Gem, Chris, Alan i Nicky.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Gem, Chris, Alan i Nicky.

Post autor: Chyna »

Witajcie po długiej przerwie.

Gem. Gem jest najstarszy, ma prawie dwa lata. Husky. To spokojny Dzieciak, chomikuje jedzenie - niemal wszystko znosi na dół wilii. Za chwilę ją Wam pokażę. I oczywiście Dzieciaki :) Mieszka z Chrisem, Chris to maleństwo, ma ok. miesiąca. "Zwykły" Szczur ale jaki niezwykły >:D Jest u nas od niedawna i oprócz tego, że mocno zdziczały ciężko cokolwiek więcej na razie o Nim napisać.

Alan jest nieco starszy od Chrisa, ma około 2 miesięcy. Jest u Nas od 3 października. Z racji tego, że Gem ma zapalenie płuc a Chris też coś niewyraźnie... (Gem na Baytrilu + Beta Gluken, Chris na OxyVecie w małej dawce, Baytril dla takiego chłopaka za ciężki!) Alan nie mógł do Nich dołączyć. Jest w osobnej klatce w innej części pokoju. Że pokój niewielki to dałam klatkę na sofę. Alan jest bardzo podobny z wyglądu do Chrisa. Nie boi się ludzi, jest aktywny, chętnie wychodzi. Dopóki nie dołączył nowy - czyli przez tydzień - starałam się codziennie z Nim być chociaż godzinę do dwóch. Nosiłam pod bluzą.

Dziś dołączył kolega od tego samego właściciela. 8) Maleństwo, też ok. 4 tygodni. Połączenie fuzzy'ego z dumbo - wygląda uroczo bo uszki ma typowe dla dumbo zaś sierść nietypową przez to skrzyżowanie, taki meszek, ale ogólnie jest to sierść, nie taki delikatny mech jak dla typowych fuzzów. Nie jest łysy! Ciekawa jestem, jak będzie się to rozwijało.

Pazurki pokazał już pierwszego dnia! Przez większość niedzieli siedział w domku, nie wychodził, bał się. Aż tu nagle wieczorem przełamał lęk, chciał dominować Alana, zaczął Go kłaść na plecy (takie chuchro a proszę bardzo!), śmiałyśmy się z Mamą i aż ciężko było uwierzyć.

Tak, że na razie są dwa osobne stadka, gdy Opaki z jednego się wykurują będziemy łączyć.

Stopka, którą chciałam wstawić ale się nie udaje:
Obrazek

Gem:
Obrazek

Gem i Chris:
Obrazek
Obrazek

Chris:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Alan:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęć bezimiennego jeszcze nie ma, nie chcę straszyć lampą błyskową malucha, postaramy się zrobić w dzień.

Ach, i jeszcze rzeczona klatka-willa:
Obrazek

Ta po lewej, tak, jak pisałam, została przeniesiona na sofę.

Pozdrawiam! 8)
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: IHime »

Chłopaki są klasycznie, po szczurzemu, piękni!
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: Chyna »

IHime pisze:Chłopaki są klasycznie, po szczurzemu, piękni!
Dziękuję w Ich imieniu!

Szczurki w ogóle są piękne. Wszystkie.
Awatar użytkownika
Domcia2605
Posty: 81
Rejestracja: czw sty 14, 2010 3:41 pm
Lokalizacja: Żagań

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: Domcia2605 »

Szczury Ludzi Lodu
Każdy ma czasem takie chwile, że chciałby się wczołgać pod łóżko i czekać na jakiegoś potwora.
Zaszczurowiona od 13. I. ;)
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: Ogoniasta »

Chyna, na tym forum również nie popiera sie kupowania szczurków z pseudohodowli :( Co niestety robisz nagminnie :-\ Pomimo tego, że wiesz doskonale z czym to się wiąże i dlaczego nie powinno się tego robić :-X Smutne to jest... :(
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: Chyna »

Ogoniasta pisze:Chyna, na tym forum również nie popiera sie kupowania szczurków z pseudohodowli :( Co niestety robisz nagminnie :-\ Pomimo tego, że wiesz doskonale z czym to się wiąże i dlaczego nie powinno się tego robić :-X Smutne to jest... :(
Teraz zacznie się tutaj?

