Słodziaki moje

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Słodziaki moje

Post autor: manianera »

Dziś zawitałam na forum, czas najbliższy pochwalić się dziewuszkami ;D .
Leia i Stefan (to drugie imię to efekt oglądania "Odlotu") są u nas od dwóch miesięcy i jestem w nich absolutnie zakochana. To nasze pierwsze szczuraski, kupione w zoologu - nie bijcie!!! Ja już wszystko wiem i teraz jestem mądra, ale jak pisałam w przywitaniu - szłam za radą posiadacza wielu szczurków no i efekty opłakane. Co nie zmienia faktu, że swoich słodziasów nie zamieniłabym za nic w świecie...
Ponieważ mój luby podkradł aparaty wraz z zawartością wyjeżdżając na tydzień, zdjęcie będzie tylko jedno i to sprzed miesiąca:

Obrazek

Od tego czasu urosło się panienkom niesłychanie, ale linię jako tako trzymają (tylko dzięki dużej ilości ruchu, bo uwielbiam je karmić smakołykami ;) ).

Krótko o nich:
Leia ( na zdjęciu po prawej, czarnuszka)
Miziak i śpioch. Od początku kocha wbijać się nam pod ubrania i tam dumać nad konstrukcją wszechświata (tak obstawiam). Na wybiegu (wielki tapczan ze stertą pudeł itp. połączony półką z ławą) pobiega, pobiega i chwilę po tym zalegnie w kącie by przysnąć. Wyjątek - gdy któreś z nas położy się na tapczanie - wtedy następuje automatyczna aktywacja, skok na równe nóżki i bieg w kierunku pańcia lub pańci. Po porcji pieszczot oczywiście zawładnięcie całą dostępną powierzchnią podciuchową (rękawy, bluzy, kaptury, nogawki). Na próby wyciągnięcia spod bluzy (głupio iść do klopa ze szczurkiem...) reaguje wrzaskiem i fochem.
Ostrożna, jak nie wie czy coś jest bezpieczne, wysyła Stefkę na zwiady i czeka co będzie. Wobec gości zachowuje dystans, w wyjątkowych sytuacjach strzela focha i śpi mi pod pachą na znak, że ona się im nie pokaże i koniec. Przy drugiej wizycie gościa (z założenia - gościa szczurkolubnego) łaskawie udziela swojej atencji, przy odrobinie wytrwałości gościa zakochuje się bez pamięci.
Dziurkacz - ze wszystkiego oprócz ukochanego hamaczka robi durszlaki.

Stefan, na zdjęciu po lewej (nie mogę się połapać w nazewnictwie odmian, dla mnie ona jest ślicznie bura)

Kiedy do nas trafiła była niesamowicie bojaźliwa, wszystko ją przerażało, w ogóle nie chciała wychodzić z klatki ani być dotykana. Złapanie jej na wybiegu wymagało dużego samozaparcia, bo tempo miała zabójcze no i obłęd w oczach. Martwiliśmy się strasznie, ale uznaliśmy, że co jak co, ale swoją inteligencję ma, jest malutka i dobrze traktowana - "odchucha się". Faktycznie - wymagało to trochę zachodu, specjalnych względów i wymyślania technik budujących jej poczucie bezpieczeństwa, ale obecnie - to ona pierwsza wyskakuje z klatki, wchodzi na ręce, zapoznaje się z gośćmi. Jest typowym ADHD-owcem, wszędzie jej pełno, skacze, biega, wdrapuje się i szaleje. Wiecznie zaczepia Leię, co tamtą doprowadza do szewskiej pasji. Do dzisiaj nie jest entuzjastką miziania i głaskania - musi mieć akurat szczególną ochotę. Okazuje jednak swoją przyjaźń, bo biega za nami gdzie się nie ruszymy, wskakuje pod ciuchy, uwielbia być blisko. Bardzo szybko nauczyła się przychodzić na zawołanie - taki z niej mądrasek :) . Obecnie odważna aż do przesady - wszędzie pierwsza, wszystko musi sprawdzić, duże wysokości, chodzenie po linie - nic jej nie przeraża!

