Urwisy by Gadom ;)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Urwisy by Gadom ;)

Post autor: Gadom »

Witam wszystkich.

Na początku zacznę ze kiedyś miałem już szczurki, ale wtedy było się gó*** nie miało się internetu i nie wiedziało co i jak, wiec najpierw miałem Jednego szczurka nazywał się Max, dożył około 2lat i musiał zostać uśpiony z powodu raka wątroby, w pewnym momencie zaczęły po nim aż chodzić jakieś czerwona robaczki ;/ Później miałem kolejnego takiego samego w sumie, bo oba jak teraz wiem to były kapturki ;) Ze nie miałem pomysłu tez to był Max:P o tez dożył około 2 lat, ale miał raka płuc i pod koniec życia był spanikowany szukał mnie i ciężko oddychał tez trza było go uśpić :(
Zdjęcia jak dobrze kojarzę tego drugiego szczurka :
ObrazekObrazekObrazek

A wczoraj nabyłem dwóch już nie długo 6 miesięcznych braci ;) chłopacy są super, jeden w trakcie drogi uspokoił się położył się na plecach wywalił jaja i spał ;) Drugi wyskakiwał z pudełka do mnie na ręce i trochę na rekach spał;) Panowie pozwiedzali klatkę coś zjedli, napili się i obecnie jak widzę panowie słodko razem śpią w koszyczku ;) Imion na razie nie maja muszę im coś wymyślić ;)

Oto panowie w trakcie drogi :
ObrazekObrazekObrazek

A to panowie już w domku ;) :
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek

A tu jeden z panów złapany na jedzeniu smakołyku w postaci rurek waflowych ;)

A tu mała ich zabawa chyba z mała sprzeczka :
http://www.youtube.com/watch?v=1rUoIjg0hm0

Maluchy są u mnie od wczoraj, będąc w kartoniku,później w klatce nic żadne nie kichał, jedynie wieczorem z 2-3 razy usłyszałem kichniecie, ale stwierdziłem ze może coś im do noska się dostało i parskną itp. Dzisiaj w ciągu dnia jak byłem w domu od czasu do czasu nieraz usłyszałem jak jakiś parskną,najczesniej jak prowadził pielęgnacje lub coś jadł. Ściółkę i jedzenie okazało się maja taka sama jak używała dziewczyna która mi je przekazała, także rozmawiam z nia na ten temat mówi ze one przeziębione nie były a raczej u mnie tak szybko by się nie przeziębiły, na razie pierwszym podejrzanym wykluczając na razie przeziębienie była gałązka jabłoni w aucie,może na niej coś było co drażniło noski urwisów, wyjąłem przed chwila i będę jutro obserwował co i jak . Jak kichanie z dnia na dzień będzie się nasilać trza będzie iść do weterynarza;/
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: Paul_Julian »

To może być kichanie stresowe, bardzo częste na początku. Nowe miejsce, nowe zapachy... Powinno przejśc za kilka dni, możesz im do poidełka dosypać dużą szczyptę wibowitu junior.

Chłopacy w podróży wyluzowali totalnie :D Fajnie , ze to kapturki, spora część osób woli niebieskie dumbo od zwyczajnych "krówek" . I chłopaki wyglądaja na identycznych :D
Co do imion to na pewno jakies Ci przyjdą do glowy.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: Gadom »

Paul_Julian mówisz ze stres? Bo ja obiecywałem sobie ze nie będę dmuchał na zimno to nie są zwierzątka z porcelany, a jednak wyszło co innego :P Jedno imię przyszło mi Dexter ale nie wiem czy pasuje :P
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: Paul_Julian »

Jakby sie pojawilo gruchanie, ćwierkanie , gwizdanie , to wtedy idź do weta. No i oczywiscie jakies oslabienie, czy "robienie boczkami" ( takie bardzo wyrazne, ciężkie ruszanie boczkami przy oddychaniu).
Poobserwujesz i zobaczysz . Zaden wet nie powinien dac leków na kichanie, najpierw trzeba sprawdzić przyczynę .
A skoro są od wczoraj to najbardziej tu pasuje stres . Mogą miec też porfirynę , to taki wyciek o kolorze krwi z nosa czy oczek.

