Trójca zdecydowanie nie-święta

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: jestemsen »

Hej!
Goszczę na tym forum od jakiegoś czasu, ale z różnych przyczyn nie założyłam jeszcze wątku moim dziewczynom. Dziś właśnie nadszedł ten dzień, gdyż nie mogę spać, przez co mam więcej czasu :D
Przedstawię moje dziewczyny w kolejności, w jakiej do mnie trafily i pokrótce historię, dlaczego właśnie szczurki :) Historia z gryzoniami zaczęłą się od chomików (chyba jak u większości ludzi). Będąc dzieciakiem, dostałam pierwszego chomika od kolegi, któremu się znudził. Był niesamowity, jedno z inteligentniejszych zwierząt, jakie przyszło mi spotkać. Następne dwa były już no... głupie :D Na wiele lat przerwałam moje zainteresowanie gryzoniami i powróciło na studiach, jak zamieszkałam sama. Ten kto mieszkał sam, wie, że jest wtedy bardzo smutno. Psa wziąć nie mogłam, bo wiadomo, że nie wiedziałam, co też ze mną po studiach będzie. Gdzie zamieszkam, jaka praca itp itd. Idealnym rozwiązaniem wydawał mi się właśnie szczur. Mały, wychodzić z nim nie trzeba i nie wymaga takiego poświęcenia (o jakże bardzo się wtedy myliłam :D) Pomysł wszedł jednak w życie dopiero parę miesięcy później.

Pojechałam do zoologa i kupiłam Susie. Tak to się zaczęło... Głupia byłam, wzięłam najpierw zwierzę, potem dopiero zaczęłam czytać, jakie to zwierzę jest i czego potrzebuje. A więc poznajcie Susie:
Obrazek

Wzięłam ją z zoologa we wrześniu, na oko miała z dwa miesiące. Standardowy kapturek o wspaniałych oczach. Wystraszona, biedna, za każdym razem, jak brało się ją na ręce, dostawała biegunki... Pracowaliśmy nad nią długo, bardzo długo. Udało się zrobić tyle, że się nie boi, nie chowa się w kąt, przybiega na zawołanie i bardzo chętnie włazi na kolana. Jednak gryzie nadal, o moich problemach z nią możecie poczytać tutaj: http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=38984 . Zuzanna jest wielkim łakomczuchem, kradnie jedzenie koleżankom i mimo, że jest najstarsza, jest chyba najniżej w hierarchii.

Doczytałam na forum, że musi mieć koleżankę, powiedziałam mamie, mama pojechała i kupiła kolejną... A właściwie kolejnego(jak się później okazało).
Obrazek
Niestety maleństwo było bardzo schorowane (o czym ja w sumie nie wiedziałam, bo 1. nie znałam się, po 2. znaczących objawów nie było, po prostu był wystraszony i tyle). Odszedł nagle i mimo, ze był ze mną ok 2 tygodnie, należy mu się miejsce w tym wątku. Bardzo tę śmierć przeżyłam i powiedziałam sobie DOŚĆ, nigdy więcej z zoologa. Zaczęłam szukać koleżankę na forum.

W listopadzie udało mi się zaadoptować Pchełkę od kadzik. Pchełka a.k.a Gnojówka urodzona 30 września 2012 w zielonej górze. Standard berkshire. Najsprytniejsza z całej trójki :D
Obrazek
Od samego początku bardzo ciekawa świata, odważna, przebiegła i uparta :D Smialiśmy się, że jest jak mała torpeda, bo naprawdę przemieszczała się niemalże z prędkością światła :D Była taka malutka i zwinna, że zwiewała mi przez pręty od klatki.. A potem przychodziła do mnie do łóżka i spała ze mną :-* Teraz jest nieco grubsza, co na obrazku powyżej widać i już tego problemu nie ma.

Jako ostatnia trafiła do nas Pączek, która swoje imię zawdzięcza masie :D Pączek a.k.a Pęczak urodzona 27 października 2012 we wrocławiu. Mały i pulchny kapturek dumbo. Mamy ją od julia2s
Obrazek
Pęczak jest ulubienicą mojego chłopaka, od początku pulchna taka, słodka kuleczka. Ponoć największa z całego rodzeństwa. Na początku wystraszona, na wybiegu siedziała tylko w kącie pod łóżkiem, teraz staje się coraz większym łobuzem i nie można spuszczać z niej oka.

Generalnie dziewczyny dogadują się wspaniale, Susie troszkę na uboczu, ale kochają się, widać. Z łączeniem nie miałam właściwie żadnego problemu, za każdym razem w ciągu 3-4 godziny było już ok.

Na bonus mój cielaczek najkochańszy, 8letnia suczka Kolcia, która dnie spędza dokładnie w taki sposób:
Obrazek
Gapi się na dziewczynki, zachęca do zabawy, piszczy do nich... Ale wypuścić się je wszystkie razem jednak się boję. Może kiedyś...

