Kijankowe stadko :)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

To dziewczyny już odrobaczone (będą jeszcze dwie dawki w 10-dniowych odstępach).
I płucka czyste ;D ;D ;D Mimo wszystko jeszcze enro przez parę dni dostaną.
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: Magdonald »

Ach, te robactwo, musiało się przyplątać... Dobrze, że udało Ci się je wykryć dość wcześnie, w sumie "przy okazji" ;)
Niech Wam szybko zleci ten czas odrobaczania!

Maleńka jest śliczna! Wrzuć też jakieś nowe zdjęcia reszty stada :>
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

Szybko zleci :) teraz to już z górki ;)
Zdjęcia wrzucę jak tylko naładują mi się baterie od aparatu, wiec myślę, ze jutro będą jakieś świeżości :D
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
madziastan
Posty: 1467
Rejestracja: śr lip 06, 2011 5:26 pm
Numer GG: 8345513
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: madziastan »

Czekam z niecierpliwością na zdjęcia :D
Może kiedyś...
Za TM: Mamusia, Córeczka, Robin, Miodynka, Majtki, Milky, Elenka, Lucynka, Mary, Szarik, Gryzia,Jamajka, Shelter, Mała (Gifa), Henio, Kropuś
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

Poćwiartujcie, uduście, spalcie, pokrójcie jednak musiałam to zrobić... (przepraszam Limomanka, że się nie pod stosowałam, ale doszłam do wniosku - skoro są wszystkie odrobaczane to mogą się chociaż poznać). Jutro czeka nas gruntowne czyszczenie klatki...
Miało być jutro, ale będzie jeszcze dziś: :D
Obrazek pierwsza wspólna kolacja :)

Dziewczyny od razu zaakceptowały Iskierkę, żadnych sporów, bijatyki,kłótni... Podeszły obwąchały, stwierdziły: "spoko, może być" i poszły w swoje zakamarki :D Jutro po gruntownym wyczyszczeniu klatki i zmienieniu hamaczków spróbuję umieścić je razem w klatce.
A teraz kilka dalszych zdjęć z kolacji:
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

I troszkę Iskiereczki:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: Magdonald »

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 2692a7c33f - kuleczka :D
http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... 437bb99868 - a tu nie ma porównania... Jakie maleństwo ::)

Dobrze, że baby tak bezproblemowo zaakceptowały maleństwo. Trzymamy kciuki w takim razie, żeby w klatce też było ok :) Daj znać.
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

To klatka wyszorowana. Kurcze 1,5 godz. i to dopiero pierwszy raz!. Nigdy więcej pasożytów!! ;)
Dziewczyny w klatce zaczęły wymyślać. Całka, jako babcia, chciał świętego spokoju i uciekała od Iskierki, a Aria non stop małą rzucała po kątach...
Na szczęście tylko dla przypomnienia "kto tu tak naprawdę rządzi" i nie zrobiła małej żadnej krzywdy, prócz chyba psychicznej :D
Na sam koniec wcisnęły się razem do najmniejszego pudełeczka w klatce i zaczęłam się zastanawiać czy te krowy jej tam nie uduszą, ewentualnie zgniotą jednak obyło się bez strat i wszystkie żyją ;)
Na noc jeszcze osobno - wole nie ryzykować :)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: limomanka »

Nie musisz mnie przepraszać. To Twoja decyzja - pisałam tylko, jakie są zalecenia.
Cieszę się, że dziewczyny tak szybko się dogadały - na pewno będzie małej lepiej mieszkać z nimi, niż samej :)
A pasożyty? Fakt - nie lubimy!
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

limomanka pisze:Nie musisz mnie przepraszać. To Twoja decyzja - pisałam tylko, jakie są zalecenia.
Cieszę się, że dziewczyny tak szybko się dogadały - na pewno będzie małej lepiej mieszkać z nimi, niż samej :)
A pasożyty? Fakt - nie lubimy!
A myślałam że będzie ochrzan :P
Iskierka jest zupełnie innym szczurem, jak jest z Arią i Całką. Pewna siebie, skacząca, biegająca jak mały odrzutowiec ;D A jak jest sama to tylko siedzi smutno w kącie i się boi...
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

