Moje panieneczki i kawalerów dwóch

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Megi_82 »

Dziękujemy! W życiu nie oddam! :D Maluchy są cudne, przytulaśne, kochane :)

Wreszcie udało się przysiąść, zrzucić fotki i napisać parę słów :)

Od niedzieli same atrakcje! ;) W niedzielę maluchy, Tula i Liwia, pierwszy raz poszły na salony (wcześniej oczywiście też nie siedziały w klatce przy ludziach w domu, tylko na nas lub na meblach)– usiadłam na podłodze z dziewczynami na kolanach i zachęciłam do zejścia na podłogę. Pierwsza reakcja – błyskawiczny powrót na kolana i wyrzut: eeej, czemu nas wyganiasz! Ale byłam nieugięta – czas na spacer, a nie tylko paść tyłeczki na fotelu :D Poszły w końcu, liczyłam na zachłyśnięcie wolnością, ale nie... malce co chwilę wracały do mnie, jakby chciały sprawdzić, czy jestem. Na zawołanie też przybiegały od razu, od pierwszych minut – no co za szczury :D Później, jak poszłam gotować, wspinały się na mnie po nogach i kradły paprykę ze stołu :D
I tak sobie ganiały do późnej nocy. Najbardziej oczywiście bałam się, co będzie, jak Kluszon zobaczy panny w ulubionym wielkim pudle z wejściami, szafeczce albo kanapie – kanapę biegiem wysprzątałam do zera, szafki nie zdążyłam. Kluchę oczywiście trafił jasny szlag, jak zobaczyła, że już nawet na wybiegu nie będzie świętego spokoju – i to był krok naprzód: skoro nie da się od smrodów uwolnić, nie ma wyjścia, trzeba się przyzwyczaić... choć ten pierwszy wybieg = Kluska znów wściekła jak pierwszego dnia, przemierzająca biegiem wszystkie kąty. W końcu jednak się nieco uspokoiła.
Czarnuszka zaś – siła spokoju i pełen luz. Dopóki oczywiście ktoś po niej nie skacze, kiedy śpi, lub o ile małe nie tłuką się jej nad głową i nie budzą wrzaskami, bo wtedy wkracza i maluchy dostają ochrzan i bywa, że kopniaka. Poza tym – mogą z nią wszystko :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzieciaki uparcie zaczepiają Kluchę, chociaż widzę, że Liwia powoli traci cierpliwość – alfa alfą, ale co to za zwyczaje, żeby najpierw lać w mordę, a potem pytać, o co chodzi?! Klucha najpierw wygoniła ją z pudła. Potem przewróciła. Liwka uciekła, Kluszon ją goniła i znów przewróciła. Ale już po pół minucie dziecko się przygotowało, i jak Klucha podeszła, dziecko stanęło na tylnych łapach i zasyczało donośnie :D Kluska zrobiła oczy jak 5 złotych, znieruchomiała... i odeszła :D
Tula się niby boi i ucieka, ale też zaczepia. Wtarabania się czasem do starszych do sputnika i mimo lekkich bęcek (dziś) ani myśli wyjść. Piszczy jednak czasem trochę na zapas – sama daje krok w stronę Kluchy, i piska...
Mam nadzieję, że Kluszon wreszcie pokocha maluchy. Po tym, jak łączyłam ją z Czarnulą myślałam, że maleństwa od razu przyjmie życzliwie, ale tak się nie stało. Ciągle podchodzi do nich z rezerwą, raczej się ogania, co jakiś czas pogoni i przewróci. Może tak musi być, może taki jej styl zarządzania stadem. Nic złego się dotąd nie stało, tylko przepychanki i piski, a chciałabym zobaczyć, jak przytula dziewczynki... co jakiś czas je znaczy, więc choć tyle ;) Przed chwilą z szafki doszedł kwik, znalazłam mały kłębuszek futra, maluchy i wkurzoną Kluskę :(
Z jakiegoś powodu, kiedy jest z nimi sama, robi się wściekła. Przy Czarnuszce toleruje więcej. A wczoraj już tak ładnie biegały wszystkie razem, we wszystkie miejsca i był względny spokój...

