Futrzaste Stadko <:3 )~~

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: harleyquinn »

Gratuluję dumnego wieku :D
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Dziękuję :)
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

We wtorek (02.12.2014) odszedł mój kochany Milky :'(

Obrazek
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: margot1408 »

Przykro mi :(
Dla Milkiego [*]
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: Megi_82 »

:( Przykro mi strasznie :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Spokojnie żyjemy, w sumie taka tam rutyna, z szczurkami się bywa, wszystko jest dobrze :)

Cherry miała wczoraj operację usunięcia gruczolaka mlekowego, ładnie się goi i wszystko jest ok :)
Elentari ma we wtorek usunięcie gruczolaka + sterylizacja (ma 2 latka).
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Długo mnie tutaj nie było, najczęściej można mnie zobaczyć w grupach na facebooku... 14 kwietnia odeszła Elenka, miała zapalenie przysadki mózgowej, leczenie Dostinexem/Cabasere (jak było gorzej to już zwiększona dawka była), furosemidem, Encortonem nie przyniosło poprawy, 2 razy dostawała sterydy które pomagały chwilowo. Niestety, nie udało się.

Śpij dobrze kruszynko [*]
Obrazek

W wieku 3 lat, 4 miesięcy i 25 dni odeszła kochana Lucynka. Leć do swojej siostry Miodynki i reszty sióstr.
Obrazek

Obecnie mam 6 stadka, Cherry, Gryzię, Szarika, Jamajkę, Mary i nowego członka szczurzej rodziny Sheltera :)
Ma 2 miesiące i 11 dni, obecnie mieszka tylko z Szarikiem i wysterylizowaną Gryzią, ponieważ jest jajcarzem :D Za 2 miesiące planowana jest kastracja :)

Obrazek
Obrazek
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: Megi_82 »

Dwie takie straty :( Lucynka piękny wiek, ale Elenka chyba jeszcze dość młoda była... przykro mi :(

Golasek cudny :) Jak został przyjęty? :) Wycałuj stadko :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Megi, Elenka miała 2 latka i 4 miesięcy.

Shelter został bardzo miło przyjęty, Szarik i Gryzia go lubią, nigdy go nie dominowali :) Czasem mają dosyć Sheltera bo ten tak bardzo uwielbia się bawić, a oni za bardzo nie mają chęci :P Za jakieś 2 miesiące idzie na kastrację i będzie mieszkać razem z resztą, z Cherry, Jamajką, Mary i oczywiście z Gryzią i Szarikiem :) Na pewno po kastracji będą problemy z łączeniem, Cherry zawsze każdego nowego mieszkańca dominowała, a co z Mary i Jamajką, to nie wiem, bo to są ostatnie dziewuszki które były przygarnięte i pobite przez Cherry przy łączeniu :D Tak, Cherry jest alfą.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Megi, Elenka miała 2 latka i 4 miesięcy.

Shelter został bardzo miło przyjęty, Szarik i Gryzia go lubią, nigdy go nie dominowali :) Czasem mają dosyć Sheltera bo ten tak bardzo uwielbia się bawić, a oni za bardzo nie mają chęci :P Za jakieś 2 miesiące idzie na kastrację i będzie mieszkać razem z resztą, z Cherry, Jamajką, Mary i oczywiście z Gryzią i Szarikiem :) Na pewno po kastracji będą problemy z łączeniem, Cherry zawsze każdego nowego mieszkańca dominowała, a co z Mary i Jamajką, to nie wiem, bo to są ostatnie dziewuszki które były przygarnięte i pobite przez Cherry przy łączeniu :D Tak, Cherry jest alfą.
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: margot1408 »

Szkoda Lucynki i Elenki, bardzo mi przykro :( Rzeczywiście Lucynka dożyła pięknego wieku...
Łysolek jest prześliczny, może Cherry trochę zmięknie jak go zobaczy? Cieszę się, że Cherry nadal trzyma stado pewną łapką, mimo wieku - oby jak najdłużej! Pamiętam, jak ustawiała moje dziewczyny, kiedy wszystkie były jeszcze maluchami :)
Trzymam kciuki za łączenie i żeby guzek Cherry się nie powiększał :-*
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

Z Cherry źle, leczyła na zapalenie ucha... dodatkowo przedwczoraj zadławiła się trawą (po co ją dałam na diggin box), po parunastu minutach, polepszyło się jej, jednak podejrzewałam obrzęk mózgu czy wylew... Ledwo chodziła, ale jadła, piła..

Teraz parę godzin temu ją zastałam "śpiącą" nie wiem jak długo tak leżała, leżała po prostu, leży i leży. Oczka reagują, myła się na leżąco, drapała się, potrząsała główką, ale i tak leżała... Mogłam z nią robić wszystko, obracać... po prostu jest "rośliną"... Prawdopodobnie guz przysadki mózgowej lub zaawansowane zapalenie ucha (a przecież leczymy). No i jak wspomniano wyżej, udar albo wylew przez te chwilowy brak oddechu (o mało nie odeszła). Pojechałam z nią do weterynarza, została w hospitalizacji. Dostała sterydy, zwiększoną dawkę kabergoliny, antybiotyki... nie zadziałały... Podjęłam decyzję... pomogłam jej odejść ;(

Z weselszych wieści... zdjęcia obecnego stadka

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
margot1408
Posty: 350
Rejestracja: wt lip 06, 2010 10:01 am
Lokalizacja: Warszawa/Łódź

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: margot1408 »

O nie :'( Taki nieszczęśliwy wypadek... Strasznie mi przykro. Trzymaj się :-*
[/color]
[*] Sonia, Maksiu, Frideluch, Lotka, 3N: Nessie-Serdelek, Maleństwo, TurboNorka - mój prosiaczek i dwie szare śliczności: Uszatka i Puchatka, Rudasek, Myszorek[/b]
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: madziastan »

[*] Dnia 16.10.2015 odeszła Mary [*]

Ponad miesiąc temu, podejrzewałam przysadkę u niej. Włączyliśmy Cabaser w mniejszych dawkach, po paru dniach jej stan się pogorszył, stała się 'rośliną'. Zwiększyliśmy dawkę Cabaseru + steryd i bardzo jej to pomogło, normalnie skakała, biegała wspinała się, była sobą. Teraz 2 dni przed śmiercią znowu jej się pogorszyło. Dawałam Cabaser z nadzieją że się jej poprawi - niestety zmarła następnego dnia. Leć malutka.

Ogólnie u stada wszystko dobrze.

Gryzia dzielnie się trzyma, w wieku 2 lat 10 miesięcy przeszła operację guza na szyi, potem pojawił się ropień pod żuchwą, wszystko wyleczyliśmy :) Obecnie za półtora tygodnie skończy 3 latka!!

Szarik ma 2 latka i 2 miechy, przytył się strasznie. Odchudzamy go!

Jamajka po stracie siostry Mary daje radę :) Jest zdrowa.

Mam od niedawna nową szczurzynkę która nazywa się Mała (nie wiem jak ją nazwać nadal) :D
Przedstawiam wam Małą. Ma 5 miesięcy :D Jest łysa jak Shelter ale uszka ma dumbiaste ::) W ten weekend miała sterylkę.

Obrazek

No i od Dulcissmy mam braci :D Henia i Kropusia!

Obrazek
Obrazek

Mają po pół roku :)

Mam 2 stada :D

Gryzia, Mała, Jamajka i Szarik oraz Shelter, Kropuś i Henio
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Futrzaste Stadko <:3 )~~

Post autor: diana24 »

Gryzia to twarda babka :) oby tak dalej :)
Mizianko dla całego stada :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”