I na koniec jeszcze królestwo Susie i spółki razem z mebelkami od Nietoperrra :)
Obrazek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: unipaks »

Piękne szczuraski, niech się zdrowo chowają. :) I sunia śliczna :)

dla maluszka, który odszedł [*]
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
havoria
Posty: 275
Rejestracja: śr lis 07, 2012 3:33 pm
Lokalizacja: Inowrocław
Kontakt:

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: havoria »

Susie jest cudowna! Uwielbiam czarno-białe kaptury, najpiękniejsze szczury świata. :D
Havoriowe kluchy ♥
Ze mną: Calico, Francis, Liliana, warciakowy Alex
Za TM: Psota, Pippi, Felicja, Helena, Bonny, Kidd, Mary (*)

Żaden szczur nie przychodzi na świat samotnie, niech więc żaden sam nie umiera.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: Malachit »

O, w końcu wątek o stadzie siostry Fajro! Piękne dziewczyny, a i Pączek sporo grubsza od siostry :P
Swoją drogą nie obgryzają ci tego, co leży na klatce? Ja na mojej bym się nie odważyła nic położyć :D
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: jestemsen »

Jeśli położyłabym jakieś ubranie, w mgnieniu oka znalazłoby się w klatce (raz wciągnęły do połowy wielki koc i zostały z niego skrawki :P) ale puzzli i gier na szczęście nie ruszają. Może dlatego, że nie da się tego wciągnąć a są za leniwe żeby tak szyjki wystawiać ;)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: unipaks »

Jeśli ja położyłabym w dostępnym miejscu jakieś puzzle, od razu miałabym je ułożone "inaczej" na podłodze. może nawet z większą liczbą elementów ::) :P
Jakieś jeszcze zdjątka trójcy może? :)
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: Megi_82 »

Ale fajne szczuractwo :D I pies też, lubię duże psiaki :)
Daj jeszcze jakieś fotki :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: jestemsen »

Właściwie to się dziwię, że puzzle są w stanie nienaruszonym, bo łobuzy z nich straszne i już wiele mniej lub bardziej cennych rzeczy zostało zniszczonych.

Poniżej zdjęcia dziewczyn, jak były jeszcze maluszkami :)

Mała Susie
Obrazek

Maleńka Pchełeczka (zdjęcie robione przez ówczesną właścicielkę)
Obrazek

I na deser okrąglinka Pączek:
Obrazek


Ok, jeszcze wrzucę wam ich pierwsze wspóle spotkanie w wannie. Jak widać, od razu połączyły się w niedoli, w tej strasznej zimnej wannie :D
Obrazek
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: Megi_82 »

O jeżyku, ciury w wannie rulez :D
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: jestemsen »

Dzisiaj nasz dom odwiedził ten oto pan: Obrazek
Zostaje u nas do rana.

Gdy dziewczyny były na wybiegu, jego klatkę postawiłam na biurku. A one dostały za przeproszeniem szału macicy :D Przez cały czas kombinowały, jak się na to biurko dostać, a w międzyczasie Pchełka biegała za Susie próbując ją zgwałcić :P Naprawdę zabawny widok. Ale nie dziwię im się wcale, chłopak bardzo przystojny. Ja się zakochałam od razu, szkoda, że muszę oddać :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: mania85 »

Jakie piękne dziewczyny, Pączek przypomina mi mojego Filipa, też takie małe okrągłe ;D
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
Awatar użytkownika
Youuki
Posty: 23
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 2:23 pm
Numer GG: 38911075
Lokalizacja: Mysłowice

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: Youuki »

Śliczne masz panny. :D
Awatar użytkownika
karolaina
Posty: 74
Rejestracja: czw lip 26, 2012 4:38 pm
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: karolaina »

Pchełka jest prześliczna. świetne stadko:)
mi to się marzy szczur nr 3.. ::)
Awatar użytkownika
jestemsen
Posty: 403
Rejestracja: śr wrz 19, 2012 2:23 pm
Numer GG: 10813298
Lokalizacja: Poznań

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: jestemsen »

Pączuś ma kontuzjowaną nóżkę, ciągnie ją za sobą.. Byłyśmy u lekarza, dostała leki przeciwbólowe i teraz spi w transporterku. Nie wkladam jej na razie do klatki, bo Susie skacze jej po głowie, przy czym mała strasznie piszczy. Jest osowiała dziś, pewnie ze stresu. Mam nadzieję, że w ciąg paru dni będzie wszystko dobrze :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=39350- nasza rodzina :)
Obrazek

Za TM: Daisy, Zuza, Pączek, Pchełka, Niunia, Balbina, Ruby, Fretka, Yogi, Maniek
Awatar użytkownika
katkanna
Posty: 554
Rejestracja: pt lis 23, 2012 12:51 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Trójca zdecydowanie nie-święta

Post autor: katkanna »

To mam nadzieję, że łapka wydobrzeje. Ucałuj pannice ode mnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”