Paint it Black

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Paint it Black

Post autor: Arau »

Czas się w końcu przedstawić:)
Rok maniakalnie cierpiałam na brak stworzonka w domu... No, jedno jest, ale chłop się nie liczy. Niestety żyję z alergikiem... Koty, psy - odpadają. Do gryzoni miałam zawsze sceptyczne podejście - je, śpi, je, śpi... Mało interaktywne zwierzątka. Ale Luby mój często o swoim dawnym szczurku opowiadał (nie bić go, to było 15 lat temu, kiedy świadomość była niewielka, a i dostęp do informacji ograniczony;)) i mnie zaintrygował. Więc, może... szczur? Jego alergia na gryzonie występuje w stopniu minimalnym.
Taka już jestem, że jeśli mam się za coś zabrać, to najpierw czytam, szukam, sprawdzam. Jaka klatka, jaka karma, jaka ściółka? Toteż trafiłam na to forum. No, przecież tylko poglądowo, nie spieszy się... No i masz. Trafiłam na ogłoszenie Hinolde. Są dwa. Czarne. Młode. Samce. W Łodzi. Sprawa pilna, od ręki... I tak w poniedziałek 18 czerwca wylądowały u mnie dwa Diablątka - Alukard i Belzebub;D
Od samego początku szczurki były ruchliwe, garnęły się do nas, zero stresu. Klateczka, tymczasówka mała, żal mi ich było - od razu je puściłam. Zeskoczenie z RTVki na której stała klatka zajęło Alkowi dwie godziny. Bubuś odważył się po dwóch dniach. W tej chwili nie ma miejsc w które się nie da wejść. Samce miały być spokojne i mało piętrowe? Cóż, moim tego chyba nikt nie uświadomił. Na kolankach są tylko przelotowo. Jak sobie złapiesz, to chwilę pomiziasz. Z kanapy na parapet, z parapetu na kaloryfer, po ramieniu na stół... Ulubione miejsce - kuchenny śmietnik. Po setnym wyjęciu Czarta z lepkich resztek kefiru, założyłam im cokoły (Ha, ha! Nie wejdziecie!) Problem? Żaden problem. Po uchwytach szafki - hyc, hyc, hyc - na blat.
Straty póki co niewielkie:
Obrazek
Co tam kanapa i tak stara, do wymiany... Nieco gorzej było z klawiaturą, z odgryzionym kablem nieco ciężko było pisać...
Bracia, jak to bracia, rodzeństwo musi się tłuc. Alek z postrzępionym uchem, Bubuś z rozciętą wargą... A potem leżą wtulone, jak gdyby nigdy nic:)
Nie mogę powiedzieć, radości wiele;)
Porcyjka zdjęć (a uchwycić skubańce ciężko, oj ciężko...)

Obrazek
Masz coś dla nas?

Belzebub:
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ale o co chodzi?

Obrazek

Obrazek
Daj pestkę!

Alukard:
Obrazek

Obrazek
Już? Pogłaskałaś? To daj pestkę!

Obrazek
No i o tym właśnie mówię!

Obrazek
Szczur nie ma nawet chwili prywatności...

Obrazek
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
akzi
Posty: 3941
Rejestracja: pn sty 11, 2010 12:22 pm
Lokalizacja: W W A

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: akzi »

ale dorodne samce :D

słodkie dwa czorty :)

wymiziaj !
Obrazek

Za TM : Marysia Tutuś Kleo Gucio
Mała Mi uciekła ... :( Melina ma się dobrze w nowym domku
Awatar użytkownika
szop
Posty: 120
Rejestracja: sob paź 29, 2011 4:03 pm

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: szop »

prześliczne czarnuszki i jakie błyszczące futerko :D
ze mną: Lilo i Sophie

zapraszam wszystkich:
Szczury Szopa - http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33688
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: julek2000 »

Ale cuda! ::)
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: Arau »

Jeszcze jedno zdjęcie Belzebuba (vel Bubusia, vel "Jak Żeś Ty Cholero Znowu Tam Wlazł?!")
Obrazek
Douczamy się;)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
julek2000
Posty: 120
Rejestracja: pn mar 05, 2012 1:28 pm

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: julek2000 »

A jaką mają przepiękną sierść! :o
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: Arau »

No sierść im się ślicznie w słońcu mieni:) A jak o nią dbają, ho, ho, myją się jak koty, godzina z okładem na higienę :D

Wczoraj moje kochanie o mało nie przerobił ich na futerka. Kabelek od podkładki chłodzącej do lapka - zjedzony. Po rozłożeniu kanapy, okazało się co robią Czorty jak znikają z pola widzenia. Wspólnymi siłami pożerają materac. A ja się zastanawiałam czemu mi tyle gąbki fruwa po mieszkaniu ::) Ręce opadają ;x

W poniedziałek przeprowadzka do nowej klateczki, bo jeszcze się szczuraski kiszą w małej. Mebelki już odebrałam (śliczny komplecik od Cyni - dziękujemy!), a dzisiaj/jutro lecę do Liroya szukać czegoś na tunele i półeczki:)
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Venice
Posty: 705
Rejestracja: pn cze 25, 2012 4:10 pm

