Gryzelda i Gaja

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
maf
Posty: 48
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:22 pm

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: maf »

To prawda. Są śliczne i rozkoszne :)
[*]Gryzelda
[*]Gaja
[*]Ryksa
Awatar użytkownika
maf
Posty: 48
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:22 pm

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: maf »

Właśnie byłam świadkiem przeuroczej sceny. Gaja pałaszowała ogórki, spojrzała na Gryzeldę wyciągnęła kawałek z miseczki i jej podała :D To się nazywa przyjaźń :)
[*]Gryzelda
[*]Gaja
[*]Ryksa
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: limomanka »

Wow :D Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić moich chłopaków tak kulturalnie zachowujących się przy misce - zwłaszcza w tej chwili, kiedy przepychają się przy korycie ::)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
Arau
Posty: 1326
Rejestracja: wt cze 12, 2012 5:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: Arau »

maf pisze: Obrazek
Jaki dłuuugi cienki ogon! :D
Obrazek
Zaraza, Szuriken, Kaszmir
[klik!]



Za tęczowym mostem...
Alucard, Belzebub, Zenek, Bazyl, Edgar, Arrow, Krecik, Afera, Wichura. Tęsknię za Wami...
anilam
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 05, 2013 10:36 pm

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: anilam »

Tęsknię za Gają, ucałuj ją ode mnie!
Awatar użytkownika
maf
Posty: 48
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:22 pm

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: maf »

Całuję i miziam codziennie :D Dziewczyny dogadują się coraz lepiej. Przytulają się we śnie, iskają z takim uczuciem, że aż miło patrzeć :) A jak w upały kładę im zmrożony kafelek do klatki to rozciągają się na nim do granic możliwości, nie wiedziałam, że szczurek potrafi się zrobić aż taki dłłłłłłłłuuuuuuggggggi! Gaja jest taką gadułą! Co jakiś czas sobie uroczo popiskuje (nie dzieje jej się żadna krzywda, chce tylko zwrócić na siebie uwagę :P) Gryzelda za to jest obserwatorem pierwszej klasy, nie ukryję przed nią nawet lekko uchylonych drzwiczek od klatki, mykmyk i już jest na wolności. Podsumowując: dziewczyny się uwielbiają i w 100% uzupełniają. Uwielbiam je :*
[*]Gryzelda
[*]Gaja
[*]Ryksa
anilam
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 05, 2013 10:36 pm

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: anilam »

Cieszę się bardzo, że Gaja trafiła do tak cudownego domu i że ma taką przyjaciółkę, lepiej trafić nie mogła! :)
Awatar użytkownika
maf
Posty: 48
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:22 pm

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: maf »

Jakby ktoś potrzebował wiarygodnej prognozy pogody, to walcie jak w dym. Dziewczyny dostają kompletnego pierdolca przed deszczem! :P
[*]Gryzelda
[*]Gaja
[*]Ryksa
Awatar użytkownika
Tasha
Posty: 54
Rejestracja: śr sty 02, 2013 10:25 pm

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: Tasha »

Dziewczyny są przeurocze. Wycałować je ode mnie!
Chłopcy proszą o więcej fotek.. więcej, więcej! :D
Cynamon, Silver, Misiek.
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: missia »

Też głosuje za kolejną porcją fotek!!! ;D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
maf
Posty: 48
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:22 pm

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: maf »

Dla spragnionych. Dokumentacja zdjęciowa z podróży po mieszkaniu :P

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
[*]Gryzelda
[*]Gaja
[*]Ryksa
Awatar użytkownika
missia
Posty: 550
Rejestracja: czw mar 21, 2013 3:53 pm
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: missia »

