Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

Wczoraj Kaukaz odkrył spanie w hamaku, a Łatek iskał mojego męża po brodzie, więc było wesoło.
Wydaje mi się, że już nie kicha i nie potrząsa główką, ale jutrzejsza kontrola to rozstrzygnie, czy zastrzyki będą jeszcze potrzebne.

Kukaz w hamaczku z sałatą:
http://imageshack.us/photo/my-images/837/img3387e.jpg/

Łatek z Ogonkiem na półce:
http://imageshack.us/photo/my-images/801/img3392o.jpg/
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: valhalla »

Iskanie po brodzie ponoć jest całkiem przyjemne :) Mój mąż tak twierdzi :)
Fajnie, że Łatek czuje się lepiej. Widzę, że stado już w pełni połączone, pełen relaks i miłość podczas odpoczynku na półce :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

Wczoraj nastąpiło iskanie po włosach. Małżonek się rozpływa. Ja też się załapałam :)

Wszystkim śledzącym losy Łatka mam przyjemność zakomunikować, że zakończyliśmy leczenie. Dzisiaj była końcowa dawka Enro i Dexafortu, a teraz mamy się grzać w domku, jak powiedziała pani dr. Łącznie na zastrzyki poszło 62 złote: 3 x dexa i 8 enro. Wychodzi koło 5 zł za zastrzyk. Nie jest to chyba zła kwota. W każdym razie Sfora u mnie zapunktowała. Obie panie dr bardzo ładnie i z zaangażowaniem zajmowały się naszym Łaciuszkiem. Przy okazji zrobił furorę w poczekalni, wszyscy go chcieli głaskać :)

W klatce nadal rządzi, ostatnio poturbował szaruchów i zabrał im całą miskę z gerberkiem ;)
majulina
Posty: 646
Rejestracja: ndz lip 15, 2012 11:59 am
Numer GG: 2708907

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: majulina »

"Przy okazji zrobił furorę w poczekalni, wszyscy go chcieli głaskać "

NIe ma to jak szczurek w kolejce:D
nasz temat http://www.szczury.org/viewtopic.php?f= ... 3&start=45

Ze mna PUszysława NÓzia Rózia KOko i LOko

Mysia kochana, Loko (Sucharek) mój [*]
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: valhalla »

Szczur w poczekalni to zawsze wielkie halo ;) Ludzie się zachwycają, że ojej, jaki ładny, w ogóle nie wygląda jakby wyszedł z kanału :D

Można w ten sposób przekonać kilka osób, że "szczur to niekoniecznie samo zło", jak to było w tej piosence z gry "Hokus Pokus Różowa Pantera" ;)

Zabawne, że ten mały pędraczek został alfą :D Wydawał się taki spokojny i nieśmiały... ale cicha woda z niego ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

No właśnie dla mnie fascynujące: wydawało mi się, że alfą zostaje największy/najsilniejszy. A tu nasz szczuplutki Łatek został szefem na dzielni. Z racji wieku? A może to skutek bójki stoczonej przy łączeniu, gdy wlał obu braciom i od tamtej pory czują respekt?
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

valhalla pisze:Szczur w poczekalni to zawsze wielkie halo ;) Ludzie się zachwycają, że ojej, jaki ładny, w ogóle nie wygląda jakby wyszedł z kanału :D
Można w ten sposób przekonać kilka osób, że "szczur to niekoniecznie samo zło", jak to było w tej piosence z gry "Hokus Pokus Różowa Pantera" ;)
No też robiłam cały czas dobry PR, że szczurki takie są: kochane, grzeczne, przywiązane do ludzi, czyściutkie i ach i och :D
Fakt, że Łaciuch ułatwiał mi zadanie, bo siedział grzecznie na ramieniu, potem się umył dokładnie i ułożył do spania w kapturze, więc zademonstrował i grzeczność, i higienę, i przywiązanie do człowieka.
Dzisiaj jest bardzo energiczny i dużo biega, być może jest to euforia wywołana faktem, że po raz pierwszy od tygodnia nie dostał igły w dupsko ;D za to Ogon z Kaukazem lenistwo totalne. Chłopcy z upodobaniem śpią na tych polarowych szmatkach, oczywiście najbardziej kochana jest najwyższa półka, bo mają stamtąd widok na cały pokój.

