Lubelskie Dziewczyny ;)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jamajkaaa
Posty: 286
Rejestracja: czw lis 10, 2011 4:00 pm
Numer GG: 5917402
Lokalizacja: Lublin

Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: jamajkaaa »

Witam wszystkich użytkowników forum! Do tej pory prowadziłam wątek moich szczurasów na forum SPSu, ale że ostatnio działy się tam dziwne rzeczy i forum zostało wyczyszczone - przez co straciłam cały swój wątek... postanowiłam przenieść się tutaj.

Mam na imię Karolina i pracuję jako nauczycielka języka angielskiego w przedszkolach, poza tym jestem na ostatnim roku studiów - zarządzania. Od zawsze uwielbiałam zwierzaki i otaczałam się nimi na tyle na ile pozwalali mi rodzice 8) Szczurki miałam już kilkanaście lat temu, jako dziecko, jednak wtedy nie miałam zielonego pojęcia o ich prawidłowym trzymaniu i kiedy patrzę z perspektywy czasu to widzę że niestety nie spełniałam wszystkich ich wymagań...

Obecnie są ze mną 3 dziewczyny: Molly, Rubi i Nala. Przygodę z nimi zaczęłam w zeszłe wakacje. Molly i Rubi mam od "hodowcy" z allegro..kupując je nie wiedziałam jeszcze że nie należy popierać takich domowych "hodowli" i że tyle szczurów na forach czeka na domy..

Molly
Urodziła się 30.07.2011 roku, więc nie ma jeszcze roku, ale i tak jest najstarsza ze stada. Jest także najodważniejsza i najbardziej proludzka - non stop siedziałaby na kolanach, bawiła się z ręką, chodziła po ramieniu :) Bezbłędnie reaguje na imię i cmokanie - przybiega momentalnie gdzie by nie była. Jest typową grubaśną kluchą to przytulania! W stadzie jest zupełnie bezkonfliktowa, jest również bardzo grzeczna pod względem wybiegów - nie niszczy. Ogromny żarłok, za smakołyk zrobi wszystko ;D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rubi
Rubi urodziła się 20.08.2011, jest troszkę młodsza od Molly. Rubi także jest świetnie zsocjalizowana ale jest inna niż Molly, kiedy ma nastrój można ją wytarmosić do granic możliwości, ale są dni kiedy w ogóle nie ma ochoty być brana na ręce. Przez długi czas była alfą w stadzie, teraz walczy o pozycję z najmłodszą członkinią stada - o której zaraz, ale wciąż ma zadatki na szefową i lubi mieć wszystko pod kontrolą i ustawiać resztę :P Jeśli chodzi o wybiegi - niesamowity niszczyciel. Wejdzie wszędzie, zniszczy wszystko 8) ale wyraz pyszczka - jak u uśmiechniętego bobasa, sprawia że nie można się na nią złościć ;D
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nala
Najmłodsza w naszym stadzie jest Nala, adoptowałam ją w zimie z interwencji straży miejskiej w Warszawie - kiedy to 15 szczurów zostało wystawionych na śmietnik... Przyjęłam umowną datę urodzin Nali jako 20.10.2011. Nalka jest szczurem który chodzi własnymi drogami. Jeśli chodzi o jej stopień socjalizacji to zależy on od jej nastroju mam wrażenie, bo bywa tak że siedzi non stop na moich kolanach i kiedy zechcę mogę ją wziąć na ręce, głaskać itd, a bywają i takie dni że biega jedynie za łóżkiem czy pod szafą i nie ma mowy żeby ją skłonić do przyjścia na ręce... Z charakteru jest damulką - brzydzi się wszystkiego co mokre i brudne - zawsze je tak, żeby nie pobrudzić wąsów, nie daj Boże pyszczka...jak się uda zjeść pomidora bez brania go w łapki to jest idealnie. Po wszystkich mokrych owocach czy warzywach pędzi na hamak lub jeśli jest na wybiegu to na moje łóżko i wyciera dokładnie łapki. Jak na szczura ze śmietnika przystało 8) Niszczycielem jest umiarkowanym, raczej bliżej jej do Molly niż do Rubi w tej kwestii. W stadzie zachowuje się bardzo ładnie, aczkolwiek ostatnio zaczęła jej się marzyć pozycja alfy, stąd sprzeczki z Rubi, ale wszystko pod kontrolą. W przeciwieństwie do Molly i Rubi nie w głowie jej pozowanie do zdjęć - dlatego zawsze ma ich najmniej.
Obrazek
Obrazek

Towarzyszami dziewczyn są 2 psy: Emilka (biało - beżowa) i Alex (czarno - biały). Emilka ma 8 lat i jest najmądrzejszą i najkochańszą sunią świata. Wszystko to chyba przez wdzięczność za to z jakich warunków ją zabraliśmy. Uratowaliśmy ją ze wsi, z miejsca gdzie jako 4 miesięczny szczeniak była bita, na widok ludzkiej ręki sztywniała i sikała pod siebie, ponadto była niesamowicie zarobaczona, zapchlona i zakleszczona..i to w wielkim skrócie :'( Natomiast Alex ma 5 lat, też wzięliśmy go ze wsi ale on przynajmniej nie był bity..ale czekało go życie na łańcuchu. On też jest bardzo kochany, aczkolwiek inteligencją nie grzeszy :P i straszny szczekacz!
Obrazek

Pierwszy wpis uważam za zakonczony :) Mam nadzieję że spodoba Wam się moja gromadka ;)
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: Malachit »

