Parapapapa I'm lovin' it!

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Hej,

na forum pojawiam się od dość dawna i już od jakiegoś czasu przymierzałam się do założenia tematu moim małym. Dziś nadeszła ta chwila - znalazłam trochę wolnego czasu i odrobinę chęci na napisanie kilku zdań ;)

Moja przygoda ze szczurami zaczęła się niedawno, chociaż marzyłam o nich prawie od zawsze. Jednak w domu rodzinnym nie miałam warunków i czasu na dodatkowe zwierzątka, a w ubiegłym roku, gdy wyjechałam na studia, właściciel poprzedniego mieszkania nie zgadzał się na zwierzęta. Po roku zmieniłam mieszkanie, a obecnym właścicielom szczurki nie przeszkadzają. Moim współlokatorom też, więc zdecydowałam się w końcu, początkowo na szczurka (tak, w l. pojedynczej).
Jednak jako, że ja to ja, zanim cokolwiek zrobię, najpierw przeszukuję cały Internet w poszukiwaniu informacji, nie robię nic "na ślepo" w poważniejszych kwestiach (a chęć posiadania szczurów była dla mnie wystarczająco poważną decyzją).
Takim sposobem trafiłam tu, na forum. Przeszperałam chyba wszystkie najważniejsze dla początkujących tematy. Od stylu życia szczurków, wymagań, stanu zdrowia, po klatki, wyposażenie, koszty utrzymania. Wiedziałam już wszystko, wybrałam nawet klatkę, ale mimo to nadal się czaiłam, brakowało mi chyba odwagi lub pewności siebie by podjąć ostateczną decyzję. Zrobił to za mnie mój chłopak, mówiąc, że na urodziny kupi mi klatkę i małą wyprawkę, ale to ja muszę być pewna, że tego chcę. I stało się. Miałam klatkę, wyposażenie, jedzonko. Brakowało już tylko szczurków ;) Zaczęłam więc rozglądać się za adopcją.

Byłam bardzo, ale to bardzo "napalona" na fuzza. W początkowym zamyśle miałam mieć właśnie dwie samiczki: łysolkę i albinoskę (z czerwonymi oczkami ::) ). Mimo, że "hodują" fuzzy w pobliskim zoologicznym, po prześledzeniu forum, wolałam szczurka zaadoptować. Szukałam i szukałam, aż w końcu znalazłam, lecz ogłoszenie na gumtree. "Wpadka" w Warszawie, samiczki fuzza do oddania, jednak nie za darmo, bo kobieta chciała "symboliczne" 30zł, pod pretekstem, że nie wie komu je daje i woli, by małe nie poszły na karmę (dopiero po fakcie zorientowałam się, że wyglądało to na pseudohodowlę, wtedy tego tak nie odebrałam). Jednak mimo, że to daleko i nie mogłam znaleźć transportu, to zauroczona zdjęciami małej, postanowiłam sama, pociągiem wybrać się do Warszawy po szczurka. I tak zrobiłam. W ten sposób pojawiła się u mnie Kira :)
Pozostało tylko znalezienie jej koleżanki. W początkowym zamyśle, czaiłam się na albinoskę. Jednak wtedy na forum pojawiło się 35 szczurków odratowanych z karmówki. Strasznie zrobiło mi się ich żal, bo było ich tak dużo i każdy poszukiwał domu! Wybrałam czarnulkę w białych skarpetkach ;) Wypełniłam ankietę, przyjęłam wizytę przedadopcyjną. Mała miała do mnie dotrzeć dopiero po odbytym leczeniu.
Podświadomie jednak ciągle przeglądałam adopcje na forach. Na Alloszczurze znalazłam maleńką białą dziewczynkę. Trochę się wtedy zawahałam, bo chciałam tylko dwa szczurki. Wysłałam jednak i tam ankietę z myślą, że się jeszcze może jednak nad nią zastanowię. Tu też dostałam pozytywną odpowiedź. Myślałam, myślałam, aż w końcu mój urok osobisty i klatka, która wg kalkulatora pomieści 4-5 szczurów przekonały chłopaka, że weźmiemy i białą i czarną. Tak więc szczurków miałam mieć już trzy.
Na czwartą, z tej samej 35-szczurkowej "karmówki", po prostu namówiła mnie metiss, prawie że dorzucając ją gratis do czarnulki :P Jednak nie żałuję ani trochę tego jednego pyszczka do wykarmienia więcej :)