Mój chłop zgłupiał na ich punkcie, wydzwania do mnie ostatnio tylko po to, żeby zrelacjonować, który gdzie śpi i w jakiej pozycji. Ostatnio SMSy wyglądają tak "na górnej półce trzy śliczne szczurze rogaliki" albo "Ogonek zwinął się w embrionika" ;)
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

Dzisiaj do bandy trojga zawitał Panda, którego przechowujemy w ramach DT. Niestety straszny z niego panikarz, jak tylko widzi moich chłopaków, drze niemiłosiernie ryja, ale ze strachu, bo moje ogony nic mu nie zdążyły zrobić :) Efekt jest przekomiczny, podchodzi do niego taki Kaukaz, Panda cały się spina, Kaukaz się kładzie, żeby go uspokoić, to tamten też się uspokaja, Kaukaz krok do przodu, Pandzioch drze japę, Kaukaz skonfudowany ucieka :D Oswajanie z ludźmi - spoko, szczególnie z moim chłopem, ale jego chyba generalnie samce lubią, bo się wszystkie z nim oswoiły w parę minut (wspólnota testosteronu?). Natomiast łączenie ze szczurami budzi w Pandziochu na razie panikę. Ogon i Kaukaz go zaczepiają, za to Łatek podchodzi jak zwykle na pełnym luzie, przyszedł, obwąchał i wrócił do klatki. Panda zapuścił się raz do ich klatki, ale jak tylko do niego podeszły, wspiął się na kraty i zaczął drzeć, więc go zabrałam. Dzisiejszą noc prześpi w swoim pudle, ze szmatką obsikaną przez moją bandę, żeby się nieco uspokoił, a jutro wysprzątam klatkę i spróbuję ich połączyć już pełną gębą.

Przy okazji stwierdziłam, że Łatek przy Pandziku to jest WIELKI szczur, a Ogon i Kaukaz to wręcz czarnobylskie mutanty - są od niego młodsze, a wyglądają na parę miechów starsze!
Postaram się zrobić im wspólne zdjęcie, żeby to było widoczne. Nie wiem, te moje urosły tak na tranie czy a vibowicie? ???
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: valhalla »

Ojej, to malutki musi być :D Ale mi wszystko poniżej 400g wydaje się maleńkie :D

A może by tak Panda został na zawsze? ;D
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

My się już z mężem zakochaliśmy i chętnie byśmy go zostawili, ale decyzja należy do Sardyny, bo to on go dał nam na przechowanie. Pandzioch ma za 2 tygodnie jechać do Gdańska, ale gdyby cokolwiek wypadło i adopcja się rypła, to nasze serca oraz dom stoi dla malucha otworem :)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: valhalla »

Aa, no chyba że tak.
Takie DT to i ja bym mogła mieć :D Bo jak biorę szczura, któremu mam dopiero znaleźć domek, to jakoś często u mnie taki szczur zostaje ;) A tak sprawa czysta, a przyjemność z przechowywania malucha jest ;)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

Wyniki ważenia na wadze kuchennej:

Waga lekka:
Panda - 150 gram

Waga średnia:
Łatek - 190 gram

Waga ciężka:
Ogonek - 270 gram
Kaukaz - 280 gram

Oczywiście Ogon z Kaukazem są najmłodsi, żeby nie było :D
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: valhalla »

To jest waga ciężka? :D Mój najgrubszy waży 764g i właśnie posłałam go na dietę :D

Oczywiście nie życzę, aby Twoi chłopcy aż tak utyli, bo łatwiej nie utuczyć niż potem odchudzić.
Ogonek i Kaukaz mają pewnie grube kości ;D
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: katkanna »

No wiesz, są w wieku jeszcze dziecięcym - Ogon z Kaukazem jakieś 2,5 miesiąca, Łatek 3,5. Na razie są bardzo zwinni i ruchliwi, więc o otyłość się nie boję. To chyba po prostu będą duże szczurki i tyle :) Łatek jest w sumie podobnej długości, tylko lżejszy.
A pewnie i hodowla na tranie swoje zrobiła - szara brać jest u mnie najdłużej, więc najdłużej pławi się w tych dobrociach ;)
valhalla
Posty: 2245
Rejestracja: pt gru 10, 2010 11:26 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trzech panów w klatce, czyli Ogon, Kaukaz i Łatek

Post autor: valhalla »

W tej chwili nie ma mowy o otyłości, a u rosnących szczurów odchudzanie nie ma sensu i byłoby niezdrowe. Po prostu uważaj na nich w przyszłości, tak jak napisałam Ci w temacie o nietuczeniu szczurów :) Moi dwaj powędrowali na dietę i mam nadzieję, że im to pomoże, ale najlepiej nie dopuścić do otyłości :)
Rozpieszczury: pomknęły wszystkie...
Za Tęczowym Mostem: Gluś, Frodo, Pan Lizawka, Czmyś, Trzpiotek, Człapek, Szkodnik, Ryjek, Herman, Mlekołak, Adolf, Węgielek, Marquand, Ulli i Klusek [*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”