Już mi daliście popalić na poprzednim forum. Czerpiesz satysfakcję z wygarniania mi tego, co zrobiłam, nie wystarczyło, że miałam dość i po 4 latach usunęłam konto?
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: Nina »

Chyna, ale to tylko Twoja zasługa, że ludzie reagują tak jak reagują.
Dorosła z Ciebie kobieta, a nie widzisz tak łatwej do zrozumienia sprawy...
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: Ogoniasta »

Chyna pisze: Już mi daliście popalić na poprzednim forum. Czerpiesz satysfakcję z wygarniania mi tego, co zrobiłam, nie wystarczyło, że miałam dość i po 4 latach usunęłam konto?
Chyna... ::) chcielibyśmy tylko żebyś pojęła w końcu, że to co robisz jest złe..nikt nie karze ci usuwać konta, uciekać itp Każdemu należy się szansa na poprawę..ile tych szans wykorzystałaś? ;) Uwierz, żadnej z tego satysfakcji nie mam...a zwyczajnie mi smutno...że osoba będąca tyle lat na forum kupuje szczurki w pseudohodowlach, kiedy tyle bid szuka kochającego domku i taki mogłby mieć u Ciebie. :)
Pragnę wierzyć w to, że dotrze to do Ciebie w końcu...z całego serca Tobie tego życzę :)

Wrzucaj fotki, opowiadaj o swoich ogonkach.... :) ..a przy kolejnej chęci na doszczurzanie pamiętaj, że są bardziej właściwe miejsca niż pseudohodowle i sklepy zoologiczne ;)

A jak tam zdrówko maleństwa? Poprawiło się??
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: Chyna »

Nina pisze:Chyna, ale to tylko Twoja zasługa, że ludzie reagują tak jak reagują.
Dorosła z Ciebie kobieta, a nie widzisz tak łatwej do zrozumienia sprawy...
A może przyjdzie tutaj połowa tamtego forum i akcja zacznie się na nowo?

O to chodzi?

Aż do momentu aż pękną mi wszystkie wrzody i stąd też odejdę?

Nie możecie mi już dać "świętego spokoju"?

Z ZOOloga już nie wezmę choćby mnie wołami ciągnięto. Wierzcie mi czy nie wierzcie, już mi to jest całkiem obojętne. Hodowca (ok. "pseudohowca"), gdybym pojechała do niego do domu, jak już tutaj napisałam, może wtenczas byłoby inaczej. Ale pewnie nie. Po aferze ze sklepem jak widać ciągnie się jak smród za gaciami. Myślę, że robienie mi "autoreklamy" i ciągłe kopanie w tyłek sprawia Wam tyle radości co Monte. A ja słabnę coraz bardziej.

Usunięcie konta prowadzonego przez 4 lata nie kosztowało mnie mało.

Ale Wam jest mało, wciąż mało.

___

Ogoniasta: dwie szanse. Trzeciej nie było. A warunki panujące na tamtym forum były nie do opisania. Nie mogłam tego znieść.

Tak, dotarło. Zresztą są teraz cztery Szczurki i jest OK. Gdy Gem i Chris będą zdrowi połączę Młodych z Nimi.

A jeśli przyjdzie mi do głowy kiedyś wziąć szczurka kolejnego to wezmę od kogoś, zaadoptuję.

Już, OK?

Możemy zamknąć tę kwestię?
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
Ogoniasta
Posty: 2285
Rejestracja: wt lut 10, 2009 11:17 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: Ogoniasta »

Chyna pisze:
A jeśli przyjdzie mi do głowy kiedyś wziąć szczurka kolejnego to wezmę od kogoś, zaadoptuję.

Już, OK?