Szczerze, do dziś przeglądając ogłoszenia, chciałabym przygarnąć wszystkie szczurki potrzebujące domków, ale po prostu nie mogę ::)

(Jeśli ktoś wytrwał do tego momentu, gratuluję ;D )

Tak więc poznajcie moje dziewczyny:

Kira
Obrazek

Mamba
Obrazek

Szarlotka
Obrazek

Śnieżynka
Obrazek

A tu kilka innych fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


PS: Ogólnie chciałabym podziękować kilku osobom, które bardzo pomogły mi do tej pory ;)
Tak więc: metiss, MarMar, Maszka, oraz z drugiego forum Pyl i Martini DZIĘKUJĘ! :-*
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

A jejciu, ja Cię znam z Allo, pokazuję wszystkim foto Twojej Śnieżynki :D Ja mam kuzyneczkę Czarnuszkę :) Nawet ostatnio szukałam tam jakiegoś Twojego wątku :)
Wymiziaj ogoniaste i wycałuj, prześliczne są :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: harleyquinn »

Cudowne są <3 Ja za moimi tez "polecialam" specjalnie do Krakowa, hahah :D
A jak mi (oby nie :() kiedyś stadko zmaleje to przymierzam sie do Fuzza :)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: unipaks »

Cudne panny! :-* Głaski dla nich :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Eskaaaa1
Posty: 73
Rejestracja: ndz sie 29, 2010 1:40 pm

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Eskaaaa1 »

Piękne panienki , ale Kira podbiła moje serducho .Mam słabość do łysolków i pół łysolków hehe :)
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: havoria »

Śnieżynka jest cudowna! :D Wygląda jak prawdziwy, delikatny płatek śniegu. :D
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Awatar użytkownika
Ksyna
Posty: 136
Rejestracja: czw gru 27, 2012 1:25 pm
Lokalizacja: Słupsk

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Ksyna »

Szarlotka jest przecudna i tej jej przeszywający wzrok :)
Moje dzieci: Sassy, Pansy, Rifle, Sky
Za TM: Nena 15.12.2012 - 16.03.2013, Mia 14.06.2012 - 05.01.2015, Joy 12.09.2012 - 09.03.2015
Nasz temat: http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38876
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

To zdjęcie Śnieżynki jest z dość dawna, teraz już nabrała doroślejszych, "groźniejszych" rysów twarzy i charakterku. To obecnie bardziej lawina, niż malutka śnieżka :D

Wczoraj byłam z Kirą u weterynarza. Od jakiegoś czasu strasznie mrużyła lewe oczko, później "na zmianę" prawe. W końcu musiałyśmy się z tym wybrać do lekarza (swoją drogą, chyba zagoszczę w Kobrawecie [Poznań] już na stałe). Niby żadnych objawów, oprócz niewielkich zaczerwienień, nie było widać, pani doktor podejrzewa, że to prawdopodobnie wada genetyczna :/ Ostatecznie dostałyśmy jednak kropelki do oczu na tydzień czasu i o dziwo nawet udaje mi się je jej zapuścić bez większych problemów, a u weta mała tak strasznie się wierciła... ::)
Dziś za to miałam niestety bardzo zawalony dzień (niedawno wróciłam do domu), ale zaraz to małym wynagrodzę, zrobimy sobie wieczorny wybieg chociaż na godzinkę, dwie. Później znów zapuszczę kropelki do oczek dla łysolki i dopiero będę mogła zająć się sobą :P