Moje tez sobie kichną np. po czyszczeniu futerka , albo jak coś wlezie do nochala. Czlowiek kicha też :) Byle sie nie pogarszało.

A na filmiku widac, jak jeden stara sie zdominowac drugiego. Staje bokiem na łapkach i jest wielki, i rozdaje kopniaki :D No i kładzie na łopatki.
Fajne te pulpety.

I tu masz imiona http://szczury.org/viewtopic.php?f=7&t=16958 Może coś Ci wpadnie w oko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: Gadom »

Ok będę zwracał uwagę, a pytanie z innej beczki czy flesz aparatu może szkodzić szczurkom? Bo robiłem im zdjęcia na moim biurku i były w ciemnym miejscu wiec flesz się włączył, one nic se z tego nie zrobiły ale wole zapytać. I drugie pytanie czy to normalne ze szczurki zgrzytają se ząbkami ?
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: Paul_Julian »

Flesz nie szkodzi, ale staraj sie nie robic im fotek "prosto w gały" . Tu http://szczury.org/viewtopic.php?f=11&t ... ilit=flesz jest temat.
A zgrzytanie to oznaka zadowolenia lub bólu. W Twoim przypadku pewnie zadowolenia. Mogą do tego pulsować oczka ( tak się wybałuszać). Z tego co pamiętam mięsnie szczęki są jakoś blisko mięsni oczu i to dlatego. Ale głowy nie dam jak to jest dokładnie.
Tu http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=10&t=2917 poczytaj, przyda się :)

U góry jest szukajka (kazdy dział ma własną ) , to sprawdzaj rózne rzeczy najpierw tam :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: Gadom »

A co do objawów co pisałeś z tym kichaniem ze wtedy do weterynarza, gruchanie tzn? bo trochę nie wiem jak to wygląda? albo ćwierkanie? bo gwizdanie rozumiem jak oddychając to słuchać gwizdanie?
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: Paul_Julian »

Tu jest dobry filmik http://www.szczury.org/viewtopic.php?p=739494#p739494 I cały temat jest wlasnie o dziwnych dźwiękach.
I tu http://www.youtube.com/watch?v=AQV5SCCyEEo tez jest filmik , od mniej więcej 00:20 slychać gwizdy i chrumkanie chorego szczurasa.
To jest tak charakterystyczne, że od razu skojarzysz , ze to coś dziwnego. Normalnie zdrowe szczurki sobie niuchają i to trochę slychać.
Nie martw sie na zapas :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: Gadom »

Pytam już z ciekawości gdyby coś ;) A mam właśnie jedno pytanie, bo szczurki adoptowałem, maja 6 miesięcy nie boja się człowieka,ale np biegają po łóżku,ja leżę,chodzą mi po ręce i zawsze obojętnie który przejdzie mi po ręce już czuje mokra obsiusiał mnie:P i za każdym prawie przejściem przez rękę:P czemu tak? I druga sprawa biegają po mnie, ale nie dają się głaskać, ani nie są chętni do brania na ręce, czyżby jeszcze nie do końca mi na razie ufają? I nawiasem kurde dzisiaj ciągle słyszę jak nagle schodzą i coś ciągle jedzą :P Dałem im karmę około 20 a zaraz nic nie biedzie już :P A następną porcja to rano na śniadanie nasypanie karmy :P

A tu wybieg nocny, poznawanie biurka i upatrzenie sobie jednego kata do spania ;) :
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: valhalla »

Obsikują Cię, żeby pokazać, że jesteś ich ;) Przecież to nie Ty masz szczury, to szczury mają Ciebie ;D

A oswajanie może trochę potrwać, zwłaszcza, że to już nie są maluszki, więc cierpliwości - będą jeszcze chciały być brane na ręce i głaskane, trzeba tylko trochę nad tym popracować, zaufają Ci.
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: Paul_Julian »

Jak zjedzą to nie będą miały. Moje tez ciągle jedzą :D Czytałem, ze szczur powinien zjeść 1 łyżkę stołową karmy dziennie. Może na razie jedzą, "bo jest, bo może później nie dadzą".
No i pewnie do funkcji "jedzenie" dojdzie funkcja "spanie" :D
Nie wszystkie szczurki dają sie złapać i głaskać , niektóre mają "wazniejsze sprawy" . Najwazniejsze, żeby się nie bały i żeby dały się złapac do weta :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: Gadom »