Och, ja bym mogła tak długo i intensywnie, ale na razie dość...
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
matrix360
Posty: 2385
Rejestracja: pn paź 26, 2009 8:34 pm

Re: Słodziaki moje

Post autor: matrix360 »

A ja tylko będę czekać na zdjęcia >:D
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słodziaki moje

Post autor: LaCoka »

Chyba odwrotnie ;D po prawej jest Stefan (agouti) a po lewej Leia (czarnuszek), si? ;)
Maluchy cudowne, wyglądają prawie jak moje Chiyo i Keiko, też dwa kaptury agutkowy i czarny ;)
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Słodziaki moje

Post autor: manianera »

Obiecuję, będą, ja się dopiero rozkręcam :)
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Słodziaki moje

Post autor: manianera »

Od godziny zarejestrowana i już wyszło, że mylę kierunki... Cóż mogę powiedzieć...dzięki za poprawkę :) !
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Słodziaki moje

Post autor: Jessica »

witam Poznaniankę :) i szczurki ::)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Słodziaki moje

Post autor: LaCoka »

manianera pisze:Od godziny zarejestrowana i już wyszło, że mylę kierunki... Cóż mogę powiedzieć...dzięki za poprawkę :) !
Zdarza się najlepszym ;) moja koleżanka swego czasu na sprawdziany z geografii pisała sobie na ręku krzyżyk i dopisywała "północ, południe, wschód, zachód", to dopiero talent ;D
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Słodziaki moje

Post autor: manianera »

Jeszcze wygrzebałam jedno zdjęcie, niestety tylko Stefana i słabej jakości, ale za to aktualne...

Obrazek

I dodatkowo ich pałacyk ;)
Obrazek
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Słodziaki moje

Post autor: manianera »

Po powrocie z krótkiej wizyty u rodziny stwierdziłam, że moje szczurasy po "samotnej nocy" zrobiły lekki sajgon w klatce... Czas na wiązanie kolejnego sznurka, bo hamak dynda. Fascynujące, że po raz drugi przegryzły (stawiam na Leię, w pełni zasługującą na miano gryzonia) ten sam sznurek, jakby innych nie było (a są ;) ). Teraz jednak udają niewinne i radośnie figlują na łóżku (Leia ma rujkę... ::) )
Rzeczony wyjazd okazał się jednak owocny dla zwierzyny, bo uzbroiłam się w zaciski plastikowe, stare ubranka dziecięce (na gniazda, tunele itp) i dużo zieleniny. Z tego ostatniego cieszą się już w tej chwili, bo wcinają liście od rzodkiewki. Mimo to mają wyraz mordeczek pod hasłem "Pańcia, nie wyjeżdżaj więcej!"
A mi żal, że im nie mam czym zdjęcia pstryknąć... :-[
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
Awatar użytkownika
mmik
Posty: 47
Rejestracja: pt kwie 30, 2010 5:13 pm

Re: Słodziaki moje

Post autor: mmik »

Piękne szczuraski :)
Ze mną Hugo, Aro i Marcus
Moje ogoniaste dzieci: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=26305

U mojej sis Pointa, Maniek i Spasiba
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=26381
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Słodziaki moje

Post autor: IHime »

Moje dwie pierwsze szczurki to też czarnulka i agutka, nawet usposobienie mają podobne. ;D
Pozdrawiam piękne szczurze panienki i ich opiekunkę.
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Słodziaki moje

Post autor: Zorlis »

Kolejna Poznanianka, jak miło :)

Chłopy moje nie chcą się wyłamywać i też pozdrawiają śliczne samiczki :P
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Słodziaki moje

Post autor: unipaks »

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Zupełnie jak nasza Dżuma! :D (I u nas są kapturki, czarny i agutkowy)
Niech twoje ogonki rosną zdrowo i szczęśliwie! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Venefico
Posty: 543
Rejestracja: czw maja 06, 2010 2:30 pm
Lokalizacja: Karpacz

Re: Słodziaki moje

Post autor: Venefico »

Śliczne ogony :)
Obrazek Carly Obrazek Przylepka Obrazek Chico

Obrazek Rajka, Sky , Łatka, Pulpi
Awatar użytkownika
manianera
Posty: 1474
Rejestracja: czw maja 06, 2010 4:58 pm
Lokalizacja: Września/Warszawa

Re: Słodziaki moje

Post autor: manianera »

Dzięki wszystkim za zachwyty! Szczurki od Was wymiziam, przekazując im w ten sposób jakie są piękne!

Żeby się nie wydało, że uważam, że rozumieją co się do nich mówi... ::)
Widzę Twoją gwiazdę, ale podążam za swoją. [B. Hellinger]
Słodziaki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”