Staram się poświęcać Kluseczce więcej czasu, co nie jest takie proste. Klusia nie jest przytulaśnym, spokojnym szczurkiem. Z pieszczochania się wyrosła dość szybko, już nie ma takich widoków, jak na fotkach z pierwszych notek. Jest nerwowa, ruchliwa. Trudno jej nawet usiedzieć w jednym miejscu, choć kontaktu potrzebuje, bo co chwilę przychodzi, biega po nas, zaczepia. Ale odkąd są maluchy, zdarza się jej wtulić się w moją szyję na całe 3 minuty i tam spożywać smakołyki – bo zwykle przychodzi po coś i idzie gdzieś zjeść w spokoju. Włazi też do szlafroka, wystawia łepek rękawem i głaskana po mordce przymyka oczy, albo włazi pod koszulę mężowi i siedzi tam, jak na nią, dość długo – to nieczęste. Jak zawołam ją tuż po tym, jak pogoni maluchy – przybiega i wskakuje na ręce. Chyba chce się upewnić, że dalej ją kochamy, a nie tylko te małe smarki :)

Obrazek


Wczoraj nasze stadko latało zafascynowane po domu – zabraliśmy się do przystosowania nowej, wielkiej klatki. Najpierw trzeba było przykleić kawałek kuwety, który się odłamał – Klucha musiała wszystkiego osobiście dopilnować, sprawdzić czy aby równo przyklejone, czy klej dobrze trzyma ;) Potem dołączyła Czarnuszka – jutro postaram się zrzucić filmik :)

Obrazek

Obrazek

Kiedy mąż pracował nad umocnieniem osiatkowania w drugim pokoju, Kluska wariowała i biegusiem próbowała się wedrzeć (zwykle nie wpuszczamy ogonów do dwóch małych pokoi, bo mamy nieustający remont i jest tam... no, bałagan ;) ) - węszyła pod drzwiami tak głośno, jakby była wielkim psiskiem, a nie szczurkiem :D I tak 2 godziny... Potem wszystkie baby pomagały meblować klatkę i od razu się do niej zapakowały – są zachwycone nowym, wielkim domkiem :) I tym, że nie trzeba kombinować, jak dostać się z klatki na nasze biurka, gdzie czekają wafelki i czapka, w której Kluska śpi ;)

Obrazek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: harleyquinn »

Aż teraz żałuję, że u mnie łączenie tak super przebiegło i nie miałam jakiś atrakcji... Hehe, świetnie u Ciebie :D Co to za wzorki na hamakach? pandy?
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Megi_82 »

Nie pandy, ale misie - te ciemne kółka to ich stópki :D
Wiesz no niby nic się złego nie dzieje, ale ja Kluszonowi nie dowierzam... tak to jest, jak wariat jest alfą. Czarna byłaby lepsza, ale nie będzie, bo ją interesuje tylko święty spokój, gdzie jej tam za robotę się brać i wychowanie ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Szczurniętaaa
Posty: 337
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 3:58 pm
Numer GG: 41155055
Lokalizacja: Biskupiec

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Szczurniętaaa »

cieszę się, że łączenie się udało. :)
mizianko dla stadka. :-*
ze mną : Buka :* Migotka :* http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38557 < --- nasz temacik :)
Za Tęczowym Mostem [*] :[/color] Rico.
8 szczurzych duszyczek. [*] (Wiara, Nadzieja, Miłość, Przyjaźń, Czas, Walka, Odpowiedzialność, Pamięć...)
xiao-he
Posty: 3307
Rejestracja: śr gru 15, 2010 4:08 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: xiao-he »

Ale ładne te misiowe hamaki ::) Mizianko :-*
Spółka z.o.o., czyli moje małe wafle :)
Ze mną: DTciaki
Za TM: Zając
[*] Królewna[*] Beza[*] PanBe[*] Szyszka[*] Nesca[*] Mocca[*] Szajba[*] Izzi[*] Inka[*] Fryga[*] Filifionka[*] Fistaszek[*] Florka[*] Archibald Ogryzek[*][/color][/i][/b]
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: krwiopij »

Wspaniała relacja, uśmiałam się jak rzadko kiedy. ;D Dzielne te moje dziewczyny, Liwia szczególnie. Tylko z tym zwiedzaniem rzeczywiście trochę mięczaki... Wypuszczaliśmy je sporo na spacery i braliśmy na ręce, ale mimo wszystko większość doby w klatce siedziało całe towarzystwo, a to nie była zbyt duża klatka. :( Teraz na przykład Tytus chwilę połazi po łóżku i wraca spać do klatki, Kasjusz też regularnie do domku zajrzeć musi, tylko Lucek-Zdobywca dzielnie podbija świat poza klatką, śpi za miską na brudne naczynia i zwiedza podłogę. W każdym razie mam nadzieję, że wszyscy nabiorą śmiałości i ochoty na poznawanie świata - na tym w końcu polega bycie szczurem. ;)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
nawalonych7krasnali
Posty: 57
Rejestracja: sob sty 05, 2013 8:41 pm