Jeden szczuras dzisiaj postanowił skoczyć sobie z biurka na podłogę ;/ Mam nadzieje ze nic mu nie będzie ;/ nie zapiszczał,zaczął zwiedzać pokój ale wystraszył mnie cholernie
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: Gadom »

Dodam ze u szczurków nic się nie zmienia, nadal warjuja , ostatnio dostają obiadku jak np makaron czy ryz z marchewka a dzisiaj małą sałatka warzywa marchewka,ogórek,papryka. Martwi mnie ciągle te ich kichanie, co jakiś czas któryś kicha, te kichanie z dnia na dzień się nie nasila, może wieczorem parę razy więcej kicha, ale świstów żadnych się słychać,jedzą,pija warjuja nie są osowiałe.Czyżby ciągle jeszcze reagowały tak na nowe miejsce,zapachy itp? Jeżeli tak to jeszcze podłogi nie zwiedzały a tam więcej innych zapachów:P
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
Awatar użytkownika
dolby_surround
Posty: 283
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:27 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: dolby_surround »

Wybacz porównanie, ale na moje panikujesz jak młoda matka przy pierwszym dziecku ;) Myślę, że to wciąż stres. Niektóre ogony długo się przyzwyczajają do nowych warunków (nawet kilka tygodni). Masz inne zwierzęta w domu? Może ich zapach je drażni? Może to przez odświeżacz powietrza, który jest u ciebie stosowany? Może pokój jest mało wietrzony? Przyczyn może być wiele i nie ze wszystkim trzeba od razu biec do lekarza. Weterynarz to też w pewnym sensie stres dla nich, dlatego dopóki nie ma świstów, gruchania itp., to warto z tym poczekać. Dałeś im Vibovitu do poidła, jak radził Ci Paul_Julian?
A do notorycznego spadania/skakania z wysokości radzę się przyzwyczaić, bo to chyba hobby. Byle nie lądowały na plecach, bo to może się kiepsko skończyć.

I witam w gronie szczęśliwych posiadaczy szczurów :)
Obrazek
Dolby-surrounded by rats - przygody moich dziewcząt
Awatar użytkownika
Gadom
Posty: 388
Rejestracja: sob sie 06, 2011 9:44 pm
Lokalizacja: Piechowice
Kontakt:

Re: Urwisy by Gadom ;)

Post autor: Gadom »

dolby_surround pisze:Wybacz porównanie, ale na moje panikujesz jak młoda matka przy pierwszym dziecku ;) Myślę, że to wciąż stres. Niektóre ogony długo się przyzwyczajają do nowych warunków (nawet kilka tygodni). Masz inne zwierzęta w domu? Może ich zapach je drażni? Może to przez odświeżacz powietrza, który jest u ciebie stosowany? Może pokój jest mało wietrzony? Przyczyn może być wiele i nie ze wszystkim trzeba od razu biec do lekarza. Weterynarz to też w pewnym sensie stres dla nich, dlatego dopóki nie ma świstów, gruchania itp., to warto z tym poczekać. Dałeś im Vibovitu do poidła, jak radził Ci Paul_Julian?
A do notorycznego spadania/skakania z wysokości radzę się przyzwyczaić, bo to chyba hobby. Byle nie lądowały na plecach, bo to może się kiepsko skończyć.

I witam w gronie szczęśliwych posiadaczy szczurów :)
Nie no tu masz racje z panika jak młoda matka ;P Moja natura ze przejmuje się za bardzo na zapas ;) No mam jeszcze psa, odświeżacza powietrza nie mam w pokoju, a pokój jak tylko możliwe jest wietrzony i obecnie 24h otwarte okno ;) Nie nie dawałem Vibovitu bo sam już trochę twierdze ze za bardzo panikuje. No skoczył z biurka a z łózka ciągle się boja zejść ;P
ze mną :Dexter
za TM : Max I [*],Max II [*][/i],Wielki Wojownik Sheldon, Wojownik cichy bohater Dexter[*] ;([/i]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”