Moje dziewczyny

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

Szczurki mam już od 8 miesięcy, ale dopiero teraz naszła mnie wena, żeby się nimi pochwalić. No to jedziemy :)

W lutym zaadoptowałem dwie szczurzynki z Warszawy, Szarą i Czarną. Dotarły do mnie dzięki pomocy jednej z naszych forumowiczek, za co bardzo dziękuję. Przyjechały razem z fajną, dużą klatką, i mieszkają w sąsiedztwie rybek. Na zdjęciu "goła" klatka, z czasem doszło trochę atrakcji:

Obrazek

Szczurki wyglądały wtedy tak:

Obrazek

Obrazek

Zaaklimatyzowały się bardzo szybko i znalazły szczególne uwielbienie u moich dzieci. Momentami musiałem aż hamować ich okazywanie miłości :)

W kwietniu do stada dołączyła trzecia szczurka o imieniu Neska. Śliczna dziewczyna husky:

Obrazek

Obrazek

Szybko znalazła wspólny język ze starszymi szczurami, chociaż oczywiście trochę kotłowaniny i pisków było.

W lipcu niestety odeszła Czarna, pisałem o tym w wątku w dziale "Odeszły": http://szczury.org/viewtopic.php?f=23&t=41165

W klatce zrobiło się jakby pusto i cicho. Zacząłem rozglądać się za nowym zwierzakiem, ale wszystkie ogłoszenia o adopcji były z drugiego końca Polski. Już zacząłem tracić nadzieję, ale nagle we wrześniu zobaczyłem w jednym ze sklepów zoo podejrzanie dużą szczurzycę. Popytałem obsługę i okazało się, że jakiś czas wcześniej przyniósł ją do sklepu pan, któremu szczury się niechcący rozmnożyły. W sklepie była aż 5 miesięcy, dziwne że nikt jej wcześniej nie wziął, bo była urocza Nie myśląc wiele zabrałem szczurkę do domu.
Nowa dziewczyna otrzymała imię Morgana, a wygląda tak:

Obrazek

Ma strasznie fajne ubarwienie, szary kolor przytykany białymi włoskami, co nadaje jej taki "myszowaty" wygląd.
Połączenie ze stadem przebiegło tak gładko, że byłem zdziwiony że tak można. Od razy zaczęły się razem układać bez żadnych wzajemnych animozji. Tutaj widać, jak śpią (Neska w makijażu porfirynowym):

Obrazek

Morgana na początku była trochę dzika i w ogóle nie chciała wychodzić. Po bezskutecznym wywabianiu zastosowałem metodę "siłową", czyli po prostu wyjąłem ją pomimo protestów i wsadziłem do kaptura od bluzy. Po kilku dniach takich zabiegów przestała zostawiać tam kupy i w końcu się przyzwyczaiła. Teraz już sama wychodzi, ale chyba z pobytu w sklepie został jej uraz do dłoni, bo nie lubi chwytania, chociaż aż się garnie do nas.

Szczurki mają najlepszy wybieg u mojej córki w pokoju, a niedawno odkryły wspinanie. Udało mi się nawet nagrać film, jak Szara wchodzi na słupek od piętrowego łóżka:

http://www.youtube.com/watch?v=xPP7ps2KGDU[/youtube]

Latem, jak było ciepło, brałem je na balkon, gdzie momentalnie zasypiały mi na kolanach. W domu nawet sekundy nie posiedzą w miejscu, a tam zachowywały się jak inne zwierzaki. Na zdjęcie załapała się nasza suczka Żaba:

Obrazek

Myślę, że na razie starczy tych opisów. Z czasem pewnie dodam coś nowego. Na razie zapraszam do zaglądania na mój profil na FB, wszystkie zdjęcia szczurów są publiczne, więc można je oglądać bez dodawania mnie do znajomych: https://www.facebook.com/marcin.k.golebiowski
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

Ech, film się nie wstawił. Jest do obejrzenia tu: http://www.youtube.com/watch?v=xPP7ps2KGDU
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

Pierwsze zdjęcie też obcięło, nie wiem dlaczego. Powinno wyglądać tak:
Obrazek
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

Co prawda to nie szczur, ale zawsze gryzoń. Tak wygląda chomiczka mojej córki, kiedy śpi :)

Obrazek
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Awatar użytkownika
Saaa
Posty: 435
Rejestracja: pn maja 20, 2013 9:43 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje dziewczyny

Post autor: Saaa »

piekne te zwierzaczki ;) Mizianko dla nich ;)
Obrazek
Moje kochane ogonki;) http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=40758
Za Tęczowym Mostkiem: Albi [*][/color]
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje dziewczyny

Post autor: Megi_82 »

O jaaaa :D Pisz pan, lubię wątki do poczytania :)
Muszę spróbować zabrać w lecie moje babony na balkon, bo w domu faktycznie, jak to dziewuchy, sekundy nie usiedzą... :)
Śliczne szczurzyce, wymiziaj, jak pozwolą ;)


Zamiast fotek, wrzucaj ich miniaturki - tu ściągawki: http://szczury.org/viewforum.php?f=26 Wątek jest bardziej czytelny, nic się nie obcina, forum lepiej śmiga :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: noovaa »

Dziewczynki śliczne ;)

Osłoń im czymś pręty w półkach, bo to niewygodne i bywa niebezpieczne podczas nieostrożnych zabaw. Szczególnie dla starszych, już nie w pełni sprawnych łapek.

A jak piesek poradził sobie ze szczurkami ? Nie był z początku zbyt nachalny ?
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

Pies się zbytnio nie interesuje. Przy pierwszym bliższym kontakcie miałem trochę stresu, szczególnie że kiedyś próbował zjeść mysz :), ale do szczurów tylko podchodzi i dotyka nosem, i tyle. Czasem jak szczurki biegają po kanapie, to podchodzi i siada na podłodze, i następuje wzajemne wąchanie. Fajnie to wygląda :)
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
bugel
Posty: 4
Rejestracja: śr lis 06, 2013 8:58 pm

Re: Moje dziewczyny

Post autor: bugel »

Ależ są fotogeniczne :)
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

bugel pisze:Ależ są fotogeniczne :)
Nie ma szczurów niefotogenicznych :)
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: noovaa »

draakhul pisze:
bugel pisze:Ależ są fotogeniczne :)
Nie ma szczurów niefotogenicznych :)
Tylko nie każdy opiekun się na fotografa nadaje ? :P
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

Dziś przyjechały nowe sprzęty szczurowe: sputnik i tunel. Sputnik okazał się większy niż się spodziewałem, na szczęście zmieścił się w "wysokim piętrze" :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na razie dziewczyny się nieco wypłoszyły remontem i siedzą po kątach, mam nadzieję, że będą zadowolone z nowych atrakcji
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moje dziewczyny

Post autor: mikanek »

Cudowne są ;D Spróbuj im powiesić hamaczki, szczury je uwielbiają. Neska mi w oko wpadła :-*
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
draakhul
Posty: 241
Rejestracja: czw lut 28, 2013 2:43 pm
Numer GG: 4975020
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje dziewczyny

Post autor: draakhul »

Hamaczki idą w strzępy w dwa dni. Już to przerabiałem.
Nasz temat
W sercu na zawsze: Czarna, Neska, Szara, Morgana, Mysza, Iskra, Amber, Matt, Inka, Kreska, Frania
Cyklotymia
Posty: 2376
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 1:37 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Moje dziewczyny

Post autor: Cyklotymia »

Sputnik jest mega, też muszę swoim szczoszkom taki kupić :)

Wyczochraj ślicznoty ode mnie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”