Śliczne, kochane i przepiękne! Jak na nie patrze to są jak Tajga i Tatjana- takie same umaszczenia. Aż mi się tęskni, bo u babci jestem bez ogoniastych. Mizianka dla pysiek zamawiam! ;D
Ze mną; szczurki Tajga i Tatjana, pies Moli---> nasz wątek http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40655
Za tęczowym mostem; chomiki Jumi i Hubert [*]
Awatar użytkownika
maf
Posty: 48
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:22 pm

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: maf »

Wczoraj dziewczyny miały przygodę! Przez 1,5 godziny gościłyśmy kota (porzucona z okazji okresu wakacyjnego śliczna kotka). Moje mieszkanie było przystankiem na trasie do jej nowego domu. Dziewczyny postanowiły udawać, że ich nie ma, a dziś ich aktywność mieszkaniowa ograniczyła się do chowania się pod kołdrą :P Co w tej historii jest najśmieszniejsze - kot też się ich przestraszył i uciekł za łóżko :D W klatce dziewczyny szaleją jak zawsze :)
[*]Gryzelda
[*]Gaja
[*]Ryksa
Awatar użytkownika
maf
Posty: 48
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:22 pm

Re: Gryzelda i Gaja i Ryksa

Post autor: maf »

Od ostatniego wpisu wiele się u nas zmieniło.

W sierpniu do stadka dołączyła Ryksa. Piękna mała biała szczurka, którą uratowałam ze sklepu zoologicznego. Wiem, że nie powinnam, ale ona siedziała sama w terrarium i miała taką smutną mordkę :-[ Musiałam ją zabrać ;)

Moje dziewczyny przygarnęły ją i traktowały jak córkę. Obyło się bez pisków, drapania, gryzienia i tym podobnych. Wielka miłość od pierwszego wejrzenia.

Niestety sielanka nie trwała długo.

Gryzelda zachorowała w niedzielę... Zawsze było jej wszędzie pełno, nie mogła usiedzieć chwili w jednym miejscu. A tu nagle siedzi spokojnie w kąciku. Wyciągnęłam ją z klatki i to samo usiadła i nic. Co gorsza odkryłam, że nie chwyta nic w łapki, chodzi w kółko, a na brzuszku ma guzek.

W poniedziałek poszłam z nią do weterynarza. Diagnoza - nowotwór przysadki mózgowej... Ale jest szansa na poprawę i na to, że Gryzelda wróci do zdrowia.

I rzeczywiście. Już po pierwszej dawce leku było widać poprawę!!! A po dwóch dniach biegała, skakała jak szalona, jadła samodzielnie - było jak dawniej :)

Niestety okazało się, że była to chwilowa poprawa... Gryzelda po dwóch latach życia i półtorej roku cieszenia mnie swoją obecnością odeszła 25 grudnia wieczorem. Była chora, ale w pełni sprawna. Odeszła spokojnie, nie w bólu i cierpieniu.

Tutaj apeluję!!! Nowotwór przysadki mózgowej to bardzo częsta choroba szczurek - seniorek. Jedyne co może je przed tym ustrzec to sterylizacja w młodość (do roku ma to sens). Jeżeli Wasze szczurki są już starsze obserwujcie je uważnie. Macajcie im brzuszki. Jeżeli wyczujecie guzki - od razu do weterynarza!!! Tę chorobę można leczyć.

Gryzelda była już przede wszystkim wiekowa, choroba tylko przyspieszyła jej odejście, ale jej nie zabiła.
[*]Gryzelda
[*]Gaja
[*]Ryksa
Awatar użytkownika
maf
Posty: 48
Rejestracja: śr maja 22, 2013 10:22 pm

Re: Gryzelda i Gaja

Post autor: maf »

Zauważyłam, że nie możecie już oglądać części zdjęć, które wrzucałam na forum.

Dlatego poprosiłam o usunięcie tych postów a wszystkie zdjęcia umieszczę w kolejnych :)

Dodam również zdjęcia Ryksy i dziewczyn jeszcze we trójkę.
[*]Gryzelda
[*]Gaja
[*]Ryksa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”