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: nawalonych7krasnali »

http://youtu.be/qIgTOdW9qgs[/youtube]

Długi czas trzymałem przyklejony element kuwety i wzbudziło to zainteresowanie... co ja tam robiłem, więc trzeba było sprawdzić :-D
nawalonych7krasnali
Posty: 57
Rejestracja: sob sty 05, 2013 8:41 pm

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: nawalonych7krasnali »

FILMIK

"muszę zobaczyć co ONI tam robili"...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: krwiopij »

Hej, nic nie widzę... Działają te linki? :>

Macie może jakieś nowe zdjęcia? Chłopaki urośli wielcy i piękni - ich siostry też? :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Megi_82 »

Mam, ale Michał musi zrzucić, a klej do płytek stygnie ;) Wstawię później :)
Dziewczyny rosną, a jakże :)
Filmik, widzę, nie wstawił się jak należy, 2 posty do wywalenia :(
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
nawalonych7krasnali
Posty: 57
Rejestracja: sob sty 05, 2013 8:41 pm

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: nawalonych7krasnali »

Najwidoczniej trzeba link do filmu wstawić po staremu, bi innowacje coś nie działają :)

http://www.youtube.com/watch?v=qIgTOdW9qgs

filmiku z podrośniętymi maluchami jeszcze nie ma...
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: unipaks »

Megi_82 pisze: Kluchę oczywiście trafił jasny szlag, jak zobaczyła, że już nawet na wybiegu nie będzie świętego spokoju – i to był krok naprzód: skoro nie da się od smrodów uwolnić, nie ma wyjścia, trzeba się przyzwyczaić...
:D ;D
Lubię czytać o Waszym stadku :)
Nowe dziewuszki prześliczne! :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: krwiopij »

Mnie też każda informacja o królewnach i ich starszych kumpelach cieszy. Rewelacyjne stadko. :D Tylko nowych fotek chcemy!
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Magdonald »

Śliczne dziewczyny!

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78f ... 576f2.html
Jaka kula :D
Moje niestety jeszcze nie chcą zasypiać po kątach, śpią tylko w klatce ::)

Moje też "meblują" klatkę razem ze mną, utrudniając mi to na wszelkie sposoby ::) Gdy sprzątam/mebluję, wszystkie nagle zbiegają się z całego pokoju i czuję na moich plecach, głowie, rękach, w klatce, na jeszcze niepowieszonych mebelkach... Po prostu czuję, że są wszędzie :P A gdy już skończę i mam czas, żeby się z nimi pobawić, to w jednej chwili ich nie ma i mają mnie gdzieś, biegając sobie po pokoju :D

Wymiziaj swoje małe ;)
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje panieneczki :)

Post autor: Megi_82 »

Dziękujemy, dziewczyny wymiziane :D Tula jest chyba najbardziej wymizianym szczurkiem na świecie – biorąc pod uwagę częstotliwość, z jaką przybiega i wskrabuje się po nodze na górę :D Wstawiamy obiecane fotki. Nie mam jeszcze paru, które bardzo chcę zrobić – złapać Tulę w pozie misia koala wspinającą się na mnie (da się zrobić), Czarnuszkę całującą mojego małżonka – może być trudniej ;)

Tulinka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Liwka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czarnul:

Obrazek

Obrazek

Kluszon:

Obrazek

Obrazek




Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wczoraj rano już widziałam wszystko razem śpiące w sputniku:) No i ja tu pisałam tylko o tych piskach i szturchaniach, ale przecież trochę iskania i przytulania też było :) Małe jednak wolą do spania szwendać się po całej klatce, Liwia najbardziej lubi domek.
Kluska ostatnio ciągle mnie podskubuje w palce, a dziś to nawet lekko ugryzła w łokieć i uciekła – ciekawe, co to. Klucha ma na drugie Tyranozaurus. Albo – jeszcze lepiej – Pani dr. Jekyll i Mrs. Hyde ;) W jednej sekundzie potrafi mieć najniewinniejszą minę i najsłodszy pyszczek, a w drugiej – przymruży ślepia i wygląda jak demon ;) Na fotkach jednak zwykle przypomina bulteriera... nie mam pojęcia czemu :)
Maluchy miewają już widać ruję, ganiają za biedną Czarnulką, aż patrzyłam, kiedy spuści im manto. Uciekała, a one za nią biegały, i tak ze dwie godziny. A wczoraj jeszcze Kluszon... moja biedula uciekała przed nimi na ręce :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”