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: Venice »

Całkiem "spore". ;) Pogratulować tylko takich pieszczochów... ;)
Ze mną: Edwin
Za TM: Tosia i Frania [*][/color][/b]
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: Arau »

No i chłopcy zamieszkali w nowej klateczce:) Byłam, zdobyłam, przytargałam, umyłam i jest:) Zdjęć jeszcze nie będzie, bo póki co pusto, jeszcze nie porobiłam półeczek, rur etc.:)
W porównaniu z tym co mieli to prawdziwy gigant. 65x45x60, wysoka 15 cm kuweta (Ha! Koniec z rozsypanym żwirkiem na podłodze!), i wysuwaną podłogą, co znaaacznie ułatwia sprzątanie.
Alukard, pierwszy odkrywca zamiast biegać po wybiegu, wlazł do klatki i pomagał mi meblować. "Koszyczek tutaj! Kuwetkę z drugiej strony poproszę! A ten tunel co tak nisko, przecież ja sobie wejdę!"
Belzebub z kolei wchodził jednak z pewną dozą nieśmiałości. "Co to za bydlę wielkie... Nie gryzą tutaj? Haalo? "Nie, nie, nie, puszczaj ja wolę pod łóżkooo!"

Samce nie są piętrowe? Proszę to wytłumaczyć moim Diabełkom, gdyż te, niewyedukowane w kwestii szczurzych zwyczajów z wielką przyjemnością włażą w najwyższe punkty klatki i skaczą z jednego rogu w drugi, czasami jedynie zaliczając awaryjne lądowanie pyszczkiem w kuwecie.
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: Arau »

Do bilansu strat dokładamy ładowarkę do telefonu. Ja nie wiem kiedy oni to robią...
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
renett
Posty: 357
Rejestracja: śr cze 30, 2010 11:06 am
Numer GG: 19009487
Lokalizacja: Szczecin

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: renett »

Haha, ja ostatnio swoich chłopców chwaliłam że siedzą grzecznie pod kanapą, po dwóch dniach zdziwiłam się jak nie mogłam zapalić lampki ::) dodatkowo tego samego dnia znalazłam przegryziony przedłużacz i ładowarkę ale oni tylko grzecznie siedzieli pod kanapą ;D
Ze mną :Tedi, Miśka, Kazik
Za TM : Bolek, Basia, Wiesiunia, Mamuśka, Mała Biała, Foster, Mała Czarna, Nubi, Besti, Teodorek, Tosiu, Termit, Afra, Jasiu, Abra, Pyra
Nasz temat : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34178
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: Arau »

renett, moje też baardzo grzecznie siedzą pod kanapą, tylko wypełniłam gąbką z materaca pięciolitrowy słoik ;x "Ale przecież one tam tylko grzecznie śpia..." Diabły wcielone, czorty piekielne, chodząca (ba! Galopująca!) destrukcja ze szczurzym ogonem!
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
Awatar użytkownika
kovanaszakira
Posty: 146
Rejestracja: pt kwie 06, 2012 9:17 pm
Numer GG: 15991602
Lokalizacja: Koszalin/ Gdynia

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: kovanaszakira »

Z umaszczenia mniej- więcej jak moja Gruba... z tym, że dwa razy większe!
Cudowne, piękne są te twoje chłopaki :D Wymiziaj je tam przy najbliższej okazji :)
Wyadoptowane: Ciastek & Chrupek
Za TM: [*] Biała, [*] Gucio, [*] Gruba, [*] Gloria, [*] Reksia, [*] Pchełka, [*] Cynka, [*] Malinka.
Awatar użytkownika
BlackRat
Posty: 2542
Rejestracja: pt maja 04, 2012 12:22 pm
Numer GG: 5750987
Lokalizacja: Ska

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: BlackRat »

Arau pisze:...vel "Jak Żeś Ty Cholero Znowu Tam Wlazł?!"...
Mam podobnie z moją Goldust ;D Mój autystyczny dzieciak wchodzi wszędzie/ciągle/niepostrzeżenie :D
Wymiziaj chłopy i buziole w gluciole ;)
"And If You're Not Down With That, I've Got Two Words For You..."
Moje dzieciaczki: Kane, Kofi, Triple H i Goldust Obrazek nasz temacik

[*][/b]: MoDo,Łatka,Gacuś,Piwniczuś,Myszka,Złośniczka,Ogryzek,Wisienka,Achmedzik,Porzeczka,Dustie.
Awatar użytkownika
Bratka.a10
Posty: 762
Rejestracja: sob paź 22, 2011 9:53 pm
Lokalizacja: Szprotawa
Kontakt:

Re: Szczury z piekła rodem

Post autor: Bratka.a10 »

O matko o matko... Jacy oni są śliczni! Przecudni! Wymiziaj ich porządnie (jeśli Ci się uda ::) ).

A moje o dziwo odkąd je mam (28.11.11rok) jeszcze żadnego kabla mi nie zjadły... Ale dzisiaj dorwały jakąś biedną, bezsilną muchę..

Dość sporych rozmiarów są Twoi chłopcy, chciałabym mieć takiego "ogromniastego" w moim stadku :D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”