Piękny zwierzyniec, i jakie małe modelki (zwłaszcza Molly) :D i ten wzrok "dałaś mi kiwi to daj mi zjeść!"
A Nala widać ma śmietnikową traumę i teraz do końca życia chce być czysta ;)
i psiaki jak do siebie pasują (zawsze musi być ktoś mądry i ktoś... niekoniecznie mądry)
buziaki dla całego zwierzyńca!
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
klaudia1234
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 07, 2012 9:03 pm

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: klaudia1234 »

sa przesliczne.....tylko pozazdroscic:) zdjecia sa mega fajne az ma sie ochote patrzec bez konca na twoje ogonki ;D
Awatar użytkownika
jamajkaaa
Posty: 286
Rejestracja: czw lis 10, 2011 4:00 pm
Numer GG: 5917402
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: jamajkaaa »

Dzięki za miłe słowa ;)
Malachit, z psami masz chyba rację, gdyby oba były super mądre to by było za dobrze :P
klaudia1234, zdjęcia robi moja siostra, ostatnio nie miała czasu bo jest właśnie w trakcie matur, ale męczę ją żeby zrobiła dziewczynom nową sesję jak już będzie po :P
Awatar użytkownika
klaudia1234
Posty: 100
Rejestracja: pn maja 07, 2012 9:03 pm

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: klaudia1234 »

to czekam z niecierpliwoscia na nowa sesje:)fotki pokazałam mojemu chlopakowi tez bardzo mu sie podobały:) te pyszczki sa takie słodziutkie :P
Awatar użytkownika
_runa_
Posty: 1048
Rejestracja: czw maja 15, 2008 1:12 pm
Numer GG: 6256121
Lokalizacja: z Nimi po drugiej stronie tęczy też jestem czasem
Kontakt:

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: _runa_ »

Witajcie spowrotem w sieci :)
Uściski dla lublinianek.
ze mną:HenanYaraThujaRufioNamViggo
pamiętam zawsze: gwiazdki wokół tęczy <:3)~
Awatar użytkownika
jamajkaaa
Posty: 286
Rejestracja: czw lis 10, 2011 4:00 pm
Numer GG: 5917402
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: jamajkaaa »

Witaj runa ;)
kluchy wyściskane ;D
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: renett »

Prześliczne te Twoje dziewuchy, a pierwsze zdjęcie Rubi rozbrajające :D
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
*Delilah*
Posty: 2040
Rejestracja: pt lut 01, 2008 2:37 pm
Lokalizacja: krk

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: *Delilah* »

Sympatyczne Dziewczyny :D
Czekamy na ciąg dalszy
(ahhh, jak zazdroszczę pięknych fotek :) )
+ Anioły:Banshee,Buba,Carphata,Cirilla,Dziabaducha,Jacuś,Kokarda,Kroova,Layla, Lilitu,LordKlaklon,Masumi,Mushishi,Nefilim,Noktula,Pudlich,Runa,Rosalka,Sandija,Shiloh,Shirin,
Spirulina,Rubin,Trebuszka +
Na moim ramieniu:PaniFujibe~
Awatar użytkownika
Fuzia
Posty: 476
Rejestracja: pn lip 18, 2011 8:03 am
Numer GG: 13888145
Lokalizacja: Polkowice

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: Fuzia »

Drugie zdjęcie Rubi jest przesłodkie ;D . Pierwsze zresztą też , ale w tym drugim to się zakochałam ;D .
Piękne panny , mizianka i całuski !
Zapraszam do nas (link w podpisie) ;)
Majka , Tośka, Kuleczka

Za TM : Zosia vel Mała [*], Mika [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34871 <- Wpadajcie często :*
Awatar użytkownika
jamajkaaa
Posty: 286
Rejestracja: czw lis 10, 2011 4:00 pm
Numer GG: 5917402
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: jamajkaaa »

Dziękuję ;D Jakoś Rubi przeważnie zbiera wszystkie komplementy :P szkodnik paskudny ::)
Awatar użytkownika
Lilien
Posty: 681
Rejestracja: pn mar 12, 2012 2:31 pm
Numer GG: 8356274
Lokalizacja: Lubartów/Lublin

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: Lilien »

Jakie piękne dziewczynki i jaka profesjonalna sesja zdjęciowa!
Molly jest przepiękna. Ma taki słodki niewinny pyszczek :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: xiao-he »

Jakie są śliczne! wszystkie i pieski i szczurki :D , ale to zdjęcie http://imageshack.us/photo/my-images/198/dsc0171xt.jpg/ sprawiło że spadłam z krzesła i zakochałam się w Rubi. To chyba najsłodsze zdjęcie i najsłodszy ciur pod słońcem :-*
Wymiziaj i wyczochraj ode mnie całe stadko! ;D
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
jamajkaaa
Posty: 286
Rejestracja: czw lis 10, 2011 4:00 pm
Numer GG: 5917402
Lokalizacja: Lublin

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: jamajkaaa »

Lilien, Molly dziękuje za komplemet ;)
xiao-he, Rubi na tym zdjęciu robi to co zawsze kiedy weźmie się ją w ten sposób na ręce - liże, co rzeczywiście jest strasznie słodkie ;D szczurasy wymiziane :)
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Lubelskie Dziewczyny ;)

Post autor: emi2410 »

Jakie cudne panny! :-* :-* :-* Zakochałam się w nich i w tych pięknych fotkach. ::) Ale moje serce całkowicie skradła Rubi. ;D Toż to moje szczurze marzenie! :D Jak już będę się doszczurzać znów, to chcę taką klusię. ;) Ukradnę! Sesesesese! ^-^ Wymiziaj koniecznie ode mnie. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”