Możemy zamknąć tę kwestię?
ok ;) Trzymam za słowo ;)

Jak ten czarnuszek? Zdrowieje?
Ze mną:Mary,Serduszko,Brie,Odyseja i IliadaHS,Berta,Xavi
W sercu:Meggy,Pampuszek,Fibi,Rossa,Vilemo,Sasha,CelicaSR,Lexi,SeventhHeaven,Delicja,Izzie,Lily,Muffinka,FoxyLady,Brook,Brandy,
Shandy,Lucynka,Whisky,Bajka,Daisy,Morelka,Impala,Tessa,Tequila
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: alken »

Chyna pisze: Już mi daliście popalić na poprzednim forum.
Czytam Twój temat, nie wiem, może ktoś Cię dręczył na PW, czy coś, ale w temacie to ja tam widzę grupę ludzi którzy pomagali i służyli dobrą radą przez cztery lata, odpowiadali na najbardziej trywialne pytania, wspierali w trudnych chwilach, nie tylko tych związanych ze szczurami; Angels, Wuwuna, Leyla, nie wiem, ja bym nie miała w niektórych momentach tyle cierpliwości co one. Na pewno nie do "człowieka z internetu".

No i historia Twoich chłopaków. Tyle cierpienia, chorób, śmierci. Doświadczyłaś tego na własnej skórze. Wiesz dobrze, że ich krótkie życie i okropna śmierć jest winą bezmyślnie rozmnażających szczury, a mimo tego kupujesz w sklepie i od pseudo, PŁACISZ tym ludziom żeby robili tak dalej. Nie rozumiem, naprawdę.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: Chyna »

Ogoniasta: możesz trzymać za słowo.

Tak, Chrisowi lepiej :)
Dzisiaj będzie powtórka antybiotyku.

-*-

alken: niestety szczurki adoptowane również mogą cierpieć. Oczywiście nie mówię: i tak cierpią i tak cierpią więc co za różnica, nic nie usprawiedliwia brania ze sklepu czy od pseudohowcy. Napisałam Ogoniastej, że już tego nie zrobię i pomimo, że możecie mi nie wierzyć - tak będzie.

AngelsDream ma więcej cierpliwości niż... nie wiem jak to można porównać :), m.in. Layla, Viss, wuwuna - świetne dziewczyny, wszystkie służyły zawsze radą i wsparciem. Nie twierdzę, że nie! Wręcz przeciwnie, jestem Im bardzo wdzięczna.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: alken »

Chyna pisze: Napisałam Ogoniastej, że już tego nie zrobię i pomimo, że możecie mi nie wierzyć - tak będzie.
No to masz nasze zaufanie i tego nie zniszcz :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: Chyna »

alken pisze:
Chyna pisze: Napisałam Ogoniastej, że już tego nie zrobię i pomimo, że możecie mi nie wierzyć - tak będzie.
No to masz nasze zaufanie i tego nie zniszcz :)
Nie zniszczę.

Jeśli będę chciała stać się opiekunką nowego szczurka - zaadoptuję jednego z tych, które szukają domów. :)
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Gem, Chris, Alan i chwilowo bezimienny.

Post autor: Chyna »

Byliśmy na zastrzyku w Legwanie. Doktor Czerski właśnie wychodził, ale została lekarka, wiedziała co i jak.

Dała Mu ponownie Oxytet LA (tak, machnęłam się, myślałam, że dokładna nazwa to OxyVet) i stwierdziła, po osłuchaniu, że jest całkiem dobrze (Pan Czerski w piątek nic nie słyszał w płuckach/oskrzelach, zero) i że sześciodniowa kuracja antybiotykiem jest wystarczająca. Jednak wzięłam jeszcze jedną dawkę na wypadek, gdyby zastrzyk było jednak powtórzyć po 3 dniach.

Gema wzięłam na osłuchanie: czyściutko :D

Bezimienny nadal jest bezimienny ale to się wkrótce zmieni.
Czekam, aż z Chrisem będzie już super a bezimienny podrośnie ciut i zaczynamy akcję: łączenie. Pewnie za tydzień/dwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”