Śpiąca królewna:
Obrazek

A tu Mamba, przyłapana wczoraj z chrupem pod szafą :D (aż dziwne, że wyszło takie fajne zdjęcie, bo pod szafą było kompletnie ciemno, ale flesz i dobra mina zrobiły swoje ;D)
Obrazek
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

Wycałuj więc w oczka łaciatą łysolinę :)
Ano moja Czarnul też już duża, kawał baby wyrósł :)
Mamba też słodka :)
Ech, wszędzie piszę to samo, ale ciury są takie przepiękne :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Magdonald »

Zrobiłam przedwczoraj dziewczynom mały remont ;D Doczepiłam na górze klatki górę od chorobówki (aktualnie nie jest na szczęście potrzebna jako osobna klatka). Powiesiłam tunel, hamaczek, dwa nieduże koszyczki i zauważyłam, że im wyżej im coś dokładam, tym wyżej przesiadują :D Lubią mieć pod kontrolą cały pokój :P

Z oczkami Kiry wydaje się, jakby było lepiej. Otwiera je już szerzej, wygląda jak laleczka ::) (Gratis kucająca ja w gaciach od piżamki xD)
Obrazek

U mnie niestety nadchodzi sesja, także na głowie mam mnóstwo zaliczeń, projektów, niedługo egzaminów... Nie mam czasu na zdjęcia, ale... Wczoraj mój aparat dostał się w ręce zapalonego fotografa i zrobił szczurkom małą sesję zdjęciową ;)

Na początek porównajcie sobie rysy pyszczka Śnieżynki z dawniejszego zdjęcia z obecnymi. Wyrosło z niej konkretne "babsko" :D Samo zło ;D
Obrazek
Obrazek

Za to Szarlotka została przyłapana "pod prysznicem" ;) Dwukrotnie!
Obrazek
Obrazek

Aż nagle... "Co się gapisz?!" ;D
Obrazek

Czujne, zaspane Mambiątko ;>
Obrazek

A na koniec łysolka na łóżku i....
Obrazek

... ziewająca Śnieżynka :D
Obrazek
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Megi_82 »

Jakie samo zło, dostojna, wyniosła piękność :D Z dziecięcego ryjka już nic nie zostało :)
Łysolina też przepiękna :) Szczerze, to nie wiedziałam, że bywają łaciate... mama mojej kluchy jest jakaś taka szaroniebieska, ale cała :) Czyścioszek i Mamba też przefajne :) Wyczochraj :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
asia6677
Posty: 143
Rejestracja: sob wrz 01, 2012 6:10 pm
Lokalizacja: Krapkowice

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: asia6677 »

Kocham ziewające szczurki tak ślicznie wyglądają :P
śliczne te twoje dziewczyny koniecznie wycałuj wszystkie :)
Zapraszam :) : http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38909

Ze mną: Kropka i Popi
Za TM: Megi ['] (XX.11.2008-16.10.2012)
Awatar użytkownika
fidusiowa
Posty: 608
Rejestracja: śr lis 28, 2012 10:07 pm
Lokalizacja: Biała Piska

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: fidusiowa »

No w końcu :) Szukałam tych twoich panien, ale znaleźć nie mogłam ;) Śliczniaste są wszystkie :-* Łysole zawsze taki śmieszny wyraz pyszczka mają :D Mizianko dla wszystkich :)
Za TM: Bazylek, Chrupcio, Franuś, Albercik, Krakersik [*][/b][/color]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38825
Awatar użytkownika
Bandziornooo
Posty: 743
Rejestracja: śr kwie 04, 2012 9:18 am

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: Bandziornooo »

Śliczne te twoje kobietki :) Co jedna to piękniejsza :)
Moja ekipa : Doris + Arlena
Za TM: Szeregowy (*), Rico (*), Kowalski (*)
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Parapapapa I'm lovin' it!

Post autor: harleyquinn »

A mnie się łysolka zdeydowanie podoba ::)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”