Iskierka rośnie jak na drożdżach ;) nadal troszkę nie ufna do ręki, ale przekonuje się :)
Niestety po powrocie z weekendu okazało się że Aria terroryzuję małą... Cały czas ją gania po klatce i tłucze a Iskierka piszczy, jest przerażona i ucieka...
Pierwszy raz mi się zdarza, że dziewczyny po tygodniu mieszkania ze sobą w ciągu dnia, jeszcze się nie dogadały...
Nie wiem co próbować. Transporter?, Olejek? Czy Arii w końcu przejdzie?
Pomóżcie! ??? :(
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Magdonald
Posty: 671
Rejestracja: ndz paź 21, 2012 3:15 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: Magdonald »

Gdy u mnie przy łączeniu panny się nagle sprzeczały, przekładałam je na kilka godzin (nawet cały dzień) do chorobówki. Żadnych hamaczków, domków, tylko poidełko i po jakiejś godzinie dołożyłam miseczkę z jedzonkiem. Siedziały tam ściśnięte, aż "na siłę" się polubiły ::) Oczywiście przez cały czas pod moim czujnym okiem.
Chyba innego wyjścia nie ma, muszą pomieszkać razem tak długo, aż zrozumieją, że nowy szczur jest w klatce na stałe, a nie tylko gościem czy intruzem ;)
Jeśli nie masz małej chorobówki, może być transporter. Trzymam kciuki!
Moje dziewczęta:
Obrazek
Zapraszamy na nasz bazarek :)
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

Najlepsze jest to że na wybiegu i w transporterze jest spokój, tylko w klatce coś Arii odwala... Na szczęście dzisiaj już bitw i gonitw jest o wiele mniej (wczoraj to co chwila). Zapeszyłam bo właśnie się wzmogły... :P Jutro pójdą ze mną na spacerek w transporterku - to Arię powinno nauczyć pokory. ;) "Zapomniał wół jak cielęciem był" :D
Mimo wszystko w ciągu dnia można uchwycić też takie momenty:
Obrazek Cała ferajna razem :)
Obrazek
Obrazek "no dobrze, chodź już Cię przytulę" :P

Zaczyna mnie łapać GMR - w myślach już kolejny maluch ??? :o ;)
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: diana24 »

Trochę mnie tu nie było :)
Z nowości, to dziewczyny już się nie biją tylko Iskierka strasznie męczy panny jak one śpią przez co się drą w niebo głosy a nic się tak naprawdę nie dzieję... :)
Dlatego postanowiliśmy dotrzymać Iskierce towarzystwa wiekowo równego i tym oto sposobem (o dziwo mój TŻ mnie na to namówił :o ) w czwartek odbieramy kolejną samiczkę :D Jest to siostra Iskierki. Wcześniej udało mi się powstrzymać przed zabraniem jej, jednak dowiedzieliśmy się, że nadal jako ostatnia samiczka z miotu nie może znaleźć właściciela i narzeczony powiedział, że bierzemy ;) Mogłam się tego domyśleć, w końcu od początku mu się podobała ;)
Dziewczyny dostały też drugą dawkę iver. Ostatnia w następny poniedziałek(uff...).


Z bardziej przykrych wiadomości, to dziś wykryłam u Całki mały guzek na sutku (wielkość porównywalna do... no nie wiem... mniej więcej jak szczurze oko...) Będę obserwować... Przy jej stanie zdrowia... tylko tego mi brakuje...
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
szczurowapanna
Posty: 12
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 5:14 pm

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: szczurowapanna »

Dziewczynki przepiękne, a dla Całki gorące tulaski, niech zniknie ten paskudny guzek...
Cynamon, Silver, Misiek, Demon.
nasz wątek.. puk, puk.
Awatar użytkownika
limomanka
Posty: 578
Rejestracja: wt kwie 09, 2013 8:48 pm
Lokalizacja: Koty na Górnym Śląsku

Re: Kijankowe stadko :)

Post autor: limomanka »

diana, trzymam kciuki za wszystko :)
Ze mną:koty: Nutek i Wolfgang oraz suka Masza
Odeszli: Czesio, Stefan, Cyryl, Pan Mysz, Tosiek, Fenek, Twix, Mars, Errol, Erwin, Anatol, Fiubździul i Ach; z dt: Edek, Harnaś, Franek, Viggo, Nam i Malina oraz kotki: Solo, Aria i Sopran
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”