmnazanie to nie zabawa. prosze o wiecej fotek ::) duzo zdrowka dla pociech :-*


tosiakks, IHime pisze o sobie i TŻcie/wspólokatorze (dwóch osobach ;))

padłam :D :D :D


śliczne śliczne... zobaczymy je w aktualnych rozmiarach? ::)
...czyż nie dobija się koni...?
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: Jessica »

ha ha ha ha hah wybaczcie :) osłabłam :) ha hah ahahahaha O0
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne

Post autor: Ogoniasta »

tosiakks pisze:ha ha ha ha hah wybaczcie :) osłabłam :) ha hah ahahahaha O0
:P
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne

Post autor: unipaks »

świetne masz te szczurzynki! :)
u nas też jest tak , że niebieściak wciąż przybiegał po dokładki , ale ich nie zjadał , natomiast Fini odłożone rarytasy przechwytywała , a ona nie ma we zwyczaju zostawiać na później , co widać gołym okiem niestety :P
wygłaszcz ogonki od nas :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: Jessica »

Ogoniasta pisze: tosiakks napisał(a):ha ha ha ha hah wybaczcie :) osłabłam :) ha hah ahahahaha O0



:P
ja juz po prostu jestem przewrazliwiona na tym punkcie ::) 8)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Majaki Nocne

Post autor: Ogoniasta »

tosiakks pisze: ja juz po prostu jestem przewrazliwiona na tym punkcie ::) 8)


W sensie rozmnażania kundelków?? :) To zrozumiałe! Ja też...ale nie widzę powodu "upominania" kogoś w temacie, w którym ktoś wyraźnie pisze, że ma dwie dziewuszki. ;) No chyba że już prowadzimy tak daleko idącą profilaktykę. ;D :P
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: IHime »

;D OMG, przepraszam, nie chciałam, żeby coś zabrzmiało dwuznacznie. Tak, te dwa duże stwory to ja i mój mąż własny, osobisty.
Od początku wiedzieliśmy, że naszych dziewczynek nie będziemy rozmnażać, z wykształcenia jestem genetykiem i wiem, jakie to by było ryzyko. Zresztą, to nie na moje nerwy, za bardzo bym się martwiła o ciężarną ukochaną szczurkę, a potem o potomstwo. Dziękuję, nie zamierzam próbować.
Majaki Nocne rozmnażają się wyłącznie przez adopcję i niedługo będzie ich już SZEŚĆ!
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: Jessica »

IHime pisze:Majaki Nocne rozmnażają się wyłącznie przez adopcję i niedługo będzie ich już SZEŚĆ!
łooooooooo to super! GMR atakuje:) ::)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: IHime »

tosiakks pisze:
IHime pisze:Majaki Nocne rozmnażają się wyłącznie przez adopcję i niedługo będzie ich już SZEŚĆ!
łooooooooo to super! GMR atakuje:) ::)
GMR przeszło w fazę ostrą objawiając się GBC, które chwilowo zostało załagodzone, bo nowa klatka będzie dostarczona w poniedziałek. Teraz tylko czekam, aż odzyskam samochód i będę mogła pojechać po lokatorki. ;D

Miało być więcej zdjęć, więc są. Najpierw Wielkanocna Uczta - dziewczyny pierwszy raz dostały jajko w skorupce. Były przeszczęśliwe, bo jajko to u nas odświętne danie w ogóle, a takie z utrudnieniami jest podwójnie satysfakcjonujące.

Miszyn Imposible: donieść jajko do klatki lub wszamać na miejscu. ;)
Obrazek

A to już z dzisiaj, przed chwilą - Blondysia zawsze próbuje wsadzić nosek w obiektyw, kiedy aparat łapie ostrość.
Obrazek

Cykoria zatrzymała ją na tyle, żebym zdążyła cyknąć dwie foteczki.
Obrazek

Obrazek

Gadusia miała dzisiaj humor pt. "mieszkam za kanapą, nie zawracaj mi ogona" i pozwoliła sobie zrobić tylko jedno zdjęcie, w czasie transferu zza kanapy do toalety.
Obrazek
kamilka
Posty: 248
Rejestracja: śr sie 26, 2009 8:55 pm
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: kamilka »

Fajniutkie szczuraski :D Ibys ie dobrze chowaly :)
Pozdrowka
Obrazek[*] Fifi, Didi Eli z nami już nie ma lecz w sercach zawsze pozostaną [*][/b]
sssouzie
Posty: 2692
Rejestracja: sob gru 20, 2008 5:33 pm
Lokalizacja: Nasielsk
Kontakt:

Re: Majaki Nocne

Post autor: sssouzie »

charakterne panny :D

całusy ślemy dla kapturkowych dziewczyn :-*

i co, wniosła jajco do klatki? ::)
...czyż nie dobija się koni...?
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Majaki Nocne

Post autor: IHime »

O, tak, charakterki to one mają.
Blondysia jest przesłodką uwodzicielką, ale jest przy tym małą torpedą, destruktorką i uparciuchem. Gadusia jest spokojniejsza, ale z ludźmi chce mieć kontakt na swoich warunkach, tylko kiedy to ona ma na to ochotę (i jest wtedy kochana).

Jajko było trochę za ciężkie, żeby Gadusia mogła je wnieść do klatki, więc zjadła pół, a wtedy Blondysia je ukradła i zaniosła na górę. ;P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”