Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Stało się. Mimo smutku, że trzeba było małego oddzielić już od mamy i siostry, zapakowaliśmy świniaczka do transportera i przywieźliśmy wczoraj do domu. Noc spędził zagrzebany w kocyku, dziś rano kocyk zabraliśmy, żeby go trochę zachęcić do zwiedzania i jedzenia. Od razu zaczął wcinać. Mimo że jeszcze nie przyzwyczaił się całkiem do nowego lokum, jest już bardzo oswojony z człowiekiem, wyjątkowo spokojny i miziasty. Ze szczurów żaden nie był tak spokojny, no może Węgiel ewentualnie dawał tak ze sobą wszystko robić ;)

Drodzy państwo, przedstawiam Wam Baranka!

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Baranek otrzymał imię jeszcze od mojej mamy, kiedy ledwo co pojawił się na tym świecie. Mama zawołała "O, jaki to baranek!". Jego siostra i mama mają proste futerko, więc się wyróżniał. "Robocze" imiona malców (siostra nazywa się Kawa) zostały nadane, kiedy nie mieliśmy jeszcze pojęcia o płci. Dziwnym trafem płeć okazała się zgodna i tak już zostało. Nie umiałabym nazywać Baranka inaczej ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Duana
Posty: 121
Rejestracja: sob maja 02, 2015 8:16 am

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Duana »

O rety, ale on ma świetne umaszczenie ;D
Szczury zza Odry: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46541 czyli poznajcie moje niemieckie stadko!
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: IHime »

Świetny, jakby dwie różne połówki maski założył!
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Megi_82 »

Świneczek cudny :D
Niech się chłopak chowa zdrowo :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: unipaks »

No prześliczny ten Baranek!Niech zdrowo się chowa i prędko doczeka równie udanego towarzystwa! :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Dziękuję za komplementy w imieniu Baranka :)
Nieśmiały jeszcze z niego chłopak. Czasem trudno złapać, ale schwytany nie wyrywa się i potrafi naprawdę długo siedzieć na kolanach, kiedy się go głaszcze. Żarłoczny jest bardziej niż 3 szczury razem wzięte (ale świnki mają inny sposób odżywiania), a bobczy... no, bez komentarza, ile to bobczy. Małe stado szczurze nie miało tylu bobów w klatce po tygodniu, ile on ma po 2 dniach. A przecież ma być jeszcze drugi wieprzek :o
Ale maty w klatce wcale nie gryzie - grzeczniejsze to od szczura ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Duana
Posty: 121
Rejestracja: sob maja 02, 2015 8:16 am

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Duana »

A jak z zostawianiem za sobą bobków jak chodzi po pokoju?
Szczury zza Odry: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46541 czyli poznajcie moje niemieckie stadko!
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Na razie robi tam, gdzie czuje się najbezpieczniej, czyli w klatce. Pod ukochanym kocykiem, ew. przy paśniku z sianem :)
Ale zobaczymy, jak mu się zwyczaje zmienią, gdy się oswoi, no i jak drugi chłopak będzie robił, bo pewnie jak szczury uczą się od siebie nawzajem.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Malachit »

Jeeeej, jaki słodziak, jakie ma wielkie łapki ;D pewnie jeszcze malutki jak na świniaka... ciężko mi sobie wyobrazić takiego na żywo :P
Dobrze, że do was trafił, w domu bez zwierza jest tak... pusto.
W końcu one też potrafią pocieszać ;)
Wyszukiwarka nie gryzie
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Malachit, jest jeszcze malutki, to dzieciak, niewiele ponad 3 tygodnie. 234 g dopiero waży :) Ale już przegonił siostrę, która urodziła się od niego większa.
O, będzie widać na zdjęciu, jakie to małe - wprawdzie mąż ma wielkie łapy, ale myślę, że skalę da się ocenić prawidłowo ;)

ObrazekObrazekObrazek
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: IHime »

To ostatnie zdjęcie powinno wisieć wszędzie, gdzie ludzie potrzebują poprawy humoru. W szpitalach na przykład, a poradnie zdrowia psychicznego mogłyby w ogóle zamknąć podwoje. ;) Rozkoszniaczek!
Awatar użytkownika
Duana
Posty: 121
Rejestracja: sob maja 02, 2015 8:16 am

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Duana »

valhalla to gabarytowo masz na razie szczura, nie świniaka ;D
Szczury zza Odry: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46541 czyli poznajcie moje niemieckie stadko!
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: valhalla »

Duana, i to małego szczura - moje ogony ważyły średnio po 600 g :D

IHime - tak jest! Ja patrzę na niego i od razu się uśmiecham. Kochany z niego maluch.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
emdzej
Posty: 39
Rejestracja: czw kwie 23, 2015 12:40 pm
Kontakt:

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: emdzej »

Jaki słodki prosiaczek :) . A to ostatnie zdjęcie, cuuuudo ;D
"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś"
Emdżejowo: http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=46584
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rozpieszczury i Rozpłaszczury: 4+2, Frodo nas opuścił...

Post autor: Malachit »

Jeeeej, to trzecie zdjęcie aż podesłałam swojemu tżowi, niech też się uśmiecha ;D
Co za słodziak, a najlepsze, że mój Ifryt wygląda identycznie, jak się go tak trzyma! Wiedziałam, że on nie jest do końca szczurem ::)
A bardzo ten Baranek hałasuje? Mam uraz do świnek przez to, że mojej koleżanki świnka ciągle piskała, przestawała tylko jak jadła :P
Wyszukiwarka nie gryzie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”